3 arsye pse Bitcoin mund të shpërthejë papritmas në një gamë të re $ 50K- $ 65K

Analisti Willy Woo nxjerr në pah 3 indikacione në zinxhir që përcjellin qarkullimin e shenjave të Bitcoin në kuletat, secila duke treguar pse kriteret e kriptomonedhës mund të shpërthejnë më shumë.

3 arsye pse Bitcoin mund të shpërthejë papritmas në një gamë të re $ 50K- $ 65K

Një përzierje e indikacioneve të shumta që gjurmojnë blockchain Bitcoin (BTC) do të vazhdonte rritjen e normës bazë të kriptomonedhës edhe më shumë deri në vitin 2021, për të cilën përgatitet eksperti i njohur i zinxhirit Willy Woo.

Në buletinin e tij aktual, shkencëtari i tregut kompozoi se ai parashikon që normat e Bitcoin të arrijnë varietetin $ 50,000- $ 65,000 në sesionet e ardhshme. Vërejtjet e tij dukeshin se BTC/USD rikuperoi lartësinë e tij tre mujore mbi 42,600 dollarë vetëm disa ditë pasi rrëzimi u rendit nën 30,000 dollarë, niveli i ndihmës mendore të grupit.

"Pritshmëria ime është e ngjashme me BTC në 20 mijë dollarë të lartë në janar, ku çmimi është afër tavanit prej 40 mijë dollarësh deri në 42 mijë dollarë gjatë një periudhe ditore (maksimumi 2 javë), duke u ulur nga shitësit, e ndjekur nga një çmim më i shpejtë. shkoni në 50 mijë dollarë, "deklaroi Woo

"Grupi tjetër i madh i konsolidimit është $ 50k- $ 65k."

Përtypje e furnizimit me BTC

Norma e Bitcoin u rrit së bashku me vërejtjet ndihmuese nga Elon Musk i Tesla, Jack Dorsey në Twitter dhe Cathie Wood i Ark Invest në korrik Kriptomonedha gjithashtu u rrit në raportet se gjiganti ndërkombëtar i shitjes me pakicë Amazon do të fillonte ta pranonte atë si pagesa, një pretendim që biznesi më vonë e hodhi poshtë.

Ndërkohë, vlera e Bitcoin deri në 42,600 dollarë erdhi gjithashtu menjëherë pasi Kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell rrëfeu mundësinë e goditjeve të përkohshme inflacioniste gjatë një interviste të Mërkurën e kaluar Në informacion, demat kripto merren me Bitcoin si mbrojtja e tyre kundrejt rritjes së normave të klientëve.

Rekomanduar: Bitcoin ka një kohë të vështirë në $ 40K pas intervistës 'më konfuze' të Jerome Powell

Ajo që vlen të përmendet është se kohëzgjatja e shërimit të normës së Bitcoin nën 30,000 dollarë shoqëroi një goditje në rritje të furnizimit me lëng. Në mënyrë të veçantë, BTC u hoqën shkëmbimet, të cilat, siç rekomandoi Woo, ishte për shkak të mbajtësve të fortë që i mbyllën ato për investime financiare afatgjata.

"Nga sot, metrika e Liquid Supply Shock është në një nivel që është në përputhje me një nivel çmimi prej $ 55K," kompozoi eksperti në 1 gusht, duke treguar ndryshimin e lartë midis furnizimit të ofruar dhe normave ekzistuese të Bitcoin.

"Pavarësisht një tubimi të fuqishëm prej 44% në më pak se 2 javë, ne jemi akoma në një zonë të zbritur shumë për BTC."

Minatorët kthehen

Kufizimi i Kinës në aktivitetet e kriptomonedhës në maj luajti një funksion të rëndësishëm në dërgimin e normave të Bitcoin më të ulëta këtë sezon veror. Zgjedhja çaktivizoi tregun lokal të minierave të kriptove që përfaqësonte mbi gjysmën e prodhimit ndërkombëtar të Bitcoin.

Lexo artikullin:  Sektori Australian i parave elektronike dëshiron të identifikojë në mënyrë të ligjshme DAO-të

Glassnode raportoi në qershor se minatorët ose mbyllën pajisjet e tyre për t'iu bindur ligjit të ri ose i zhvendosën operacionet e tyre jashtë Kinës, duke mbajtur kështu shpenzime shtesë për të mbajtur prodhimin e tyre në punë.

Platforma e analitikës së informacionit gjithashtu mbante në mend se minatorët ka të ngjarë të likuidojnë një pjesë të zotërimeve të tyre Bitcoin për të mbuluar shpenzimet shtesë. Por, me përfundimin, modeli neto i ndërtimit të minatorëve në BTC u përmbys në maj, duke shfaqur kapitullimin.

Por siç mbante në mend Woo, minatorët rifilluan ndërtimin e Bitcoin-it Në Korrik Ai përmendi metrikën popullore Bitcoin Hash Ribbon, e cila gjurmon rritjen dhe humbjen e shkallës së hash-it në rrjet, duke pasur parasysh se po rikuperohej për herë të parë duke pasur parasysh që Kina kufizim.

"Ngjarjet e rimëkëmbjes së shiritit nënkuptojnë fundin e shitjes së minatorëve (kjo është ajo që ata bëjnë kur dëbohen nga biznesi)," kompozoiWoo

"Zakonisht një rikuperim i shiritit hap rrugën për një periudhë shumë mujore të veprimit të çmimeve bullish. Ky tregues bëri një punë shumë të mirë për të gjetur çmimin në fund. ”

Rritjet e aktivitetit të balenave

Java e mëparshme ka parë në fakt blerje të fuqishme nga balenat, përfshirë Woo ndërsa tregoi rritjen e Bitcoin nga 29,300 dollarë në mbi 42,600 dollarë.

Balenat zakonisht përfaqësojnë njësi që mbajnë më shumë se 1,000 BTC në adresat e tyre Bitcoin. Ndërsa ato nuk ndikojnë vetëm në predispozicionin drejtues të tregut, blerja e tyre në lidhje me financuesit e arsyeshëm të pakët të Bitcoin tregojnë një rrethanë shumë bulliste.

Lidhur: Grumbullimi i Bitcoin përshpejtohet në mesin e "balenave" dhe "peshqve", ndërsa BTC rritet në $ 40K

Eksperti mbante në mend se të gjithë bashkëpunëtorët financierë - të mëdhenj apo të vegjël - po blinin Bitcoin për 9 ditë rresht, një fakt që ai nuk e ka parë në jetën e kriptomonedhës.

"Blerja e tanishme nga të gjitha grupet është shumë bullish," deklaroi Woo "Kur të gjithë blejnë, kush është shitësi? Shitësit janë tregtarë. Monedhat e shitura nga tregtarët zvogëlojnë inventarin spekulativ në shkëmbimet vendore. "

Lexo artikullin:  Bankat në Kazakistan për të hapur llogari për shkëmbimet e regjistruara kripto

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju