Alibaba lëshon tregun NFT për tregtimin e të drejtave të autorit

Alibaba në të vërtetë ka prezantuar një treg krejt të ri që u mundëson pronarëve të shenjave të tregtojnë NFT-të që kërkojnë licenca për të drejtat e tyre të autorit.

Alibaba nis tregun NFT për tregtimin e të drejtave të autorit

Kompania ndërkombëtare kineze e blerjeve Alibaba Group Holding ka prezantuar në fakt një treg krejt të ri të shenjave jofungele (NFT) që u mundëson pronarëve të markave të tregtojnë licencat e shenjuara për të drejtat e tyre të autorit.

Tregu krejt i ri NFT, i referuar si "E drejta dixhitale e bllokut dhe gjithashtu tregtimi i aseteve", mund të arrihet përmes sistemit të Ankandit të Alibaba. NFT -të e prezantuara përmes sistemit me siguri do të sigurohen në "New Copyright Blockchain" - një sistem inovativ i shpërndarë i revistave i drejtuar në mënyrë qendrore nga Komiteti i të Drejtave të Shoqatës Sichuan Blockchain

Sipas një regjistrimi të së martës nga Alibaba- kishte revistën e informacionit South China Morning Post (SCMP), tregu dëshiron të synojë autorët, artistët, muzikantët dhe gjithashtu programuesit e lojërave video.

Tregu aktualisht është drejtpërdrejt, duke organizuar NFT të shumta që janë gati të dalin në ankand muajin tjetër. Ofertuesit duhet të ngarkojnë një pagesë paraprake prej 500 juanë (afërsisht 77 dollarë) për t'u bashkuar në ankandet publike. Çdo ankand publik i ardhshëm në të vërtetë ka vendosur një kosto përfitimi prej 15 dollarësh secila.

Blerësit mund t'i shohin koleksionet e tyre përmes aplikacionit të profilit kripto Bit Universe, i cili është i përfshirë në WeChat.

Duke komentuar tregun krejt të ri, reporteri i shtypit i SCMP Josh Ye shkroi në Twitter se “megjithëse vetë inovacioni nuk mbron nga dyfishimi i paligjshëm. Shitjet konsistojnë në posedimin total të vendeve të punës të fituara përmes sistemit. "

Shumë NFT në ekran nuk shprehin se çfarë të drejtash ligjore u menaxhohen blerësve, me një NFT që shfaqet gjithashtu për të ilustruar artin e palicencuar të ndjekësve të Star Wars.

Lidhur: Muzikanti tregton të drejtat ligjore për të falsifikuar zërin e saj duke përdorur NFT

Ndërsa ky është lajmi më i rëndësishëm NFT i Alibaba -s deri më sot, shumica e filialeve të kompanisë aktualisht aktualisht kanë pranuar simbole të padëgjueshme.

Në korrik, CryptoPumpLajmet raportuan se Alibaba- sistemi i blerjeve Taobao shfaqi NFT për herë të parë në Festivalin e tij vjetor Maker, i cili përkujton artin kinez dhe gjithashtu sipërmarrjen. Rasti organizoi shitjen e pronës me bazë NFT të prodhuar nga muzikanti kinez Huang Heshan

Lexo artikullin:  Burimet thonë se Valtyrie Bitcoin Strategy ETF do të nisë në Nasdaq këtë javë

Pikërisht në të njëjtin muaj, SCMP prezantoi një punë NFT të quajtur "Artifact" që konsistonte në minutat historike të shenjuara të raportuara nga revista nga arkivi i saj 118-vjeçar, siç ishte dorëzimi i Hong Kongut nga Mbretëria e Bashkuar në Kinë në 1997.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju