Lëvizësit më të mëdhenj: LUNA ngjitet 1,500% duke ndjekur tweet-et e Do Kwon, ndërsa AVAX dhe NEAR bien të shtunën

Edhe pse LUNA ishte padyshim sot &#x 2019; Fituesi më i madh, paqëndrueshmëria aktuale dhe aktiviteti i normës e bëjnë praktikisht të vështirë ekzaminimin absolut.

Megjithatë, një tjetër anëtar i familjes kompani e madhe lëvizëse sot &#x 2019; Sesioni i tij ishte AVAX, i cili ra deri në 20%.

AVAX/ USD ra në një reduktim brenda ditës prej 29.55 dollarësh, që që nga krijimi, është 20.83% më pak se e premtja &#x 2019; maja e 37.72 dollarëve.

Lëvizësit më të mëdhenj: LUNA ngjitet 1,500% duke ndjekur tweet-et e Do Kwon, ndërsa AVAX dhe NEAR bien të shtunënAVAX/ USD &#x 2013; Grafiku ditor

Që kur shpërtheu nga shkalla e tij e asistencës afatgjatë prej 65.60 dollarësh vetëm 10 ditë më parë, AVAX në fakt ka zbritur për 8 nga ato sesione, për të tregtuar aktualisht në një dysheme krejt të re.

Kjo ndihmë krejt e re duket shkalla prej 28.80 dollarësh, e cila është pjesërisht e reduktuar në norma gjatë nëntë muajve.

Pavarësisht nga kjo rënie aktuale në vlerë, demat janë të sigurt në lidhje me një rikuperim, pasi RSI noton në zonën e mbishitur, gjë që në fakt ka bërë që disa të mendojnë se qëndrueshmëria e normës mund të rritet nga këtu.

Pranë protokollit (pranë)

SOL u ul gjithashtu afër 20% të shtunën, megjithatë rënia në NEAR dërgoi më mirë normat në nivelin më të ulët të nëntë muajve.

Pas një niveli maksimal prej 7.58 dollarësh të premten, NEAR/USD u zhyt në një bazë brenda ditës prej 5.98 dollarësh, që është më shumë se 21% më pak se një ditë tjetër &#x 2019; s normës.

NEAR ka shpërthyer në fakt nga 2 gradë ndihme thelbësore në 10 ditët e fundit &#x 2014; fillimisht, ai i faktorit 12.60 dollarë, dhe shumë më tepër së fundmi shkalla 9.90 dollarë.

Lëvizësit më të mëdhenj: LUNA ngjitet 1,500% duke ndjekur tweet-et e Do Kwon, ndërsa AVAX dhe NEAR bien të shtunënAfër/ USD &#x 2013; Grafiku ditor

Si rezultat i këtyre rënieve, në fakt ka qenë një betejë për investitorët për të gjetur një dysheme krejt të re, megjithatë kjo duket se ka ardhur me 6.00 dollarë.

Pavarësisht se tarifat ishin deri në 3.57 dollarë më parë sot, që është shkalla më e përballueshme duke pasur parasysh se gushtin e kaluar, ne kemi parë në fakt një shërim të vogël, pasi AVAX kombinohet në faktorin e ri të ndihmës.

RSI po ndjek gjithashtu në zonën e mbishitur dhe që nga krijimi shkon në 25.76, që është faktori më i dobët i tij duke pasur parasysh shtatorin 2020, kur u sigurua tokeni i parë AVAX.

Lexo artikullin:  Binance dhuron 10 milionë dollarë për të mbështetur ukrainasit, nis Iniciativën e Crowdfunding

Etiketat në këtë përrallë Analiza, AVAX, LUNA, AFËR, SOL

A është kjo një kohë optimale që demat të kthehen në treg? Le të kuptojmë idetë tuaja në vërejtjet.

Eliman Dambell

Eliman sjell një perspektivë të larmishme për vlerësimin e tregut, pasi ka funksionuar në fakt si një mbikëqyrës i firmës brokerimi, mësues i tregtisë me pakicë dhe analist i tregut në Crypto, Stocks dhe FX.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju