Dogecoin: A duhet që tregtarët të bankojnë vërtet në një përmbysje të çmimit

Përgjegjësia: Kërkimet për listën e mëposhtme të vlerësimit janë pikëpamjet e vetme të autorit, si dhe nuk duhet të merren si sugjerime për investime financiare

Blerësit kërkojnë të luajnë kapjen pasi Dogecoin pësoi një dështim proporcional trekëndësh në grafhes. Çmimi i DOGE u kthye në një vend të rëndësishëm rreth 0.280 dollarë, si dhe 12-orëshi 200-SMA (miqësor me mjedisin) mund të jetë mungesa e stimuluesit për një rritje shumë të nevojshme.

Në momentin e kompozimit, Dogecoin po tregtonte pranë mbrojtjes së lartpërmendur, poshtë me 10% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafik 12 orë Dogecoin

Kur çmimi i alt u dëmtua në mënyrë të theksuar mbi 0.28 dollarë më 13 gusht, u ndje sikur DOGE ishte gati të vazhdonte rimëkëmbjen e saj në drejtim të niveleve më të larta të majit. Sidoqoftë, shpërthimi u ndje si një mundësi e humbur pasi klientët nuk arritën të kuptonin fitimet mbi 0.35 dollarë. Kjo mirëpriti shitësit e shkurtër menjëherë në treg.

Më shumë disavantazh u pa kur një trekëndësh në proporcion u parashikua të luante si një model zgjerimi. Në vend të kësaj, ajo aktivizoi një dështim në jug në grafhes. Çmimi, në kohën e shtypit, ishte rreth 0.280 dollarë edhe një herë, një shkallë që dukej se funksiononte si ndihmë.

Rëndësia e kësaj shkalle nuk mund të nënvlerësohet pasi në fakt ka mbetur në lojë duke pasur parasysh që DOGE arriti nivele të reja në fillim të muajit Prill Ajo që funksionoi në mbështetje të klientëve ishte se 12-orëshe 200-SMA (miqësore me mjedisin) ishte afër për të kaluar mbi mbi 50-SMA (e verdhë). Një rritje e tillë pritet të fusë besim të favorshëm, si dhe ndoshta, të shkaktojë një përmbysje të tregut.

Dështimi për ta bërë këtë mund të rezultojë në humbje serioze të gjakut në ditët në vijim.

arsyetim

Indeksi i Forcës Relative krijoi një pykë në rënie - - Një model që përgjithësisht sheh një avantazh në avantazh. Indeksi mund të tregtohet afër 50 për një kohëzgjatje të gjerë para se të qëllonte në veri. Anasjelltas, një hap i listuar më poshtë 40 sigurisht që do ta mohonte këtë konfigurim.

Lexo artikullin:  Solana: Ja pse çmimet mund të lehtësohen para rritjes së ardhshme

Ndërkohë, Oscillatori Awesome dukej i paqëndrueshëm gjatë javës së kaluar, si dhe i frikësuar për t'u zhvendosur i listuar nën gjysmën e linjës për herë të parë në më shumë se 3 javë. Sinjale të mëtejshme bearish u ndezën në Indeksin e Lëvizjes Drejtuar ndërsa -DI kaloi mbi +DI, duke sugjeruar një buton model.

përfundim

Një pjesë e madhe e shenjave të Dogecoin ofruan mundësi për një rënie të madhe, veçanërisht nëse çmimi mbyllet i shënuar nën 0.280 dollarë.

Kjo, kishte mundësi të a. Edhe pse sigurisht që do të ishte e realizueshme nëse konsumatorët rigjallërojnë energjinë në 12-orën 200-SMA (miqësore me mjedisin), si dhe RSI shkëputet nga veriu duke rënë modelin e pykës. një vënie e basteve të gjata në një përmbysje të shkallës së kohës së shtypit të DOGE sjell

komponent i lartë i kërcënimit, i njëjti sigurisht do të ishte një hyrje e përsosur e blerjes për ata financiarë (*). (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju