Cili mund të jetë objektivi tjetër për Dogecoin?

Përgjegjësia: Gjetjet e analizës së mëposhtme janë mendimet e vetme të shkrimtarit dhe nuk duhet të merren si këshilla për investime

Çmimi i Dogecoin ra nën nivelin thelbësor të mbështetjes prej 0.2286 $, një zhvillim që rezultoi në zhvlerësimin e tij të mëtejshëm në tabela. Në kohën e shkrimit, DOGE ishte në rënie për të pestën ditë radhazi, duke tregtuar me një vlerë prej 0.1966 $. Zhvlerësimi gradual i çmimit të alt aludoi në një rënie më të madhe, potencialisht duke dalë në treg.

Tabelë 12-orëshe e Dogecoin

Siç mund të shihet nga grafiku i bashkangjitur i DOGE, pas rënies në 21 Qershor në 0.1647 $, DOGE u vendos të lundronte në një mënyrë rimëkëmbjeje. Sidoqoftë, ky rikuperim refuzoi nivelin e rezistencës në $ 0.2709. Me rritjen e bezdisjes në treg, DOGE nuk mund ta mbajë mbështetjen me 0.2286 dollarë dhe ra nën 0.20 dollarë.

Me shitjen e vazhdueshme në kohën e shtypit, objektivi tjetër për çmimin e DOGE do të ishte 0.1820 dollarë.

arsyetim

DOGE ka dhënë një humbje prej të paktën 70% që nga kulmi i tij prej 0.7408 $. Rënia më 19 maj e shtyu kripto-asetin në territorin bearish dhe ai mbeti në këtë zonë. Mesatarja 50 lëvizëse u shty mbi shandanët në 19 maj dhe që nga ajo kohë, ajo ka mbajtur presionin në rënie në treg.

Indeksi i Lëvizjes Drejtuese gjithashtu nënkuptonte që -DI të largohej nga + DI dhe të ngrihej më lart. Kjo sugjeroi që presioni në rënie ishte në rritje. Presioni më poshtë është një shenjë e rritjes së shitjeve, diçka që mund ta shtyjë DOGE në objektivin e tij të ardhshëm. ADX ishte në 22, që do të thotë se trendi po mbështetej mirë.

Ndërkohë, Stochastic RSI tashmë kishte rënë në zonën e tepërt të shitjes me presionin e shitjes duke mbetur dominant. Nuk kishte shenja ndryshimi në kohën e shtypit. Kështu, DOGE ka të ngjarë të mbetet në zonën e shitjes së tepërt.

përfundim

Tregu i DOGE ishte jashtëzakonisht i dobët në planin afatgjatë, me indikatorë që sugjerojnë të ndodhin më shumë shitje. DOGE mund të lëvizë drejt mbështetjes me $ 0.1820, e cila mund të jetë pika e një ndryshimi të çmimit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju