Pas mbikëqyrjes së zgjerimit monetar më të madh në historinë e SHBA-së, Biden emëron Powell për të udhëhequr Fed-in

Pas mbikëqyrjes së zgjerimit monetar më të madh në historinë e SHBA-së, Biden emëron Powell për të udhëhequr Fed-in

Të hënën, kreu i shtetit Joe Biden zbuloi se ai në të vërtetë ka zgjedhur Jerome Powell për të udhëhequr Rezervën Federale të SHBA për një mandat shtesë. Pauell sigurisht që do të punojë si kryetar gjatë mandatit të tij të dytë, ndërsa Lael Brainard me siguri do të punojë si Fed &#x 2; s zëvendëskryetar. Powell &#x 2019; Riemërtimi i tij përputhet me kufirin e paparashikueshmërisë që sigurisht do të zinte vendin e tij.

Në fund të gushtit, 3 përfaqësuesit demokratë Alexandria Ocasio-Cortez (AOC), Rashida Tlaib, si dhe Ayanna Pressley e kishin këshilluar në fakt Biden të zgjidhte një kryetar që me siguri do të zgjidhte modifikimin social, si dhe dilemën e supozuar të mjedisit. Megjithatë, 2 javë më vonë, burimet me lidhje me Uashingtonin informuan shtypin se Biden me siguri do të riemëronte Powell.

Javën e kaluar, titujt përshkruan gjithashtu se kreu i shtetit Biden ishte afër zgjedhjes së tij, si dhe Lael Brainard u mbajt në mendje si një zgjedhje kryesore. Pas Biden &#x 2019; Përzgjedhja e Powell për të riemëruar mandatin e përkohshëm, asistentja e Thesarit të SHBA Janet Yellen deklaroi se zgjedhja sigurisht që do t'i mundësonte Amerikës &#x 2019; s situatën ekonomike në &#x 201C; vazhdoni të përfitoni nga kujdestaria e tij. &#x 201D;

&#x 201C;Amerika kërkon një menaxhim të qëndrueshëm, të pavarur dhe të besueshëm në Rezervën Federale, në mënyrë që të mund të përparojë objektivat e saj të dyfishtë për ruajtjen e kostos së jetesës në rritje, si dhe normat e qëndrueshme, së bashku me prodhimin e një tregu solid të punës që përgjithësisht fiton punonjës me detyra shumë më të mira, si dhe fitime më të mëdha, &#x 201D; Shtëpia e Bardhë përshkroi në një deklaratë shqetësuese Powell &#x 2019; s riemërtimi. Shtëpia e Bardhë përfshinte:

Presidenti Biden ka vetëbesim të plotë tek Powell si dhe në Brainard &#x 2019; Përvoja, gjykimi, si dhe stabiliteti për të vazhduar duke përmbushur këto kërkesa si dhe për të ndihmuar në rindërtimin e situatës sonë ekonomike shumë më mirë për anëtarët funksionalë të familjes.

Peter Schiff: &#x 2018;Me Brainard si Zëvendës-Kryetar, Inflacioni është i siguruar që do të Përkeqësohet &#x 2019;

Biden, si dhe një pjesë e madhe e liderëve politikë të SHBA-së janë vazhdimisht në kërkim të mjeteve për të financuar objektivat e tyre, si dhe zgjedhja e Powell-it edhe një herë ka të ngjarë të ruajë qarkullimin e parave të gatshme.

Eksperti financiar, si dhe insekti i arit, Peter Schiff, përshkroi se ka shumë të ngjarë që ky të jetë shembulli. &#x 201C;Siç pritej, Biden riemëroi Powell si kryetar të Fed, &#x 201D; Shif postoi në Twitter. Eksperti financiar vazhdoi:

Pavarësisht se [ai bënte] detyra të dobëta, siç tregohet nga ruajtja e QE si dhe ZIRP përballë kostos më të lartë të mundshme të jetesës në 30 vjet, Powell ishte zgjedhja pa rrezik politik. Me Brainard si zëvendëskryetar, rritja e kostos së jetesës është e garantuar të përkeqësohet.

Njerëzit gjithashtu theksuan se Jerome Powell mbikëqyr rritjen e ofertës monetare të SHBA më shumë se kurrë në Amerikë &#x 2019; historia e s. Pa dyshim që jetojmë në kohë magjepsëse kur Jerome Powell, mashkulli që pa një zgjerim 40% në ofertën e parave të gatshme në muaj, si dhe shtoi 5 trilion dollarë në Fed &#x 2019; raportin vjetor në kohën që duhet për të marrë një Domino &#x 2019; s Pica e ofruar, është &#x 2018; skifter &#x 2019; përzgjedhja, &#x 201D; një specifik i referuar si &#x 201C;Quoth the Raven &#x 201D; të përbëra.

Lexo artikullin:  Eurosistemi miraton kornizën e re të mbikëqyrjes në lidhje me shërbimet kripto

Etiketat në këtë përrallë Alexandria Ocasio-Cortez (AOC), Ayanna Pressley, Administrata Biden, karrige e ushqyer Biden, Kryetar, Demokrat, ekonomi biznesi, Ekonomist, Kryetar Fed, Zgjedhja e karrigeve të ushqyer, Rezerva Federale, Bug ari, rritja e kostos së jetesës, kornizë kostot, Jerome Powell, Joe Biden, Lael Brainard, Peter Schiff, Quoth the Raven, Republikan

Çfarë mendoni se Joe Biden do të zgjedhë Jerome Powell-in për momentin për të udhëhequr bankën rezervë amerikane? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju