Miliarderi Thomas Peterffy investon në kripto, thotë se ka një mundësi që mund të jetë 'një monedhë dominante'

Miliarderi Thomas Peterffy investon në kripto, thotë se ka një mundësi që mund të jetë 'një monedhë dominante'

Thomas Peterffy, krijuesi dhe kryetari i një platforme të rëndësishme tregtare online, Interactive Brokers (Nasdaq: IBKR), ekspozoi në një intervistë me CNBC të Mërkurën se ai në të vërtetë ka blerë kriptovalutë.

Interactive Brokers ka rreth 1.33 milion llogari të konsumatorëve dhe 330.6 miliard dollarë në kapitalin e konsumatorit që nga tremujori i parë. Klientë nga mbi 200 vende dhe zona investojnë ndërkombëtarisht në aksione, zgjedhje, të ardhme, monedha, bono dhe fonde nga një llogari e vetme e integruar e Interactive Broker. Sipas Forbes, Peterffy '& rsquo; Pasuria e tij neto aktualisht është 21.4 miliardë dollarë.

Kryetari përshkroi se ai në të vërtetë ka blerë kriptovalutë edhe pse nuk është i sigurt për të ardhmen e saj, duke përmendur:

Edhe unë vetë kam futur pak para në kripto, për faktin se megjithëse mundësitë janë, besoj, se ky nuk do të jetë një treg i realizueshëm, unë besoj se atje '& rsquo; një mundësi e vogël që kjo të jetë një monedhë dominuese, kështu që ju duhet të luani shanset.

Peterffy ka qenë në të vërtetë i rëndësishëm për bitcoin në të kaluarën, veçanërisht në 2017 kur CME po përgatitej të prezantonte të ardhmet e bitcoin.

Ai informoi shtypin në atë kohë se nuk kishte asnjë çështje me individë që dëshironin të tregtonin bitcoin dhe monedha të tjera kriptomonedha. Sidoqoftë, ai mbajti në mendje: "& ldquo; Ajo që unë jam duke sfiduar është lidhja e bitcoin dhe kriptovalutave të tjera nga udhëzimet federale me ekonominë e mirëfilltë, e cila do të ndodhte nëse do të pastronim Bitcoin së bashku me sende të tjera në të njëjtën shtëpi tregtare." & rdquo;

Ndërkohë, biznesi i tij po përgatitet të prezantojë tregtinë e kriptovalutave deri në fund të verës. Peterffy deklaroi, "& ldquo; Klientët padyshim që po kërkojnë për [tregtim kripto] dhe ne parashikojmë që të jemi të gatshëm t'ua sigurojmë atyre atyre deri në fund të verës." & Rdquo;

Çfarë mendoni për vërejtjet e kryetarit të Interactive Brokers? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju