Pekini shtyp zinxhirin e ushqimit të shpejtë McDonald's për të mbështetur juanin dixhital - CBDC e Kinës pritet të nisë në shkurt

Pekini shtyn zinxhirin e ushqimit të shpejtë McDonald's për të mbështetur juanin dixhital-CBDC e Kinës pritet të nisë në shkurt

Njerëzit &#x 2019; Republika e Kinës po planifikon nxjerrjen e saj të plotë të CBDC në shkurt 2022, gjatë gjithë hyrjes së Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit Sipas Financial Times &#x 2019; (FEET) burime të pazbuluara, qeveria federale kineze dëshiron McDonald &#x 2019; s për të hipur në bord me juan dixhital. Këmbët mban parasysh se një sasi e madhe McDonald &#x 2019; objektet e ngrënies në Shangai aktualisht po ekzaminojnë Kinën &#x 2019; s CBDC.

Tani Pekini po e shtyn vetë biznesin të marrë edhe më shumë McDonald &#x 2019; s lokalet e ngrënies për t'iu përmbajtur Shangait &#x 2019; s plumbi. Një burim që vjen nga McDonald &#x 2019; s këmbët e informuara: &#x 201C;Shanghai është qyteti ynë pilot dhe gjithashtu ne me siguri do të përfitojmë nga konsumatorët &#x 2019; veprim. &#x 201D; Detajet që kanë të bëjnë me stresin nga qeveria federale kineze rrjedhin nga burimet që janë &#x 201C; afër Kinës &#x 2019; s autoritetet rregullatore ekonomike, &#x 201D; theksoi rekordi.

Kina po lufton për paraqitjen e Lojërave Olimpike Dimërore &#x 2014; Testimi i juanit dixhital vazhdon të rritet

Çdo ditë, Kina duket më e detajuar për lëshimin e juanit dixhital pasi informacioni i shfaqjes në të vërtetë është shpërndarë shpesh në media. Për rrethana, 2 banka të dukshme, China Construction Bank (CCB) dhe gjithashtu Banka e Komunikimeve (Bocom), po shqyrtojnë CBDC për zgjidhjet e fondeve të përbashkëta dhe gjithashtu policave të sigurimit.

Për herë të parë, Kina &#x 2019; s CBDC u përdor në vend &#x 2019; tregu i të ardhmes në fund të gushtit Në mesin e korrikut, kombi lëshoi ​​​​juanin dixhital &#x 2019; s letër e bardhë, e cila shpjegonte marrëveshjet e zgjuara dhe gjithashtu hartimin e transfertave të mëdha.

Më 10 korrik, juani dixhital &#x 2019; kuleta e saj u hap deri në 10 milionë banorë kinezë dhe gjithashtu respektimi i ditës një rekord mbajti parasysh se mbi 40 milionë dollarë në &#x 2018; zarfe të kuqe dixhitale juan &#x 2019; në fakt është përhapur sepse detyra filloi. Kombi duket sikur është gati të nisë CBDC deri në Lojërat Olimpike Dimërore 2022, megjithatë ai &#x 2019; janë vetëm 3 muaj larg.

Lexo artikullin:  Çfarë tregojnë këto statistika në lidhje me minierat e Bitcoin

Ndërkohë, si Kina &#x 2019; s CBDC është duke kërcyer dhe gjithashtu kufizon edhe më përpara se shumë kombe, kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell pohoi në fund të shtatorit se ai &#x 2019; t besoj se SHBA-ja mbetet pas tetë-topit në lidhje me nisjen e CBDC.

Çfarë mendoni se qeveria federale kineze po shtyn McDonald &#x 2019; s, Visa dhe gjithashtu Nike për të miratuar juanin dixhital përpara shkurtit 2022 për Pekinin &#x 2019; Lojërat Olimpike Dimërore? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju