Binance ul kufizimet e tërheqjes, paraqet mjetin e raportimit të taksave

Përdoruesit ekzistues të Binance nuk do të kenë aftësinë të tërheqin më shumë se 0.06 BTC çdo ditë pa përfunduar konfirmimin e plotë të KYC, efikas në gusht

Binance shkurton kufijtë e tërheqjes, hap mjetin e raportimit të taksave

Binance, shkëmbimi më i madh në botë i kriptovalutave nga vëllimet e tregtisë, vazhdon përpjekjet e tij për të ruajtur diskutimin me rregullatorët ndërkombëtarë duke paraqitur kufizime të tërheqjes dhe një sistem të ri të raportimit të taksave.

Biznesi zbuloi zyrtarisht të martën një azhurnim të rëndësishëm në politikat e njohura për klientin tuaj (KYC), duke minimizuar ndjeshëm sasitë optimale të tërheqjes për përdoruesit që nuk kanë përfunduar vërtetimin e plotë të identitetit.

Efektive menjëherë për llogaritë e reja Binance, përdoruesit që kanë përfunduar në të vërtetë vetëm konfirmimin standard të llogarisë nuk do të kishin aftësinë për të tërhequr më shumë se 0.06 Bitcoin (BTC) çdo ditë, me vlerë afërsisht 2,400 dollarë në kohën e kompozimit. Më parë, sasia optimale e tërheqjes së përditshme ishte kryesuar në 2 BTC, ose rreth $ 80,000, CEO i Binance Changpeng Zhao mbante në mend në Twitter.

Sipas deklaratës, Binance do të vazhdojë të përdorë kufizime të reja tërheqjeje për përdoruesit ekzistues në fazat që fillojnë me 4 Gusht. Shkëmbimi parashikon të përfshijë kufizime të reja tërheqjeje plotësisht deri në 23 Gusht. Përdoruesit e Binance që kanë përfunduar vërtetimin e plotë të identitetit do të ishin akoma në gjendje për të tërhequr sa më shumë 100 BTC në ditë, ose gati 4 milion dollarë me normat e BTC në kohën e kompozimit. "Kufijtë e tërheqjes rifreskohen çdo ditë në orën 00:00 të mëngjesit", vëren deklarata.

Binance gjithashtu paraqiti mjetin e saj të ri të raportimit të taksave të Mërkurën Sistemi i raportimit është një Ndërfaqe Programimi e Aplikimit (API) që bën të mundur që përdoruesit e Binance të ndjekin marrëveshjet e tyre të kriptos, të zhvendosin historinë e tyre të marrëveshjeve tek furnitorët e palëve të treta dhe të marrin prezantime të menjëhershme të tyre detyrimet tatimore rajonale. Përpjekja e re i përket teknikës më të gjerë të shkëmbimit për të zgjeruar mbrojtjen e përdoruesit dhe procedurat e menaxhimit të kërcënimit.

Related: CEO i Binance dëshiron të 'merret me rregullatorët' ndërsa shkëmbimi zgjerohet

Sipas faqes së udhëzimit të raportimit të taksave të Binance, përdoruesit tani mund të zgjedhin një mjet tatimor të palëve të treta për të lëvizur historikun e tyre të marrëveshjeve. “Binance nuk po miraton ndonjë program të veçantë për mjetet e taksave të palëve të treta. Ju lutemi ushtroni diskrecionin tuaj dhe / ose këshillohuni me këshilltarin tuaj personal të taksave bazuar në rrethanat dhe kërkesat tuaja personale të taksave kur zgjidhni mjetet e taksave të palëve të treta, ”paralajmëroi shkëmbimi.

Lexo artikullin:  Metrikat 'e jashtëzakonshme' në zinxhir mund të parashikojnë Bitcoin, kthim të tregut të demit Ethereum-raport i ri

Binance nuk reagoi menjëherë ndaj një kërkese për informacion në lidhje me përdorimin e mjetit të ri për përdoruesit e Binance United States.

Lajmi vjen në mes të Binance që përqafon me forcë kufizimet e reja tregtare në një përpjekje të dukshme për të reaguar ndaj shtypjes së vazhdueshme rregullatore ndërkombëtare të shkëmbimit. Këtë javë, shkëmbimi heq nga tregu marzhet për 3 monedhat Fiat, të përbërë nga Euro, dollari Australian dhe Paundi Britanik. Platforma e tregtimit të të ardhmes së Binance në të njëjtën mënyrë ka filluar minimizimin e pozicioneve optimale të shfrytëzimit nga 125x në 20x.

CEO i Binance CZ gjithashtu la të kuptohet të martën se ai mund të jetë gati të tërhiqet pasi CEO i duhet dikujt "me një sfond të fortë rregullator" që i ofrohet. "Nuk ka plane të menjëhershme për të më zëvendësuar mua si CEO", - mbajti ai në mendje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju