Adresat aktive të Bitcoin u rritën 30% në fund të korrikut, programe informacioni

Sasia e Bitcoin e varur në adresat që mbajnë midis 100 dhe 10,000 BTC ka arritur në të vërtetë 9.23 milion Bitcoin për herë të parë ndonjëherë.

Adresat aktive të Bitcoin u rritën 30% në fund të korrikut, tregojnë të dhënat

Mes një modeli të rikthyer bullish në tregjet e kriptomonedhës gjatë dy javëve të mëparshme, më shumë përdorues janë zhvendosur në tregtimin e Bitcoin (BTC), kriptomonedhës më të madhe në botë sipas kapitalizimit të tregut.

Të dhënat nga platforma e analitikës blockchain Glassnode zbulojnë se Bitcoin në të vërtetë ka parë një rritje të dukshme në lidhje me adresat aktive në javën e kaluar të korrikut, me njësitë aktive të BTC që rriten 30% nga 250,000 në 325,000 përdorues aktiv.

Sipas statistikave shtatë ditore të lëvizshme të Glassnode për njësitë aktive të Bitcoin, kjo është rritja më domethënëse e regjistruar pasi shumëllojshmëria e njësive ekonomike aktive të Bitcoin ra 41% nga 425,000 në janar në listuar nën 245,000 adresa në fillim të korrikut. Niveli aktual i aktivitetit të Bitcoin përfaqëson nivelet e mbajtura në korrik 2020, kur Bitcoin po tregtonte rreth 11,300 dollarë, Glassnode mbante në mend.

Krahas një ngritje të konsiderueshme në përdoruesit aktivë të Bitcoin, financuesit e BTC në fakt kanë krijuar sasi më të mëdha të kriptomonedhës në fund të korrikut.

Sipas informacioneve nga biznesi analitik Santiment, sasia e Bitcoin e varur në adresat që mbanin 100 deri në 10,000 BTC arriti në 9.23 milion Bitcoin (364 miliardë dollarë) që nga 1 gushti, e cila është një rekord i ri i të gjitha kohërave për këtë grup financierësh. Niveli më i lartë i mëparshëm i të gjitha kohërave ndodhi në 5 Prill, thjesht një javë para se norma e Bitcoin të thyente një maksimum të të gjitha kohërave mbi 64,000 dollarë.

Related: Basti mbi kostot tatimore FUD: 5 gjëra për të parë në Bitcoin sot

"Në katër javët e fundit, këto adresa kanë grumbulluar afërsisht 170,000 më shumë BTC. Ky ritëm tronditës u përputh për herë të fundit në fund të dhjetorit 2020, pikërisht para fillimit të vrapimit masiv të demave në 2021, ku çmimet u rritën nga 29.0k dollarë në 40.8k dollarë në javën e hapjes të vitit, "mbante në mend Santiment.

Lexo artikullin:  Bitcoin dem përcakton 7 veprime për shumë më shumë stimulim financiar, si dhe norma më të mëdha të BTC

Zhvillimi më i ri në aktivitetin e Bitcoin vjen në kohën kur BTC po merr vrull gradualisht pasi CEO i Tesla Elon Musk zbuloi se kompania e tij SpaceX zotëron Bitcoin më 22 korrik. CEO gjithashtu deklaroi se Tesla po përgatitej të rifillonte pagesat kripto për blerjet e automobilave, duke përmendur rritjen e pjesës së burim i rinovueshëm i përdorur për minierat e Bitcoin. Musk kuptohet se ka shumë të ngjarë të shtojë rënien e normës së Bitcoin më parë këtë vit, duke shkurtuar pagesat e BTC për Tesla në maj për shkak të rritjes së shpejtë të përdorimit të burimit të karburantit të rinovueshëm për minierat e Bitcoin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju