Parashikimet e normës Bitcoin të 13K dollarëve lindin me rënien e BTC të renditur më poshtë vijës historike të trendit

Zhvendosja e thjeshtë 50-javore e zakonshme më herët siguroi ndihmë të mahnitshme për paragjykimin e favorshëm të qëndrueshëm të Bitcoin. Por lindjet e morën mirë gjatë gjithë shitjeve të së hënës.

Parashikimet e çmimeve të Bitcoin 13K dollarë shfaqen me BTC që bie nën vijën historike të trendit

Normat e Bitcoin (BTC) të dëmtuara renditen më poshtë një valë ndihme afatgjatë, e cila kontribuoi në ruajtjen e paragjykimit të saj të favorshëm të pa dëmtuar pas përplasjes së tregut kripto të marsit 2020.

E quajtur si standardi 50-javor i zhvendosjes së lehtë, ose SMA 50-javore, vala qëndron për normën e zakonshme që investitorët kanë shpenzuar për Bitcoin gjatë 50 javëve të mëparshme. Me kalimin e viteve, si dhe në vitin 2020, pavlefshmëria e tij si dysheme me normë në të vërtetë i është shtuar presionit të tregut Bitcoin drejt cikleve ekstreme bearish.

Për rrethana, SMA 50-javore funksionoi si ndihmë gjatë gjithë bezdisjes së vitit 2018. Vala mbuloi Bitcoin nga ndërmarrja e uljeve shumë më të thella - në mes të shkurtit 2018 dhe majit të vitit 2018 - ndërsa niveli i saj merrej me rekordin e atëhershëm rekord prej $ 20,000.

Në mënyrë të ngjashme, vala i ofroi Bitcoin ndihmë të mahnitshme gjatë gjithë përmirësimit të saj nga 15,000 dollarë të lartë në 2019. Për më tepër, ajo mbajti edhe një dysheme me kosto deri në Mars 2020, kur mbërritja e pandemisë Covid -19 krijoi një përplasje të tregut ndërkombëtar.

Fractal synon $ 12 - $ 13K

Chartist pseudonim Bitcoin Master mbylli çështjet në lidhje me Bitcoin-in e mundshme për të ndërmarrë një rënie të normës së zakonshme 80% me dëmtimin e dëmtuar të SMA-së së saj 50-ditore. Eksperti mbajti në mend se - nëse fractali i pretenduar luan - çmimet e BTC / USD mund të shemben deri në 13,000 dollarë.

Ndërkohë, planifikuesi i moshuar i produkteve të Bloomberg Intelligence Mike McGlone theksoi gjithashtu SMA 50-javore në një cicërimë të lëshuar më parë në korrik, megjithëse kujtoi aftësinë e valës për të mbajtur stresin e marketingut. Eksperti këshilloi që financuesit nuk duhet të hedhin zotërimet e tyre Bitcoin sot në zhytjet e para të renditura poshtë valës.

Lexo artikullin:  Sidechain Liquid i Blockstream u kritikua për një ndërprerje të gjatë - Çështja e nënshkrimit të bllokut lidhet me azhurnimin

"Shitja e Bitcoin në zhytje fillestare nën mesataren e saj lëvizëse 50-javore në të kaluarën ka provuar një mënyrë të mirë për të humbur para, madje edhe në tregjet e ariut", sqaroi McGlone.

Ekspertët e tregut Bitcoin janë të kombinuara

Zhytja më e fundit e Bitcoin ishte e disponueshme si pasojë e një rënieje ndërkombëtare të rrezikut të tregut, nxitur nga ankthet se variacioni shumë i transmetueshëm Delta i Covid -19 me siguri do të zvogëlonte rikuperimin e prodhuar nga rifillimi i klimave ekonomike.

Vijay Ayyar, kreu i rritjes së ndërmarrjes në shkëmbimin e kriptovalutave Luno, mbajti në mend se Bitcoin mund të ulet shtesë. Në vërejtjet e tij për Bloomberg, ekzekutuesi i mëparshëm i Google pretendoi që kursi i këmbimit të monedhës BTC / USD mund të rritet deri në 20,000 dollarë. Sidoqoftë, ai u përgatit që të dy të riprovonin 40,000 dollarë në kërcimin vijues.

"Ne do të duhet të formojmë një bazë tjetër së pari para se të rifillojmë një trend tjetër demi," mbajti mendja Ayyar.

"Ne do të shkojmë nga 20,000 deri në 40,000 $ për pjesën tjetër të vitit."

Jehan Chu, krijuesi i mbështetjes financiare të përqendruar në kriptovaluta, si dhe kompania tregtare Kenetic Capital, vendosi një objektiv të disavantazhit të sigurt afër 25,000 dollarë, megjithatë i paralajmëruar në lidhje me rritjen e shitjeve duhet që demat të ndalojnë së punuari për të bërë një kthim nga shkalla e pretenduar. Ai pretendoi:

"Energjia e kripto e tregut të Q1 në të vërtetë është vonuar, si dhe po frikëson anasjelltas shtesë të listuara nën shkallët $ 25K."

Bazat e forta dhe sinjalet bullish mbeten

Sidoqoftë, një tjetër analist ofroi një perspektivë tjetër dhe më optimiste mbi pozicionin aktual të Bitcoin. 

James Wo, themelues dhe CEO i firmës globale të investimeve kripto Digital Finance Group, theksoi treguesit në zinxhir, duke përfshirë një rënie të vazhdueshme të hyrjeve të këmbimit dhe adresave aktive të portofolit, si një arsye për të qëndruar bullish në Bitcoin.

"Duke parë këto indikacione në zinxhir, ne mund të pohojmë se shumica e financuesve po presin sinjale të rëndësishme për të dalë edhe një herë në treg," tha Wo për CryptoPumpLajme.

Lexo artikullin:  Trupi Tatimor i Afrikës së Jugut Përditëson Udhëzimet e Taksave të Kriptuara, Konfuzioni vazhdon

I ngjashëm: Bull Bull përshkruan 7 hapa për më shumë stimul fiskal dhe çmime më të larta të BTC

Të dhënat e siguruara nga CryptoQuant, një firmë analitike blockchain me bazë në Korenë e Jugut, gjithashtu ofruan një konfigurim bullish për Bitcoin, duke cituar MVRV të kriptovalutës.

Në detaje, MVRV përfaqëson raportin e kapitalizimit të tregut të një aktivi të ndarë me kapitalizimin e realizuar. Kur rezultati është shumë i lartë, tregtarët mund të interpretojnë çmimin e Bitcoin si të mbivlerësuar, duke nënkuptuar kështu presionin e shitjes. Nga ana tjetër, kur vlera e MVRV është shumë e ulët, tregtarët mund t'i trajtojnë çmimet e Bitcoin si të nënvlerësuara, duke nënkuptuar presionin e blerjes.

"Blerja e [Bitcoin] në të njëjtën shkallë në ciklin e mëparshëm u pa në mes të janarit deri në mars 2017," vuri në dukje një nga analistët e CryptoQuant, duke shtuar:

“Kjo nuk kushton shumë e ulët në të gjitha kohërat, megjithatë përgatit municion për të ulëtat e të gjitha kohërave. Informacioni afatshkurtër siguron mundësinë e ekzaminimit në ndihmë, mundësi të shkëlqyeshme të ekspozimit të drejtpërdrejtë. ”

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju