Wealthfront (21 miliardë dollarë AUM) ofron ekspozim të kriptomonedhës ndaj klientëve të tij përmes shkallës së gri

Wealthfront, një bankë me qendër në Kaliforni, ka zbuluar në fakt një rritje të menysë së investimeve financiare të posedimit dixhital të enjten Thuhet se biznesi tani do të përbëhet nga Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dhe Grayscale Ethereum Trust (ETHE) midis zgjedhjeve të tjera të tij të investimeve financiare. Wealthfront gjithashtu mbante në mend se ata do të siguronin shërbime shtesë për klientët me kriptovaluta të ndryshme nga BTC dhe ETH.

Wealthfront u lejon klientëve të investojnë në GBTC dhe ETHE

Kompania e shërbimit të investimeve financiare, Wealthfront Inc. paraqiti një artikull më 29 korrik 2021, duke përmendur rritjen e menysë së investimeve financiare të posedimit dixhital. Sipas biznesit, përdoruesit tani mund të diversifikojnë portofolet e tyre duke caktuar fonde në Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dhe Grayscale Ethereum Trust (ETHE). Sidoqoftë, Wealthfront paralajmëroi klientët se investime të tilla financiare janë më të paqëndrueshme dhe të rrezikshme në krahasim me shumicën e ETF -ve, të cilat ata do të kufizonin alokimin.

Financuesit nuk do të lejoheshin të caktonin më shumë se 10% të portofoleve të tyre të përgjithshëm në GBTC ose ETHE, pasi biznesi deklaron veten si një besues dhe garanton të veprojë në përfitimet e klientëve gjatë gjithë kohës. 

Për më tepër, biznesi '& rsquo; Klientët nuk do të kërkonin një portofol kripto ose një llogari në ndonjë shkëmbim kriptovalutash për të përfituar nga shërbimi.

Thuhet se Wealthcare Inc ka më shumë se 25 miliardë dollarë pasuri nën menaxhim (AUM) në të gjithë 440,000 llogari aktualisht. Por, ata synojnë të zgjerojnë menunë e tyre ETF shpejt e cila sipas biznesit do të siguronte shumë më tepër zgjedhje të kriptomonedhës. 

Përmbledhja e GBTC: GBTC mund të tejkalojë ETF -në më të madhe të arit

GBTC AUM ka arritur 40 miliardë dollarë. Zhvillimi i Trustit të Grayscale Bitcoin Trust në fakt i ka shtyrë individët të mendojnë se mund të shkojë përtej aksioneve të arit SPDR (GLD)--ETF-ja më e madhe e përcjelljes së arit. Sidoqoftë, sipas një analize aktuale, nevoja institucionale për artikujt e investimeve financiare Bitcoin dhe Ethereum në të vërtetë është kthyer prapa, dhe tejkalimi i aksioneve të arit SPDR tani mund të jetë më pak i mundshëm.

 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju