Ethereum Classic: Tregtarët duhet të presin që kjo të jetë në anën më të sigurt

Përgjegjësia: Kërkimet për vlerësimin e listës më poshtë janë pikëpamjet e vetme të autorit dhe gjithashtu nuk duhet të merren si udhëzime për investime financiare

Ethereum Classic në të vërtetë nuk ka pasur një muaj pozitiv të korrikut deri më tani. Vlera e kriptovalutës e filloi muajin me një lartësi prej 63 dollarësh, megjithatë stresi i qëndrueshëm i marketingut në një moment tërhoqi koston e tij të renditur poshtë gradave të shumta të ndihmës.

Ndryshimi i tanishëm i Bitcoin i renditur më poshtë $ 30,000 shkaktoi një prishje trekëndore gjithashtu për ETC, me altcoin që aktualisht synon të zbulojë ndihmë në 22 qershorin e tij të reduktuar prej $ 35.8. Në momentin e kompozimit, Ethereum Classic mbajti vendin e 18-të në CMC me një kapak tregu prej 4.94 miliardë dollarësh.

Grafik Ethereum Classic 4 orë

Ndërsa ETC regjistroi një rënie të vazhdueshme të vlerës gjatë korrikut, gradat e ndihmës me $ 49.4, $ 40, dhe gjithashtu së fundmi, $ 32.1, të gjitha u shkatërruan duke ofruar stres. Po ashtu vjeshta solli një prishje trekëndëshe ndërsa ETC po drejtohej në zonën e saj të mëposhtme të ndihmës prej 32.1 $ - 36 $. Interesante, Pika e Kontrollit të këtij Diapazoni të Dukshëm qëndronte brenda kësaj zone pasi ETC pa normën më të lartë të interesit nga investitorët.

Nëse zona mbrojtëse kujdeset për të mbështetur stresin e marketingut, kostoja e ETC mund të rivendoset dhe gjithashtu të ndryshojë trajektoren e saj. Sidoqoftë, një mbyllje e shënuar më poshtë $ 32 do të linte me siguri ETC në ujëra të paeksploruar dhe gjithashtu do t'i nënshtrohej një rënie shtesë.

arsyetim

Indeksi i Forcës relative ka tregtuar në të vërtetë brenda një kanali në rritje sepse më 12 korrik dhe gjithashtu pavarësisht nga krijimi i një devijimi të favorshëm me aktivitetin e kostos së ETC, shenjat në të vërtetë nuk kanë mjaftuar për të kërkuar një kthim prapa. Një zhvendosje e shënuar poshtë vijës së trendit të zvogëluar sigurisht që do të vërtetonte një rezultat të dobët dhe gjithashtu një rënie në drejtimin prej 32.1 - 36 dollarë.

Aroon up sapo u këshillua me një kryqëzim bearish dhe gjithashtu u zhvendos i renditur poshtë Aroon poshtë - - Një rritje që detajonte rritjen e stresit të ofruar. Momentumi ishte neutral-bearish, sipas Oscillator Awesome, megjithatë e vërteta që indeksi në të vërtetë nuk është ngjitur mbi gjysmën e vijës për gati 2 muaj theksoi mungesën e stresit të lidhur në veri.

Lexo artikullin:  Ethereum, WAVES, Analiza e Çmimeve të Filecoin: 23 Gusht

përfundim

Një modë bearish ka shumë të ngjarë të kthehet në ETC në ditët në vijim pasi kostoja i afrohet një zone të rëndësishme ndihme prej 32.1 $ - 36 $. Sidoqoftë, ekziston një mundësi që kostoja të rivendoset brenda kësaj zone dhe gjithashtu të ndryshojë trajektoren e saj. në avantazh. Tregtarët mund të synojnë të hapin vendosje të gjata brenda këtij vendndodhja, por fillimisht duhet të presin që treguesit e një kthesë modeli të jenë në anën më të sigurt.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju