XRP shkel kapakun e tregut prej 40 miliardë dollarësh pasi dërgesat në GME bashkohen me forcat me RippleNet

XRP përjetoi një nevojë të konsiderueshme me pakicë të Mërkurën pas Ripple Net zyrtarisht zbuluar bashkëpunimi i tij me biznesin e transferimit të parave të bazuara në Korenë e Jugut, Global Money Express aka GMERemittance Siç është publikuar nga kompanitë, bashkëpunimi është i përgatitur për të forcuar marrëveshjet ndërkufitare në të gjithë zonën.

Raportohet, ky bashkëpunim është zhvilluar me anë të SBI Ripple Asia, një përpjekje e përbashkët e SBI Holdings andRipple GME Remitance do të përdorë Ripple '& rsquo; s rrjeti i pagesave ndërkombëtare i bazuar në blockchain për të kontaktuar me Siam Commercial Bank (SCB), e cila është Tajlanda '& rsquo; Banka më e madhe në lidhje me kapitalizimin e tregut.

Partneritet me Bolster Ripple Net & rsquo; s Transaksionet

Mes SEC-XRP ekstreme të vazhdueshme mosmarrëveshje , bashkëpunimi TheRipple Net-GMERemittance stimuloi shpresën më të vogël në zemrat e lagjes XRP. Ky rast në fakt ka rritur normën e shenjës XRP me 12% në 24 orët e mëparshme pas mbërritjes së lajmit. 

Në kohën e kompozimit, XRP po tregtohet me 0.92 dollarë, me vëllimin e tregtimit 24 -orësh që fluturon mbi 5 miliardë dollarë. Shkalla XRP është rritur në të vërtetë me 77.39% duke pasur parasysh që ajo ra në një nivel të ulët prej 0.514 dollarë që nga 20 korriku. Monedha & & rsquo; Shuma e kapitalizimit të tregut gjithashtu u rrit mbi 42 miliardë dollarë pasi Ripple Net zbuloi bashkëpunimin e saj me GME Remitancë.

Siç është publikuar nga biznesi, Koreja e Jugut është një shtëpi për mbi 184,000 shtetas tajlandezë. Pas Kinës dhe Vietnamit, popullsia Thai është e treta më e madhe në vend. Fillimi i këtij pasazhi të ri do të rrisë gjithashtu ekzistencën dhe adoptimin e Ripple në kombet aziatike. Thuhet se shumëllojshmëria e pagesave të bëra përmes Ripple Net mbi Korridorin Korenë e Jugut-Tajlandë aktualisht është dyfishuar në krahasim me vitin 2015.

"& Ldquo; Ne kemi ndërmarrë në të vërtetë me Ripple Net për të prezantuar biznesin tonë në kombe të reja, me partnerë të rinj brenda një jave ose 2," & rdquo; deklaroi Subash Chandra Poudel, COO dhe Drejtor në GME “Remitancë & ldquo; Që kur u kombinuam meRipple Net, grupi ynë ka përfituar thellësisht nga efektiviteti i tij, dërgimi i parave në të gjithë kufijtë ka përfunduar në të njëjtën mënyrë duke qenë më i thjeshtë. "& rdquo;

Lexo artikullin:  Mbajtjet e kriptove të Kinës: Nyjet Bitcoin dhe tavolinat OTC luftojnë

Objektet e shumta monetare në Korenë e Jugut po përdorin aktualisht Ripple Net. Remitanca GME do të jetë aktuale për t'u bashkuar me këtë grup biznesi. Për më tepër, bashkëpunimi do të përfitojë Remitancën GME për t'u lidhur me konsumatorët e tanishëm të Ripple Net. Beteja e vazhdueshme gjyqësore midis Ripple dhe SEC nuk e ka ngadalësuar biznesin '& rsquo; s përpjekjet për zhvillim. Ajo në fakt ka vazhduar të zhvillojë rrjetin e saj në Azi pavarësisht faktit se marrëdhëniet me partnerët e saj amerikanë në fakt janë njollosur për shkak të gjuetisë së SEC.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju