SHBA dominon shpërndarjen globale të normës së hash Bitcoin pas goditjes së Kinës

Shtetet e Bashkuara aktualisht përfaqësojnë më shumë se një të tretën e sasisë së përgjithshme të detyrës së minierave të Bitcoin, me Kazakistanin dhe Rusinë që po bëhen vende të rëndësishme.

SHBA dominon shpërndarjen globale të normës së hash Bitcoin pas goditjes së Kinës

Pas shtypjeve gjithëpërfshirëse nga Kina kundrejt detyrës së minierave të Bitcoin, Shtetet e Bashkuara aktualisht janë bërë vendi kryesor në lidhje me normën e hash -it.

Sipas Indeksit të Konsumit të Energjisë Elektrike të Kembrixhit (CBECI), minatorët e Bitcoin (BTC) në SHBA përfaqësojnë 35.4% të sasisë totale të shpërndarjes globale të shkallës së hashit të minierave të BTC.

Informacioni CBECI zbulon gjithashtu Kazakistanin (18%) si dhe Rusinë (11%) pasi minierat e mëposhtme të rëndësishme Bitcoin fokusohen jashtë Shteteve të Bashkuara. Këto 3 vende kanë fituar në të vërtetë një pjesë të konsiderueshme të tregut pas kufizimit të minierave kripto -kineze të Kinës.

Kthehu në qershor, CryptoPumpLajmet raportuan se BTC.com, ndër minatorët më të mëdhenj kinezë të Bitcoin, po transferohej në Kazakistan.

Ndoshta me një normë të caktuar interesi është realiteti që informacioni CBECI zbulon një normë hash prej 0% nga Kina. Megjithatë, është e mundur që procedurat e fshehura të minierave të jenë ende duke u përsëritur, pavarësisht nga kufizimi.

Kontabiliteti amerikan për pjesën më të mirë të shpërndarjes globale të shkallës së hashut ka shumë të ngjarë të përfundojë lëvizjen e parashikuar të minatorëve Lindje-Perëndim që i përmbahet goditjes së Pekinit.

Përveç goditjes së Kinës, objektet e minierave kripto -amerikane të Veriut në të vërtetë kanë rritur aftësinë e tyre me kontribute në aftësinë e pajisjeve të tyre.

Minatorët amerikanë si Argo Blockchain, Riot Blockchain, Marathon si dhe porosi të shumta në të vërtetë kanë fituar porosi të mëdha të pajisjeve të minierave nga krijues të rëndësishëm si Bitmain si dhe MicroBT.

Related: Argo Blockchain mbron financimin e $ 25M $ të mbështetur nga Bitcoin nga Galaxy Digital

Më herët në tetor, CryptoPumpLajmet raportuan se Riot Blockchain në fakt kishte trefishuar aftësinë e tij prodhuese në 2021, me 2,457 BTC të nxjerra gjatë gjithë kohëzgjatjes.

Vende të tilla si Teksasi si dhe Ohajo pritet gjithashtu të luajnë nikoqir të fokuseve të mëdha të minierave të Bitcoin që sigurisht do të rrisin aftësitë prodhuese të minatorëve kripto amerikanë gjithashtu në mënyrë shtesë.

Lexo artikullin:  Square po kërkon një inxhinier të lartë të portofolit të pajisjeve, ja pse

Siç është raportuar më parë nga CryptoPumpLajmet, BIT Mining kohët e fundit bëri tatuazh një përpjekje të përbashkët me Qendrat e të Dhënave Viking për të ndërtuar një qendër minerare Bitcoin prej 85 megavat në Ohio.

Zhvillimi i dhomës amerikane të minierave Bitcoin në fakt ka parë shumë më tepër firma që kërkojnë një listë publike në tregjet e aksioneve amerikane.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju