Bitcoin Cash: Tregtarët duhet të presin për këtë para se të hyjnë në një pozicion

Përgjegjësia: Gjetjet e analizës së mëposhtme janë mendimet e vetme të shkrimtarit dhe nuk duhet të merren si këshilla për investime

Tregu global i kriptovalutave u hap me të kuqe të Premten ndërsa Bitcoin tregtonte nën 32K $. Ndërsa shumica e altcoins lëviznin në jug në anën e pasme të ndjenjës së rëndë bearish, Bitcoin Cash arriti të mbajë nën kontroll humbjet e saj. Çmimi i lartësisë, në kohën e shtypit, po shkonte drejt një niveli kryesor të mbështetjes, një nivel i cili mund të pritet të shkaktojë një shtytje drejt veriut përpara.

Në kohën e shkrimit, Bitcoin Cash tregtonte me 456 dollarë, me një rënie prej 0.03% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafiku 4-orësh i Bitcoin Cash 

Lëvizja e Bitcoin Cash pas 29 qershorit me lartësinë prej 457 $ çoi në formimin e një trekëndëshi zbritës, një ku linja e fundit e trendit përfaqësonte një nivel mbështetjeje prej $ 470- 475 $. Zona mbrojtëse u depërtua më 13 korrik dhe humbjet arritën në 6% kur llogariteshin nga linja më e ulët e trendit të modelit.

Që nga prishja, BCH është lëkundur kryesisht midis dy pikave - rezistencë prej 475 dollarësh dhe mbështetje prej 445 dollarë, veprim i çmimit i cili krijoi një kanal horizontal. Niveli i lartpërmendur i mbështetjes çoi dje në një tubim të vogël, por çmimi dukej i kufizuar nga 20-SMA (i kuq). Meqenëse tregu më i gjerë nuk tregoi ende shenja rimëkëmbjeje, Bitcoin Cash ka të ngjarë të lëvizë në jug gjatë seancave të ardhshme dhe të kthehet drejt mbrojtjes së tij prej $ 445 nga ku mund të pritet një kthim prapa.

arsyetim 

Trajektorja e lidhjes veriore të Indeksit të Relacionit të Forcës sugjeroi që presioni i blerjes është rritur në treg. Indeksi mund të gjente mbështetje në një nivel më të ulët - Ndoshta midis 37-40, para se të testojë pikën e ekuilibrit. Sipas Indeksit të Lëvizjes Drejtuese, tendenca mbizotëruese e tregut ishte bearish, megjithëse linjat -DI dhe + DI konverguan.

Një lexim ADX i 29 nënkuptonte që tregu ishte mjaft i drejtuar për të regjistruar lëvizje të mprehta në secilin drejtim. Treguesi i Momentit të Shtrydhjes tregoi se vrulli bearish ka qenë në rënie gjatë dy ditëve të fundit.

Lexo artikullin:  Kjo sigurisht do të jepte verifikimin e kësaj zhvendosje të normës hyrëse për Polkadot

përfundim 

Ndërsa Bitcoin Cash dukej se po reagonte ndaj një korrigjimi më të gjerë në kripto-treg, zona e mbështetjes prej $ 440- $ 445 mund të pritet të zbusë rënien e saj dhe të shkaktojë një tubim të vogël. Disa shenja sugjeruan që bezdisja ishte në rënie dhe shanset për një shitje të zgjatur ishin të vogla. Sidoqoftë, shumë pasiguri ende mbeten në tregun më të gjerë dhe tregtarët duhet të jenë të kujdesshëm përpara se të dëshirojnë BCH në zonën e saj të mbështetjes. Një bast më i sigurt do të ishte të prisni për shenja të qarta të një ndryshimi përpara se të hyni në një tregti.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju