Tregtarët e Bitcoin duhet të kenë kujdes për këtë

Përgjegjësia: Gjetjet e analizës së mëposhtme janë mendimet e vetme të shkrimtarit dhe nuk duhet të merren si këshilla për investime

Në tre ditët e ardhshme, kripto-tregu do të përfundojë me sukses dy muaj që nga rënia në 19 maj. Këtu, ajo që shqetëson është fakti që ka pasur pak ose aspak shenja rimëkëmbjeje akoma dhe kjo kryesisht sepse monedha mbretërore ka luftuar të mbajë nivelet kryesore. Humbjet mujore kanë shtuar deri në 18% ndërsa Bitcoin tërhiqet vazhdimisht nga $ 41,000, 36,000 $ dhe më së fundmi - niveli $ 32,000.

BTC, në kohën e shtypit, po shkonte drejt një niveli kryesor të mbështetjes. Mjerisht, dështimi për ta mbrojtur atë nga presioni i shitjes ka të ngjarë të çojë në një shitje edhe më të mprehtë. Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregtohej me 31,340 $, me një rënie prej 4% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafiku 4-orësh i Bitcoin 

Pasi Bitcoin u hodh nga 30,000 $ në 36,500 $ midis 26-29 Qershor, tregu kaloi në një trend rënës. Një kanal zbritës përfundimisht u formua në tabelën e tij 4-orëshe, një i karakterizuar nga ngritje më të ulëta dhe ulje të ulëta. Çmimi, në kohën e shtypit, po shkonte drejt zonës kryesore të mbështetjes në Zgjerimin Fibonacci prej 23.6% prej 31,261 $ - Një rajon që ka zbutur disa kthime gjatë dy muajve të fundit.

Një mbyllje poshtë këtij niveli do ta tërhiqte çmimin drejt nivelit të ulët të 26 qershorit prej 30,082 $, një nivel nga ku do të ishte e mundur një rënie drejt 28,600 $.

arsyetim 

Indeksi i Forcës relative ishte në një prirje rënëse dhe mund të gjente një mënyrë drejt zonës së tepërt të shitur, përpara se të përmbyste trajektoren. Kjo tregoi disa dobësi më shumë për Bitcoin para se blerësit të ri-hyjnë në treg. Indeksi i Lëvizjes Drejtuese -DI e mbajti veten mbi + DI pasi një prirje bearish ishte aktive. Kryqëzimi i fundit bullish u vu re në 16 korrik dhe ai u kundërshtua menjëherë nga arinjtë. Oshilatori Awesome vuri në dukje një seri shufrash të kuq ndërsa presioni i drejtuar nga jugu gjithashtu është grumbulluar gjatë seancave të fundit.

Lexo artikullin:  Ndërsa eksitimi po zvogëlohet, prisni që Cardano të qetësohet në nivelet më të ulëta të mëparshme

përfundim 

Treguesit e Bitcoin treguan për dobësi të mëtejshme dhe çmimi mund të gjejë rrugën e saj drejt markës 31,000 dollarë së shpejti. Kishte pak mundësi për demat rreth $ 30,000-markë dhe edhe nëse çmimi kërcej nga cilido prej niveleve të mbështetjes, fitimet mund të kufizohen në rezistencën prej $ 32,000.

Ndërkohë, vëzhguesit e tregut duhet të jenë të kujdesshëm për një mbyllje nën 30 mijë dollarë pasi kjo mund ta çojë çmimin përsëri në minimumin e 22 qershorit prej 28,600 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju