Tregtarët e kriptave të Shteteve të Bashkuara po anashkalojnë ndalimin e këmbimit valutor në derivatet e tregtisë: Kërkimi

Rregullatorët e Shteteve të Bashkuara në të vërtetë kanë ndaluar shkëmbimet e huaja të kriptove për të ofruar shërbimin e tyre për klientët e Shteteve të Bashkuara pa marrë leje rregullatore. Sidoqoftë, kufizimi në valutat në të vërtetë ka bërë pak ose absolutisht asgjë në lidhje me qasjen e tregtarëve të Shteteve të Bashkuara në këto shkëmbime kripto të huaja. Një raport studimor i hulumtimit aktual nga Inca Digital ka zbuluar në fakt tregtarë të panumërt të kriptove të Shteteve të Bashkuara që anashkalojnë kufizimin për të tregtuar derivatet e kriptove me përdorim të lartë në Forex, të tilla si Binance dhe FTX.

Faktori kryesor për tregtarët e Shteteve të Bashkuara për të fituar qasje në shkëmbimet e huaja të pakontrolluara është sepse platformat e kontrolluara në vend vënë në '& rsquo; t lejojë tregti të tilla të përdorimit të lartë. Tregtimi i levave u mundëson tregtarëve të bankojnë në rezultatin e ardhshëm të tregut dhe me zgjedhje të përdorimit të lartë vijnë rreziqe më të larta monetare.

Rregullatorët financiarë si CFTC në Shtetet e Bashkuara vazhdimisht paralajmërojnë tregtarët që të mos hyjnë në këto platforma të pakontrolluara pasi ata mund të mos kenë aftësinë për të kërkuar ndihmë juridike në rast mashtrimesh ose humbjesh të tjera. CFTC deklaroi,

“& Ldquo; Klientët amerikanë ka të ngjarë të kenë pak ose aspak siguri nëse tregtojnë me kompani të paregjistruara që operojnë jashtë SHBA -së ”& rdquo;

Tregtimi i levave të larta i përdorur nga disa prej shkëmbimeve të kriptove ka qenë në fakt një shqetësim thelbësor me rregullatorët në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë.

FTX dhe Binance zvogëlojnë kufijtë e levave

Ekzaminimi në rritje rregullator rreth tregut të kriptove në fakt ka kërkuar shkëmbime të shumta kriptosh për të zvogëluar ofertën e tyre të lartë të përdorimit në mënyrë të konsiderueshme. Binance dhe FTX, 2 shkëmbimet e njohura të kriptove që kuptohen për ofertat e tyre të përdorimit të lartë ulën kufizimin e përdorimit në 20X nga mbi 100X më parë. Të dy shkëmbimet deklaruan se zgjedhja u bë për ta bërë tregtimin e kriptove më pak të rrezikshëm. Sidoqoftë, shumë ndjenja që përdor një 20X është gjithashtu mjaft e lartë me kusht që paqëndrueshmëria e tregut të kriptove.

CFTC ishte duke ekzaminuar më parëBinancën e Shteteve të Bashkuara për ofertat e supozuara të fituara pavarësisht se nuk janë licencuar për ta bërë këtë. Binance gjithashtu përfundoi të ardhmen dhe derivatet e saj duke përdorur në të gjithë Evropën që nga presioni në rritje rregullator mbi ofertat e përdorimit të lartë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju