Miliarderi VC Peter Thiel diskuton identitetin e Satoshi - thotë se Bitcoin është "Tregu më i ndershëm që kemi"

Investitori i teknologjisë Peter Thiel është një adhurues i bitcoin (BTC) dhe e ka përcaktuar këtë në disa ngjarje të mëparshme. Në mesin e majit, Palantir Technologies, agjencia e madhe amerikane e programeve kompjuterike të njohurive, zbuloi se firma do të kënaqej me bitcoin për ofruesit dhe po mendonte gjithashtu të mbronte asetin kripto në fletën e saj të stabilitetit.

Bloomberg raportoi se kapitalisti miliarder i sipërmarrjes i përmendur bitcoin është një sekret "tashmë i identifikuar", duke folur në një konventë në Miami. Përveç këtij pohimi, Thiel thuhet se ndihej i “investuar i pamjaftueshëm” në bitcoin.

Për më tepër, Thiel përmendi gjithashtu një takim të hershëm me themeluesit e E-Gold Ltd., firma e zhdukur e arit dixhital. Thiel foli disa ide që ai kishte se mund të kishte takuar Satoshi Nakamoto, krijuesin e Bitcoin, ditën kur u takua me ekuipazhin e E-Gold.

"Forma ime e idesë për identifikimin e Satoshit ishte se Satoshi ishte në atë breg të detit në Anguilla," citohet të ketë thënë Thiel. “I takova në breg të detit në Anguilla në shkurt të vitit 2000. Ne kemi filluar revolucionin drejt bankave qendrore në breg të detit në Anguilla. Ne do ta bëjmë Paypal-in të ndërveprueshëm me E-Gold dhe do të hedhim në erë të gjitha bankat qendrore.”

Thiel përmendi se kanë qenë rreth 200 njerëz në atë asamble paraprake. “Bitcoin ishte përgjigja ndaj E-Gold, dhe Satoshi kuptoi se thjesht duhej të ishe pa emër dhe gjithashtu duhej të mos kishe një organizatë,” tha Thiel. "Edhe një organizatë, madje edhe një lloj kompanie ishte shumë e lidhur me qeverinë," përmendi miliarderi i teknologjisë.

Peter Thiel: 'Fakti që Bitcoin është në 60,000 dollarë është një shenjë jashtëzakonisht shpresëdhënëse'

Informacioni zbuloi një grup tjetër deklaratash nga Thiel që buruan nga një rast i veçantë të hënën. Rritja e vlerës së bitcoin, përmendi Theil, ishte një tregues transparent se sistemi aktual politik aktualisht është i thyer.

"Unë nuk e di se është më mirë të vendosni të gjitha paratë tuaja në bitcoin me 60,000 dollarë për bitcoin tani," tha Thiel. “Por absolutisht fakti i pamohueshëm që është në 60,000 dollarë është një sinjal veçanërisht shpresëdhënës. Është kanarina në minierën e qymyrit. Është tregu më i sinqertë që kemi në vend dhe po na thotë se ky regjim i rrënuar... gati do të shpërthejë,” shtoi Thiel.

Lexo artikullin:  FTX US Nis Tregun NFT - Përdoruesit mund të Tregtojnë dhe Mint Solana NFT, ETH Support on Way

Thiel ka bërë disa deklarata tërheqëse për bitcoin në rastet aktuale dhe ka aluduar se Kina e përdor bitcoin si një armë monetare ndaj Shteteve të Bashkuara. Në vitin 2018, Thiel përmendi se ai ishte "bitcoin i gjatë" dhe se ai besonte se tregtarët institucionalë më në fund do të hidheshin në sistemin financiar të kriptove.

Bashkëthemeluesi i Palantir ka përmendur gjithashtu se bitcoin ishte një financim "thellësisht i kundërt". Kur fliste për Satoshi Nakamoto, Thiel udhëzoi që nëse njerëzit e dinin se kush ishte shpikësi i Bitcoin, "autoritetet do ta arrestonin".

Çfarë përqendroheni në deklaratat më të reja të Peter Thiel për bitcoin dhe Satoshi Nakamoto? Na tregoni se çfarë përqendroheni në këtë temë në pjesën e komenteve nën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju