Afrikrypt Bitcoin Heist: Kundërvënia e raporteve në lidhje me vendndodhjen e drejtorëve

Në raportin e saj, shtypi britanik Daily Mail deklaron se në të vërtetë ka parë skedarë që sugjerojnë që Raees në të vërtetë kishte blerë shtetësinë e Vanuatut për rreth 131,000 dollarë (£ & ound 95,000) përsëri në tetor 2020. Rreth 3 muaj më vonë, Ameer do të bënte një blerje të krahasueshme . I njëjti raport citon vëllezërit e motrat Cajees që rekomandojnë që zhdukja e tyre të ishte shkaktuar nga shqetësimet që një bandë kriminale dëshironte t'i dëmtonte ata.

Interestshtë interesante se pretendimet e vëllezërve dhe motrave që ata të arratisnin Afrikën e Jugut për të parandaluar dëmtimin nga një shpërndarje e rregulluar kriminale duken të vërtetuara nga një raport i Moneyweb. Në këtë raport, vëllezërit e motrat Cajees vlerësohen duke deklaruar se ata në të vërtetë kishin marrë rreziqe vdekje pas rënies sëAfricrypt. Janë këto rreziqe për vdekjen që Rarees përdor për të vërtetuar zgjedhjen e tyre të përbashkët për të lënë vendin.

Sidoqoftë, në raportin e saj, Moneyweb me bazë në Afrikën e Jugut duket se kundërshton pohimin që Raees dhe vëllai i tij janë duke fshehur në Vanuatu Në vend të kësaj, kjo tregon një deklaratë nënshkrimi të nënshkruar nga Raees e cila tregon se ai mund të kishte mbetur në Tanzani kur nënshkroi këtë dosje. Përfundimi i deklaratës së betimit në të vërtetë ishte shkaktuar nga një Gjykatë e Lartë e Afrikës së Jugut '& rsquo; Zgjedhja për të aprovuar një urdhër të përkohshëm të likuidimit kundrejt Africrypt.

Africrypt '& rsquo; s Fightback

Siç vëren raporti i Moneyweb, në dy muajt e ardhshëm, Gjykata e Lartë pritet të vendosë nëse do të miratojë urdhrin e fundit apo jo. Sidoqoftë, para se të sigurohet ky gjykim, kremtimet e interesuara argumentojnë çështjet e tyre për këtë arsye & Raquo; betim

Ndërkohë, në deklaratën e tij betimore, Raees edhe një herë hedh poshtë pretendimet se 3.6 miliardë dollarë në financuesve & rsquo; fondet në të vërtetë janë zhdukur nën vëllezërit e motrat Cajee & rsquo; shikoj Në vend të kësaj, Raees rekomandon që sasia në fjalë të jetë më e detajuar në 6 milion dollarë. Gjithashtu në deklaratën e tij, Raees hedh poshtë pretendimet se Africrypt kishte një llogari rrjedhëse në FNB ose pohimet se firma e investimeve kishte blerë në të vërtetë monedha kriptomonedha. Ai gjithashtu përsërit menaxhimin e Africrypt '& rsquo; Argumenti afatgjatë që kompania e investimeve financiare nuk duhet të mbajë përgjegjësi për humbjet.

Lexo artikullin:  100 kompani nuk arrijnë të marrin licencat e kriptove në Singapor për shkak të rregullores së ashpër

A është likuidimi metoda më e mirë për të rikuperuar fondet e financierit të zhdukur? Na tregoni se çfarë besoni në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju