Ndërsa eksitimi po zvogëlohet, prisni që Cardano të qetësohet në nivelet më të ulëta të mëparshme

Dy ditët e fundit kanë qenë interesante për Cardano. Platforma arriti në mënyrë efikase pirunin e rëndë Alonzo të hënën, pasi ndërtoi një pritje të madhe në të gjithë grupin kripto. Duke veçuar FUD -in dhe kritikat, ndjenja ka qenë optimiste gjatë gjithë muajit të kaluar. Investitorët kanë pritur një ndryshim të rëndësishëm që do të lejojë Cardano të konkurrojë me Ethereum, në lidhje me aftësitë e arsyeshme të kontratës.

Në tabelat, kjo u përkthye në disa aspekte mahnitëse pozitive. Shenja amtare e Cardano, ADA, u rrit nga një çmim prej 1.01 dollarë në fund të korrikut në një ATH prej 3.09 dollarë. Ky është një përmirësim mbi 200% në vetëm 45 ditë. Sidoqoftë, në 7 shtator, tregu bëri tregues të rraskapitjes.

Një shandan bullish më 10 shtator lehtësoi disa frikë, megjithatë ka pasur shumë paqartësi aktuale në kohën e shtypit. Ajo që ishte shumë më e rëndësishme ishte e vërteta që ADA nuk arriti pump në tabelat, pavarësisht nga njoftimi i një numri detyrash në rritje, në testnetin Cardano.

Diagrami ditor Cardano 

Kjo çështje e lartpërmendur mund të jetë një rast transparent i tregtarëve që blejnë për hype. Megjithë pirunin e mundimshëm, ADA zuri 12% humbje brenda tre ditëve të fundit. Në realitet, kostot ranë nën një kanal në rritje për shkak të përfitimit.

Nëse është kështu gjatë ditëve që afrohen, siç duhet, ADA do të shkruante nivele më të ulëta më të reja në 2.25 dollarë dhe 2.20 dollarë. Një rezultat përfundimtar ekstrem madje mund të shihte që ADA të rishikonte nivelet më të ulëta prej $ 2.02, nga vendi ku tregu do të qëndronte i dobët në një rënie në drejtimin prej $ 1.88.

Për të kapërcyer parashikime të tilla, ADA dëshiron të mbajë qafën e saj mbi 2.38 dollarë. Kjo do të lejonte që alt të shtyhej në drejtim të niveleve të ulëta të mëparshme të lëkundjes prej 2.47 $ dhe 2.70 $. Shtytja e jashtme e kërkuar për një ATH më të shpejtë, u mbështet në ndihmën nga tregu më i gjerë.

arsyetim 

RSI 4-orëshe u tregtua brenda një mostre të tij personale. Një thyerje nën vijën e prirjes së rënies së një trekëndëshi zbritës do ta shtyjë indeksin në drejtim të territorit të tepërt të shitjes - duke u përkthyer në humbje shtesë për ADA.

Lexo artikullin:  Bitcoin Cash: Tregtarët duhet të presin për këtë para se të hyjnë në një pozicion

Për më tepër, MACD ishte vetëm për të transferuar mbi gjysmën e linjës, sepse shitja e 7 shtatorit. Kjo do të thoshte që shitësit kishin qenë tepër dominues pavarësisht nga aspektet pozitive aktuale të bëra nga aktivi dixhital. Kjo u mbështet gjithashtu nga Indeksi i Lëvizjes së Drejtuar. -DI tregtoi mbi +DI- një gjë e cila është e përhapur gjatë një trendi rënës.

përfundim 

ADA duket se po hyn në një seksion shpërndarjeje, pas aspekteve të mprehta pozitive të vërejtura gjatë muajve të mëparshëm. Gjatë kësaj epoke, kostot parashikohen të ritestojnë nivelet më të ulëta të mëparshme të bëra gjatë vrapimit të demit. Nëse është kështu, ADA ishte në rrezik të rrëshqiste në drejtim të $ 2.25 dhe më në fund shenja $ 2. Ndërsa një treg ariu nuk mund të jetë një rrezik thjesht, çështjet mund të spiralizohen së shpejti nëse ADA mbyllet nën 1.88 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju