Grupi Amber prezanton programin e stazhit STAR-X, një nga nismat e tij për edukimin e talenteve

Grupi Amber, ofruesi kryesor i parave për kripto, zbuloi sot fillimin e një programi të ri të bursave të mësimdhënies, STAR-X, në mesin e aftësive të tij mbështetëse të përpjekjeve. Programi ofron një bursë mësimore rrotulluese katër javore për të rinjtë, të moshuarit, dhe gjithashtu studentët e kolegjeve nga kolegjet kryesore në mbarë botën. Objektivi është të ofrojë studentë të universitetit me përvojë në botën reale dhe gjithashtu të mbështesë shanset e tyre të punësimit në sektorin e kriptove.

"Ky program i bursave mësimore është një zgjerim natyral i iniciativave të vazhdueshme të Grupit Amber për të krijuar dhe mbështetur gjeneratën e ardhshme," tha Michael Wu, Bashkëthemelues dhe gjithashtu CEO i Grupit Amber "Duke prodhuar një tub të ri për studentët e universitetit për të marrë përvojë pune në sektorin kripto, ne synojmë të ofrojmë mentorime të rëndësishme dhe gjithashtu shanse për brezin më të ri që sigurisht do të luajë një funksion thelbësor në të ardhmen e parave kripto."

Me një ekzistencë në Azi dhe gjithashtu në Amerikën e Veriut, Grupi Amber i kriptove me njëbrirësh me bazë në Hong-Kong ka një grup ndërkombëtar prej pothuajse 400 punëtorësh nga histori të ndryshme. Perspektivat e suksesshme të programit fillojnë bursën e tyre mësimore në sektorin e Shitjeve të Amber për 2 javët e para, pas së cilës kthehen djathtas në divizione të ndryshme të tjera të tilla si Marketingu, Tregtimi dhe gjithashtu Analiza e Biznesit.

Për këtë vit pilot, u zgjodhën gjithsej 6 trajnues nga Universiteti i Harvardit, Universiteti Carnegie Mellon (CMU), Universiteti i Kalifornisë, Los Angeles (UCLA), Universiteti i Nju Jorkut (NYU), dhe gjithashtu Universiteti i Bostonit (BU).

"Kam dëgjuar një numër të madh të" raporteve "në lidhje me kripton para se të filloja këtë bursë mësimore, e cila, për fat të keq, në të vërtetë ka nënkuptuar telashe," tha Chang, një praktikant i STAR-X që është student në NYU. "Sidoqoftë, Amber Group më jep një shans për të hyrë në sektorin e kriptove dhe gjithashtu të mësoj për mjedisin më të gjerë."

Andy Zeng, një praktikant tjetër i STAR-X që është student në Harvard, u tërhoq nga mundësia e simboleve të pakthyeshëm (NFT). "NFT-të, në përgjithësi, kanë një të ardhme intensive si rezultat i përshtatshmërisë së tyre të pakrahasueshme," krijoi Zeng në një rekord NFT prej 20 faqesh që ai përfundoi gjatë gjithë bursës mësimore dhe gjithashtu ku siguroi shumë artikuj NFT që ka.

Lexo artikullin:  The Legends of Bezogia Blockchain NFT Rental MMO Game Merr Industry Gaming by Storm

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

“Zona e kriptove kërkon angazhim më të lartë të brezave më të rinj. Dhe NFT -të funksionojnë si një segë e shkëlqyer për brezin elektronik autokton, "tha Annabelle Huang, Partnere nëAmber Group "Ne jemi të lumtur të prezantojmë këtë program dhe gjithashtu të sjellim pikëpamjet e tyre të dallueshme dhe aftësitë në sektor."

Programi i bursave STAR-X kontribuon në përpjekjet e ndryshme të avancimit të aftësive të Grupit Amber. Sipas Forkast News, Grupi Amber do të thotë të rrisë numrin e krerëve të tij ndërkombëtarë në 1,200. Me strategji të tilla entuziaste të zhvillimit, firma fton njerëz të aftë nga të gjitha historitë në funksione të ndryshme në tregti, inovacion, dizajn, para, procedura, si dhe avancim të organizatave në të gjithë Azinë, Amerikën e Veriut, dhe gjithashtu kandidatët e interesuar në Evropë mund të shikojnë uebfaqen e profesionit të Amber Group: https://www.ambergroup.io/careers.

Rreth Amber Group

Grupi Amber është ndër kompanitë kryesore të parave të kriptos në botë, që funksionon 24/7 me një ekzistencë në Hong Kong, Taipei, Seul, dhe gjithashtu Vankuver Deri më sot, Grupi Amber në fakt ka rritur një total prej 128 milionë dollarësh në financim nga China Renaissance Group, Tiger Global Management, DCM Ventures, Tiger Brokers, Sky9 Capital, Arena Holdings, Tru Arrow Partners, A&T Capital, Gobi Partners, Paradigm, Pantera Capital, Coinbase Ventures, Blockchain com, Polychain Capital, Dragonfly Capital, dhe gjithashtuFenbushi Capital Për më shumë detaje, ju lutemi shfletoni përmes www.ambergroup.io.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju