Monedhë Binance: Ja se si investitorët mund ta shkurtojnë këtë model

Përgjegjësia: Kërkimet për përputhjen me artikullin e shkurtër janë pikëpamjet e vetme të autorit dhe gjithashtu nuk duhet të merren si udhëzime për investime financiare

Tregu botëror i kriptovalutave, i udhëhequr nga Bitcoin, ka qenë në të vërtetë kaotik gjatë numrit të mëparshëm të muajve. Ndërsa ka pasur në të vërtetë përpjekje të shumta shëruese duke marrë parasysh se shitja e 19 majit, shumica e altcoins në të vërtetë nuk kanë qenë në gjendje të varen në shkallë më të mëdha në grafitë e tyre të veçanta. Përpjekja më e re e rilindjes ishte në dispozicion në fund të qershorit kur tregu mori një energji lart. Sidoqoftë, e njëjta gjë në fund të fundit u mohua nga valët e vazhdueshme të ofrimit të stresit.

Binance Coin, ndryshe nga shumë ekuivalentë të saj, kishte aftësinë të ruante trendin e saj në rritje. Duke u pohuar, zhvillimi i një kanali up gjeneroi disa interesa në lidhje me trajektoren e tij afatgjatë. Në momentin e krijimit, BNB tregtohej me 306 dollarë, duke rënë me 3.5% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafik ditor i monedhës Binance

Pasi zbritën në një zbritje prej 224.8 $ në 22 Qershor, blerësit u kthyen në tregun BNB dhe gjithashtu filluan një trend rritës. Kjo solli zhvillimin e një trendi në rritje pasi BNB në fund të fundit e shpengoi zonën mbi 38.2% Zgjerimin e Fibonacçit rreth 310 dollarë. Sidoqoftë, shkalla 50-SMA (e verdhë) dhe gjithashtu 50% e zgjatjes (336.3 dollarë) zhvilloi një zonë rezistence të fortë dhe gjithashtu refuzoi çdo lloj përfitimi më të madh.

Në kohën e shtypit, niveli i alt ishte duke kontrolluar Shtesën 38.2%, me stresin në rënie ende për t'u eleminuar. Ergo, BNB ka të ngjarë të shohë gradë të reduktuara gjatë dy ditëve në vijim. Një vendndodhje e rëndësishme e ndihmës u qetësua në Shtesën prej 23.6% në 277.4 $, një shkallë e cila çuditërisht, ishte afër Pikës së Kontrollit të Diapazonit të Dukshëm.

arsyetim

Treguesi i Momentit të Shtrydhjes rekomandoi që energjia e favorshme të ulej, siç tregohet nga shiritat e saj eko-miqësorë në rënie. Ndërsa tregu mbeti në një shtyp ekzistues dhe gjithashtu sugjeroi që BNB do të ulej vazhdimisht në vend se një shitje e mprehtë, humbjet mund të rriten sa më shpejt që të zhduket paqëndrueshmëria.

Lexo artikullin:  EOS, Ethereum Classic, DASH Analiza e Çmimeve: 02 Shtator

Indeksi i Relacionit të Forcës në të vërtetë ka tregtuar pranë stabilitetit gjatë 9 ditëve të mëparshme, megjithatë e vërteta që nuk ishte në gjendje të ngjitej mbi 50-55 sugjeroi pikë të dobët. MACD rrethoi një kryqëzim bearish ndërsa stresi i blerjes ra gradualisht në grafike.

përfundim

Variablat e përmendur më parë janë tregues fretting për BNB dhe gjithashtu një mbyllje e shënuar më poshtë në nivelin 290 $ dhe 200-SMA (eko-miqësore) mund të aktivizojë shitjen e mëposhtme - - Një përparim që mund të tërheqë normën në drejtim të tij 23.6% Fibonacci Extension para se të rikuperohet. Ndërkohë, investitorët mund të presin shërimin jetëshkurtër dhe gjithashtu të shkojnë në një profesion të shkurtër në zgjerimin 50% të BNB-së Fibonacci prej 336 $ dhe gjithashtu të lënë vendet e tyre në POC të Visible Range prej 260 $.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju