Bitcoin Cash, Cosmos, DASH Analiza e Çmimeve: 27 Gusht

Në kohën e shtypit, Bitcoin dhe Ethereum në fakt kishin filluar të ndryshonin disa nga humbjet e tyre aktuale. Ndërsa BTC ishte kthyer në tregtimin mbi $ 47k, ETH ishte vlerësuar në $ 3,121.

Pavarësisht nga shërimi i deklaruar, megjithatë, disa altcoins po vareshin. BCH u ul me 2.1% ndërsa ra në listën poshtë nivelit të ndihmës prej 623.37 $. Cosmos u përgatit të tregtonte më afër dyshemesë së çmimit prej 17.14 dollarë, ndërsa DASH shfaqi një rënie të konsiderueshme prej 8.3%.

Bitcoin Cash [BCH]

Bitcoin Cash, COSMOS, DASH Analiza e Çmimeve: 27 Gusht

Bitcoin Cash u tregtua me 609.03 dollarë, pas një rënieje prej 2.1% gjatë 24 orëve të fundit. Altcoin ndaloi së punuari për të ruajtur veten në linjën e ndihmës prej 623.37 dollarë dhe gjithashtu u zhvendos më poshtë e listuar në varësi të dyshemesë me çmim prej 579.32 dollarë. Specifikimet teknike treguan bearish atje.

Një ecje në stresin e marketingut tërhoqi vlerën e simbolit, me të njëjtin rishikim Index Forca Relative siç qëndronte e shënuar nën gjysmë-linjë. E MACD gjithashtu u ndezën tabelat me byrek të kuq.

La Bollinger ( *27 *) po grumbulloheshin dhe gjithashtu treguan se paqëndrueshmëria e tregut sigurisht që do të vazhdonte të zvogëlohej.

Nëse stresi i blerjes fillon të rikuperohet, Bitcoin Cash mund të rritet deri në 623.37 dollarë. Pas kësaj mund të përpiqet të tregtojë mbi rezistencën prej 672.68 dollarë.

Kozmosi [ATOM]

Bitcoin Cash, COSMOS, DASH Analiza e Çmimeve: 27 Gusht

Kozmosi u ul me 2.2% gjatë 24 orëve të fundit dhe gjithashtu u vlerësua në 18.15 dollarë. Çmimi i fundit luhati rreth shkallës së deklaruar më 19 maj Nëse ATOM mbetet të ulet, mund të varet nga dyshemeja e çmimit prej 17.14 dollarë. Treguesit treguan aktivitet të pafavorshëm të çmimeve atje.

Blerja e qëndrueshmërisë luftoi për të ringjallur veten si Index Forca Relative vazhdoi të renditej nën gjysmë-linjë. Në mënyrë korresponduese, the Fluksi i Parave Chaikin gjithashtu u pa në rajonin bearish, duke theksuar një vjeshtë në hyrjet e burimeve.

La Bollinger ( *27 *) vazhdoi të ishte identik, duke sugjeruar se çmimi me siguri do të zhvendosej në një distancë të kufizuar. ATOM në fakt ka qenë duke tregtuar midis $ 20.31 dhe gjithashtu $ 18.15 gjatë numrit të fundit të ditëve.

Nga përfitimi, alt sigurisht që do të merrej me rezistencë fillimisht në 20.31 dollarë dhe më pas në 23.19 dollarë.

DASH

Lexo artikullin:  Duke analizuar shënimet ideale të blerjes për Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, COSMOS, DASH Analiza e Çmimeve: 27 Gusht

DASH u vlerësua në 228.67 dollarë pasi mbajti në mend një rënie të konsiderueshme prej 8.3% gjatë 24 orëve të fundit. Shenja në fakt thjesht ishte dëmtuar e shënuar nën shkallën e saj të ndihmës prej 234.84 dollarë dhe gjithashtu nëse arinjtë mbeten për të ulur çmimin, mund të përfundojë në shkallën e çmimit prej 190.94 dollarë.

La Oshilator tmerrshëm tregoi shirita sinjali të kuq, duke verifikuar pamjen bearish atje. Qëndrueshmëria e blerjes vazhdoi të ulet pasi Indeksi i Forcës Relative u pa i listuar nën gjysmën e vijës. Divergjenca u identifikua në Bollinger ( *27 *) - - Një analizë që tregoi një ecje në paqëndrueshmërinë e tregut.

Në rast të një ngritjeje lart, DASH sigurisht që do të duhej të binte në shkallën 234.84 dollarë dhe gjithashtu të duronte veten mbi 251.85 dollarë në mënyrë që të riprovonte rezistencën prej 279.31 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju