Komisioni i bixhozit në Mbretërinë e Bashkuar hap hetimin për lojën fantastike të futbollit NFT Sorare

Qeni roje i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar po përpiqet të identifikojë nëse loja e fantazisë e futbollit NFT Sorare duhet të thirret për të pasur një certifikatë të lojërave të fatit.

Komisioni i bixhozit në Mbretërinë e Bashkuar hap hetimin për lojën fantastike të futbollit NFT Sorare

Komisioni i bixhozit në Mbretërinë e Bashkuar ka hapur në fakt një hetim për Sorare, një lojë e preferuar e futbollit fantazi NFT që ngriti 680 milion dollarë në një raund financimi muajin e kaluar

"Komisioni i lojërave të fatit aktualisht po plotëson pyetje në biznes për të zhvilluar nëse Soorare com ka nevojë për një certifikatë operative ose nëse zgjidhjet që jep nuk përfshijnë lojërat e fatit."

Sidoqoftë, Sorare - e cila mbylli një raund financimi prej 680 milionë dollarësh për sistemin e saj të kartave tregtare NFT në shtator - hodhi poshtë se ajo ishte e lidhur me çdo gjë që i afrohej “lojërave të fatit të kontrolluar”.

"Ne jemi jashtëzakonisht pozitivë Sorare nuk ofron asnjë lloj kumari të kontrolluar. Kjo në të vërtetë është vërtetuar nga pikëpamjet e ligjshme me përvojë në çdo fazë duke marrë parasysh që biznesi ishte filluar, i përbërë nga një sërë raundesh të mbledhjes së fondeve, "pohoi ajo në faqen e blogut të biznesit.

Sipas një "njoftimi për detajet e klientit" nga Komisioni i lansuar më parë sot, Sorare nuk është aktualisht i certifikuar, si dhe klientët duhet të sigurohen kur angazhohen me faqen e internetit:

Sorare përfshiu: "Ne me siguri do të përfshihemi vazhdimisht si dhe do të kemi një diskutim të hapur me autoritetet që lidhen me ne për të mësuar më shumë në lidhje me lojën tonë

Sipas faqes së Sorare, "Sorare është një lojë fantastike e futbollit e bazuar në blockchain, ku mund të fitoni përfitime për zgjedhjen e orareve më efektivë."

Zhvilluar në vitin 2018 nga Nicolas Julia si dhe Adrien Montfort, lojtarët marrin, ofrojnë, tregtojnë, si dhe trajtojnë një grup dixhital me karta lojrash elektronike. Sistemi i bazuar në Ethereum në fakt ka bashkëpunuar me 100 klube futbolli të përbërë nga emra të familjes si Real Madridi si dhe Liverpooli.

Në një pikëpamje në Gambling Insider, Richard Williams, një lojtar i lojërave të fatit si dhe udhëzues në Keystone Law, tha se Sorare mund të bjerë në grupin e lojërave të basteve ose kontrollit të lojërave të kompjuterit sipas Aktit të Kumarit 2005:

"Komisioni sigurisht që pa asnjë dyshim nuk do të kryejë një vlerësim të detajuar të artikullit, megjithatë ka absolutisht një enigmë të ligjshme mbi këtë. Feshtë e realizueshme që artikulli të bjerë në lojën e basteve (bastet në pishinë) ose lojëra kompjuterike të kontrolluara sipas Aktit të Kumarit 2005, duke u mbështetur saktësisht në atë se si është strukturuar. "

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju