Udhëtimi i Cardano në 3 dollarë ka të ngjarë të zhvillohet kështu

Përgjegjësia: Kërkimet për vlerësimin e listës më poshtë janë pikë e vetme e pikëpamjeve të autorit, si dhe nuk duhet të merren si rekomandime të investimeve financiare

Cardano rifitoi vendosjen e saj si kriptomonedha e tretë më e madhe në shpinë të shpërthimit të një flamuri demi që krijoi dokumente krejt të reja në grafik. Pajisja Fibonacci theksoi vendet e mundshme të synuara në atë që sigurisht do të shndërrohej në një javë intriguese paraprakisht nëse demat janë në gjendje të marrin stresin e tyre.

Në momentin e kompozimit, ADA u tregtua në 2.48 dollarë me një kapak tregu prej 79.38 miliardë dollarë. E fundit ishte 2.5 miliardë dollarë më shumë se kapaku i tregut i Binance Coin.

Diagrami ditor Cardano

Pajisja Fibonacci u përdor në korrigjimin e mëparshëm të ADA nga $ 2.25 në $ 1.87 për të treguar disa rrethana që përparojnë. Dështimi për të mbyllur shkallën e zgjerimit mbi 50% në 24 orët e ardhshme sigurisht që do të çonte në një aktivitet anësor midis $ 2.34- $ 2.48 pasi klientët pushojnë para përpunimit të mëposhtëm.

Shitësit e shkurtër me siguri do të mbeten në theks në situatën kur ADA mbyllet e listuar poshtë shkallës 38.2% Fibonacci. Sidoqoftë, fitimet e marra pritet të pozicionohen në mënyrë të arsyeshme mbi 2.16 dollarë. Kriteret për kontroll të favorshëm qëndronin në 1.87 dollarë, një shkallë ku tregu me siguri do t'i nënshtrohej një shitjeje më të mprehtë. Nëse këto shkallë janë të vazhdueshme, përparimet e mëposhtme janë 2.63 dollarë, si dhe zgjerimi 100% në markën 3.1 dollarë.

arsyetim

Edhe pse ADA në fakt ka qenë duke tregtuar në një shkallë më të madhe, Indeksi i Forcës Relative nuk e konfirmoi këtë aktivitet të kostos. RSI krijoi lartësi të reduktuara, si dhe theksoi pak një devijim bearish. Indeksi kërkohet gjithashtu për të ruajtur nga gradat e tepërta të blerjes.

Ndërkohë, lartësitë e vëzhguara në tabelën me byrek të MACD ishin shtesë të qëndrueshme. Kjo nënkuptonte që veprimi i ADA në drejtim të $ 2.48 nuk kishte asnjë lloj dënimi për veprim në shkallë më të madhe. Sidoqoftë, Indeksi i Lëvizjes së Drejtuar siguroi një fotografi të përgjithshme të favorshme për ADA pasi +DI tregtohej mbi -DI. Kjo tregoi se trendi i rritjes së ADA nuk ishte nën asnjë rrezik të shpejtë për një kthesë.

Lexo artikullin:  Lidhje zinxhir: Tregtarët mund të presin këtu sapo të vendoset pluhuri

përfundim

ADA mund të lehtësojë një kosto të reduktuar para se të shtypni në veri shkallët e saj 50% si dhe 61.8% Fibonacci Extension. Disa shenja ndaluan së punuari për t'u zhvendosur më shumë, si dhe siguruan disa rreziqe afatshkurtra.

Një mbajtës qiri doji ose një majë rrotulluese sigurisht që do të ishte një shkallë e saktë e një rikthimi hyrës. Në një rast të tillë, kostoja duhet të mbahet mbi 1.87 dollarë për të mbrojtur tezën e favorshme të ADA -së, si dhe një ecje përfundimtare në drejtim të Shtrirjes 100% të Fibonacci prej 3.1 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju