Lëvizësit më të mëdhenj: SHIB, DOT Gati 30% më i lartë, ndërsa SOL gjithashtu rritet

DOT ishte vetëm një nga sot &#x 2019; fituesit më të mëdhenj, pasi u rrit me gati 40% gjatë të premtes &#x 2019; s shtrihet, duke u zhvendosur larg nga nivelet më të ulëta aktuale ndërsa e bën këtë.

Të premten, DOT/USD u rrit në një lartësi prej 11.73 dollarësh, që vjen shumë më pak se 24 orë pasi arriti një ulje prej 7.04 dollarësh

Kjo bazë ishte shkalla më e përballueshme që DOT ka arritur në fakt duke marrë parasysh që janari 2021, dhe gjithashtu erdhi pasi kostot iu nënshtruan 8 nga 9 ditët e fundit.

Lëvizësit më të mëdhenj: SHIB, DOT Gati 30% më i lartë, ndërsa SOL gjithashtu rritetDOT/ USD &#x 2013; Grafiku ditor

Sot &#x 2019; Rally filloi pasi kostot u hodhën nga një shkallë aktuale prej 8.50 dollarësh, duke u ngjitur deri në 38% në nivelin më të lartë brenda ditës.

Pavarësisht rritjes, RSI 14-ditore është ende pjesërisht e mbishitur, dhe gjithashtu aktualisht ndjek në 37.87 gradë, e cila thjesht renditet nën një tavan prej 40.

Nëse e shohim këtë tavan të dëmtuar, pas kësaj sigurisht që do të shohim që edhe rezistenca e normës prej 12.50 dollarësh të hapë rrugën.

Shiba Inu (SHIB)

Ndërsa SOL, MATIC dhe gjithashtu AVAX tregtuan të gjithë deri në 20% më të larta të Premten, ishte një monedhë meme që ishte sot &#x 2019; s kompania më e rëndësishme lëvizëse shtesë.

SHIB ishte me leverdi nder te sotmet &#x 2019; fituesit më të mëdhenj, pasi gjithashtu u mblodh larg niveleve të ulëta aktuale, pas ditës së sotme &#x 2019; shitja e kriptove.

Pas një reduktimi prej 0.00001041 dollarësh të enjten, shiba inu u ngjit në një lartësi prej 0.00001426 dollarësh brenda ditës për të përfunduar javën.

Lëvizësit më të mëdhenj: SHIB, DOT Gati 30% më i lartë, ndërsa SOL gjithashtu rritet SHIB/USD &#x 2013; Grafiku ditor

Sot &#x 2019; s relocate sharrë SHIB/USD u zhvendos larg nga një reduktim aktual tetë-mujor, pasi kostot synojnë të ruajnë në pasojat e uljeve aktuale.

Duke parë grafikun, rally erdhi pasi RSI 14-ditore kaloi një shkallë rezistence prej 33.60, dhe gjithashtu aktualisht po ndjek mbi 35.

Tavani i mëposhtëm i rëndësishëm shkon në pikën 40, e cila mund të vlerësojë stresin e favorshëm, me disa që kanë më shumë gjasa ta përdorin atë si një shans për t'u larguar, duke mbrojtur përfitimet.

Lexo artikullin:  Autoritetet amerikane hetojnë Binance për tregtimin e brendshëm dhe manipulimin e tregut: Raport

Etiketat në këtë përrallë Analiza, AVAX, DOT, shib, SOL

Do sot &#x 2019; Rally e kriptove zgjerohet menjëherë në pushimin e fundjavës? Le të kuptojmë idetë tuaja në vërejtjet.

Eliman Dambell

Eliman sjell një këndvështrim të ndryshëm për vlerësimin e tregut, pasi ka funksionuar në fakt si mbikëqyrës i firmës brokerimi, mësues i tregtisë me pakicë dhe gjithashtu analist tregu në Crypto, Stocks dhe gjithashtu FX.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju