Firma VC a16z po ndjek shtytjen e lobimit të kriptove në Uashington

Drejtuesit e Andreessen Horowitz me siguri do të kërkojnë të ndihmojnë politikëbërësit amerikanë në kërkesat për kripto dhe gjithashtu Web 3.0.

Firma VC a16z po ndjek shtytjen e lobimit të kriptove në Uashington

Anthony Albanese, polici kryesor i departamentit të kriptove të Andreessen Horowitz (a16z), dhe gjithashtu Katie Haun, shoqëruesi kryesor në firmë, janë ndër një delegacion me fuqi të lartë nga titani i mbështetjes financiare që sigurisht do të përfshijë me ligjvënësit dhe gjithashtu autoritetet menaxhuese në Shtetet e Bashkuara mbi politikat kripto.

Sipas CNBC të mërkurën, aksioni bëhet pjesë e nismave nga veshjet VC të bazuara në Silicon Valley për të reklamuar ligjin pozitiv të bashkësisë ekologjike Web 3.0 që lind.

Duke folur për CNBC, drejtori i planit a16z në mbarë botën Tomicah Tillemann dënoi gjendjen e dëmtuar të statusit aktual të Web 2.0. Sipas Tillemann, Web 3.0 përdor një ndryshim nga vështirësitë e pozicionuara nga problemet në rrjetin e sotëm.

Në një skedar të planit Web 3.0 të siguruar të Mërkurën, firma VC sugjeroi për kërkesa shumë më të mira rregullative për standardin e ri neto, duke përmendur, "Metoda më e thjeshtë për të humbur në secilën nga këto mundësi është të merresh me web3 sikur të ishte një shtyllë ”, duke përfshirë:

"Krijuesit e politikave duhet të përqëndrohen në përshtatjen e detyrave rregullative për aplikimet e veçanta dhe gjithashtu kërcënimet e tyre të lidhura. Trajtimi i të gjitha posedimeve elektronike i ngjan të kesh një strukturë rregullatore të vetme për furnizimet, pasuritë, automjetet, artin, orët, si dhe kartat e tregtimit. Ne kërkojmë një plan që është i përshtatshëm për funksionin. "

Related: Ish bronzi CFTC regjistrohet me Andreessen Horowitz si ekspert

Iniciativat aktuale të lobimit të A16z për teknologjinë moderne elektronike dhe gjithashtu Web 3.0 vijnë mes shqetësimeve të procedurave të rrepta të planit që aktorët e tregut pretendojnë se mund të pengojnë kapacitetin e Amerikës për t'u zhvilluar në situatën në rritje elektronike ekonomike.

Crypto në fakt ka ardhur për disa vërejtje të pafavorshme nga politikëbërësit në Uashington, me pretendimet dominuese të pambështetura në atë që posedimet elektronike kanë nevojë për një mbikëqyrje edhe më rregullative.

Në të vërtetë, a16z u regjistrua me strategjitë shtytëse kundrejt strategjive për të kaluar procedura të rrepta rregullatore që synojnë çantat e kriptove të vetë-organizuara në fillim të vitit.

Lexo artikullin:  Çmimi ETH sot: Ethereum (ETH) shpërthen në lartësinë e 3 muajve, çfarë ka tjetër? [Grafiku i drejtpërdrejtë]

Në gusht, themeluesi i a16z Marc Andreessen e quajti kripton një "novacion thelbësor teknik".

Siç është raportuar më parë nga Crypto PumpLajmet, firma Silicon Valley VC lëshoi ​​fondin më të madh të përpjekjeve për kripto me vlerë 2.2 miliardë dollarë në atë kohë. Fondi në fakt e ka dhënë atë duke u zgjeruar për të arritur në një vlerësim prej 3.1 miliardë dollarësh.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju