Twitter dhe TikTok përqafojnë NFT -të: adoptimi i zakonshëm po vjen?

Titanët e mediave sociale që pranojnë NFT mund të jenë fillimi i një sistemi të ri besueshmërie të përdorur në një glob të konsiderueshëm elektronik.

Twitter dhe TikTok përqafojnë NFT -të: adoptimi i zakonshëm po vjen?

Twitter, i cili në fakt ka parë që baza e tij individuale të zgjerohet gradualisht në mbi 185 milionë individë në 2015, po provon NFT për të mundësuar që individët të paraqesin koleksionet e tyre si fotografi të llogarisë së tyre.

Sipas Mada Aflak, një stiliste e programeve të vjetër të programeve kompjuterike në Twitter, sistemi i mikroblogimit po punon me një aftësi krejt të re që sigurisht do të lejojë individët të importojnë koleksionet e tyre NFT nga çantat e tyre në blockchain. Atributi sigurisht që do të paraqiste një shenjë kontrolli të vërtetuar bazuar në blockchain në të cilin NFT është prodhuar në të vërtetë.

NFT -të e konfirmuara të Twitter mund të jenë një përgjigje ndaj një telashi që në të vërtetë ka goditur kriptoTwitter Pasi NFT -të shpërthyen më parë këtë vit dhe koleksionet si CryptoPunks filluan të tregtohen për mijëra mijëra dhe gjithashtu dollarë të panumërt, ata filluan të përdoren si fotografi të llogarisë.

Ndërsa zotërimi i blockchain mund të konfirmohet shpejt, në faqet e mediave sociale çdo person mund të kopjojë dhe ngjisë fotografinë e llogarisë së dikujt tjetër dhe ta përdorë atë në llogarinë e tij. Kur kjo filloi të ndodhte me NFT shumë të kushtueshme, entuziastët nuk ishin të kënaqur.

Muzikanti dixhital Mike Winkelmann, i referuar si Beeple, kishte në mesin e punës së tij artistike NFT 69 milionë dollarë, dhe industria kryesore NFT OpenSea ka parë shitjet e saj duke çuar 4 miliardë dollarë çdo muaj. Një shumë e madhe parash përfshin, dhe ndërsa disa sugjerojnë që kopjimi dhe ngjitja e një NFT thjesht e bën atë më të mirë për shkak të fokusit që merr, të tjerët dëshirojnë të përdorin dhe të kenë pronën e tyre elektronike të banimit vetëm.

Pa asnjë lloj procedure të konfirmimit, në faqet e mediave sociale NFT -të e dikujt tjetër mund të riciklohen shpejt. Për të vërtetuar posedimin e NFT -ve të tyre, individët mund të lidhin çantat e tyre, si shembull, edhe pse kjo mund të rrezikojë privatësinë e tyre. Tregimi i NFT-ve dhe vërtetimi i posedimit mund të bëhet aktualisht pjesë e një sistemi të ri të besueshmërisë në internet.

Sistemi i ri i besueshmërisë i globit elektronik

Adoptuesit e hershëm të kriptovalutave respektohen për entuziastët që panë diçka që çdo person tjetër nuk e bëri në një treg të atëhershëm jolikuid dhe të rrezikshëm që aktualisht vlen triliona. Zotërimi i NFT -ve të kushtueshme dhe të pazakonta aktualisht mund të shihet si një mjet për të shfaqur kursimin e kriptove dhe për tu njohur më vete si një pjesëmarrës i lumtur i zonës.

Duke folur me CryptoPumpNews, Alex Salnikov, themeluesi dhe shefi i artikullit në industrinë NFT Rarible, vuri në dukje se ishte "vetëm një çështje kohe" para se NFT -të të fillonin të prezantoheshin në Twitter.

Ai përfshiu që atributi mund të jetë komponent i një sistemi të ri besueshmërie për një glob elektronik të konsiderueshëm, dhe pretendoi se "Rëndësia e atributit të ri të Twitter nuk është në aftësinë për të treguar se një NFT e veçantë i përket tërësisht pronarit të llogarisë .. " Sipas tij, është e kundërta:

“It'sshtë aksesueshmëria ndaj informacionit që hap ky atribut që lëshon më së shumti këtu: Cila është origjina e NFT, që janë pronarët e mëparshëm dhe sa është blerë? It'sshtë një sistem kredibiliteti i ri për globin elektronik. ”

Jesse Johnson, themeluesi i detyrës së kryqëzimit DeFi dhe NFT Aavegotchi, informoi CryptoPumpLajmet që ai është i emocionuar në lidhje me mundësitë që mund të ofrojë konfirmimi i Twitter i NFT-ve duke shfaqur identifikimet tona elektronike, duke përfshirë atë që ndërsa vetja jonë e vërtetë përfundon e veshur me karaktere elektronike, "thjesht ka kuptim të mirë që" ajo që keni në çantën tuaj "përfundon duke qenë po aq legjitime sa "që je" si një burim identifikimi shoqëror. "

Lexo artikullin:  610 milionë dollarë Defi Hack: Pse Binance dhe Circle Freeze Hacker Account?

Twitter, CEO i të cilit Jack Dorsey është një tifoz popullor i Bitcoin (BTC) që tregtoi cicërimën e parë të lëshuar në sistem për 2.9 milion dollarë në mars, nuk është e vetmja faqe e mediave sociale që shqyrton ujërat me NFT.

Në një deklaratë të bërë nëShtator 28, TikTo k zbuloi se po lëshonte një koleksion NFT të ndikuar nga zhvilluesit kryesorë të tij të përbërë nga Lil Nas X, Bella Poarch, Curtis Roach dhe të tjerë. NFT-të me siguri do të dalin në rrjetin Ethereum dhe do të mundësohen nga Immutable X, një opsion krejt i ri i shkallëzimit për metodën NFT të shtresës së dytë të pandryshueshme.

Koleksioni, i quajtur TikTo k Top Moments, është gati të përfshijë një zgjedhje prej 6 videoklipesh TikTo k nga zhvilluesit më të shquar të rrjetit për të përkujtuar ndikimin e tyre në ndihmën që ai të kthehet në një nga sistemet më të mëdha të faqeve të mediave sociale në të gjithë botën. Të ardhurat nga shitjet me siguri do të shkojnë drejtpërdrejt për zhvilluesit e materialeve dhe muzikantët NFT.

Salnikov diskutoi për hapin e TikTo k, duke thënë se yjet në sistem aktualisht "po synojnë të gjenerojnë të ardhura nga NFT -të, mjeti kryesor i metaverse", i cili është "informacion i frikshëm për të gjithë tregun" pasi është "adoptimi masiv që ka në të vërtetë tregu i kriptove kam pritur për më shumë se një vit. "

Me mbi një miliard individë, TikTo k është ndër sistemet më të mëdha të faqeve të mediave sociale në të gjithë botën. Inovacioni i përdorimit të tij në blockchain i sjell atij një veprim më të detajuar në tregjet e synuara të përgjithshme që përfundimisht, pa e njohur gjithashtu atë, mund të mbajnë zotërime në blockchain.

Fitimi i parave nga e drejta e autorit

Mbikëqyrësi menaxhues në Digital Bits Daniele Mensi komentoi se NFT -të "po ndryshojnë metodën që ne e vlerësojmë posedimin", përfshirë hapin e TikTo k "fut një moshë shtesë të prodhimit me vlerë për klientët në mbarë botën".

Mensi përfshiu që gjithçka mund të jetë një NFT, e përbërë nga një videoklip TikTo k. Si e tillë, të famshmit e TikTo k aktualisht po e reklamojnë materialin e tyre si NFT dhe u ofrojnë "ndjekësve mundësinë për të pasur një artikull të punës së tyre". Ai përfshiu:

"Kjo na udhëheq rrugën dhe e bën shumë më të përshtatshme që çdo gjë të jetë një NFT. Ndërsa akronimi përfundon duke u identifikuar shumë më tepër për publikun, individët me siguri do të kuptojnë se sa të rëndësishme dhe të nevojshme janë NFT -të. "

Themeluesi i blockchain Waves Sasha Ivanov pohoi aftësinë e TikTo k për të "prodhuar minuta virale dhe modele shoqërore, së bashku me lagjet hiperlidhëse në mbarë botën, sigurisht që do të luajnë një detyrë thelbësore në zhvillimin e të gjithë komunitetit ekologjik".

Lexo artikullin:  Relist XRP: A po planifikon Coinbase të përdorë XRP për remitancë?

TikTo k në të vërtetë ka përfshirë veçanërisht inovacionin blockchain në shërbimin e tij gradualisht. Në gusht të këtij viti, ajo u partnerizua me sistemin e transmetimit blockchain Audius për një atribut krejt të ri të quajtur TikTo kSounds Bashkëpunimi u mundëson individëve të Audius të eksportojnë meloditë e zhvilluara në metodën në TikTo k.

Solo Ceesay, themeluesi i industrisë sociale për zhvilluesit Calaxy, informoi CryptoPumpLajmet që deklarata e TikTo k ka sjellë në të vërtetë mirëkuptim për aplikimin më të gjerë të NFT -ve si "struktura e zonës dhe pajisja për fitimin e parave".

Sipas Ceesay, krijimi i të ardhurave nga e drejta e autorit ka qenë në të vërtetë një temë e ngrohtë për disa vjet dhe NFT -të "shfaqin mangësi të konfirmuara", një përzierje që mund të prezantojë "valën e mëposhtme të adoptimit të klientëve të kriptove".

TikTo k dhe Twitter aktualisht po pranojnë në mënyrë proaktive simbole jo të kërcënueshme (NFT), megjithatë udhëtimi që na ka arritur në të vërtetë këtu ka qenë në të vërtetë një udhëtim i egër. Në vitin 2013, zona fillestare e kriptomonedhës rishikoi monedhat e ngjyrosura të mundshme që duheshin për të sjellë pasuritë e botës reale në blockchain. Shpejt përpara 8 viteve, dhe aktualisht po flitet për mënyrën sesi pronat e një lloji të bazuara në blockchain po hyjnë në sistemet e tyre të preferuara të faqeve të mediave sociale që përdoren nga miliarda individë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju