Altcoins sigurojnë fitime dyshifrore pasi Bitcoin të rritet drejt 33K $

TEL, MATIC dhe AXS u rritën më lart ndërsa tubimi i ndihmës së Bitcoin në 32,800 $ ngriti të gjithë tregun.

Altcoins sigurojnë fitime dyshifrore pasi Bitcoin të rritet drejt 33K $

Grafikët u kthyen në jeshile ndërsa çmimi i Bitcoin (BTC) u mblodh në 32,858 dollarë, por një numër analistësh gjithashtu paralajmëruan që tregu mund të mos ishte ende larg pyjeve. 

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView tregojnë se lëvizësit kryesorë gjatë 24 orëve të fundit ishin Telcoin (TEL), Poligoni (MATIC) dhe Axie Infinity (AXS), duke treguar që rimëkëmbja është e përhapur dhe jo vetëm e mbyllur në kriptovaluta të mëdha. .

Siç shihet në listën e mësipërme, argumentet me performancën më të lartë përfaqësojnë një shumëllojshmëri të nënsektorëve të kriptomonedhës, duke përfshirë argumentet jo-kërcënues, inteligjencën artificiale dhe projektet e financave të decentralizuara.

Telcoin siguron çifte të reja tregtare në QuickSwap

Telcoin (TEL), një protokoll blockchain i përqendruar në dërgimin dhe marrjen e dërgesave globale të bazuara në celular, ishte performuesi më i mirë gjatë 24 orëve të fundit.

TEL u mblodh 71% nga një minimum prej 0.0091 $ në 20 korrik në një lartësi brenda ditës në 0.0158 $ në ndërsa vëllimi i tij i tregtimit 24-orësh u rrit me 136% në 43 milion dollarë.

Interesi për projektin mori një ngritje të dukshme pas futjes së "agjentëve DeFi" në protokollin Fetch, të cilat janë krijuar për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë likuiditetin e tyre dhe për ta mbrojtur atë nga humbjet e përhershme ose tërheqjet e qilimave.

Çmimi MATIC rritet pas lëshimit të Polygon Studios

Tokeni i dytë me performancën më të mirë në tabelat 24-orëshe është Poligoni (MATIC), zgjidhja popullore e shtresës dy për rrjetin Ethereum (ETH) që ka parë një rritje të konsiderueshme të adoptimit gjatë gjysmës së parë të 2021.

Të dhënat e VORTECS from nga CryptoPumpNews Markets Pro filluan të zbulojnë një parashikim të fortë për MATIC më 20 korrik, përpara rritjes së fundit të çmimeve.

Vota VORTECS, ekskluzive për CryptoPumpNews, është një krahasim algoritmik i kushteve historike dhe aktuale të tregut që rrjedhin nga një kombinim i pikave të të dhënave duke përfshirë ndjenjën e tregut, vëllimin e tregtimit, lëvizjet e fundit të çmimeve dhe aktivitetin e Twitter.

Lexo artikullin:  Hacked Defi Platform Cream Finance, 29 milionë dollarë të humbur

Siç shihet në grafikun më lart, VORTECS ™ Rezultati për MATIC u kthye për herë të parë në jeshile më 19 korrik dhe u ngjit në një lartësi prej 77 në 20 korrik pasi çmimi i tij arriti një ultësi prej 0.62 $, vetëm një orë para se çmimi i tij të mblidhej 52% gjatë tjetrit 29 orë.

Vrulli i tepërt për Polygon është në një pjesë të madhe për shkak të lëshimit të Polygon Studios, protokolli "krahu i ri për lojërat me zinxhir dhe ekosistemi NFT".

i lidhur: Firma tregtare e miliarderit më të pasur të kripto zbulon blerjen e 'shumë më shumë' Bitcoin nën 30K $

AXS rimerr vrullin

Performuesi i tretë më i mirë gjatë 24 orëve të fundit ishte Axie Infinity (AXS), një protokoll i përqendruar në NFT që mblodhi më shumë se 1,000% gjatë muajit të kaluar falë aktivitetit në rritje të përdoruesve dhe mundësive të të ardhurave që u ofron përdoruesve në vendet e pafavorizuara ekonomikisht.

Sipas të dhënave nga CryptoPumpNews Markets Pro, kushtet e tregut për AXS kanë qenë të favorshme për disa kohë.

Siç shihet në grafikun e mësipërm VORTECS ore Rezultati për AXS është rritur për shumicën e javës së kaluar dhe arriti në nivelin më të lartë prej 77 në 20 korrik, rreth një orë para se çmimi të rritet 46% gjatë gjashtëmbëdhjetë orëve të ardhshme. Aktualisht, çmimi AXS tregtohet me 18 dollarë. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju