Bitcoin anulon rënien e çmimit të BTC gjatë gjithë ditës me një shtytje të re mbi 46 mijë dollarë

Duket se asgjë nuk mund t'i mbajë demat e Bitcoin për një kohë të gjatë pasi nivelet më të ulëta shpërndahen brenda natës dhe 47,000 dollarë janë kthyer në kartat.

Bitcoin anulon rënien e çmimit të BTC gjatë gjithë ditës me një shtytje të re mbi 46 mijë dollarë

Bitcoin (BTC) organizoi një tjetër rikthim klasik më 13 gusht, pasi një ditë humbjesh papritmas u kthye pozitivisht.

Rrjedhat e Bitcoin mbajnë në stilin klasik

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView treguan se BTC/USD rritet nga nën 44,000 dollarë në 46,300 dollarë në orë.

Fitimet prej 5.5% të së Premtes fshinë të gjithë trendin rënës të ditës së mëparshme, duke dëshmuar edhe një herë fuqinë e demave në nivelet e çmimeve mbi 40,000 dollarë.

"Epo, përshëndetje Bitcoin," CryptoPumpKontribuesi i lajmeve Michaël van de Poppe përmblodhi përpara një azhurnimi të YouTube atë ditë.

Kthimi i fundit në forcë për Bitcoin përkoi me zhurmat e reja nga Shtetet e Bashkuara, ku një numër në rritje senatorësh po merrnin çështje me gjuhën mbi kriptomonedhën në faturën e infrastrukturës së sapo miratuar.

Fillimisht i pandryshuar, fatura tani duhet të përmirësojë kriptovalutën e saj në mënyrë që të mos dëmtojë industrinë, kërkuan ligjvënësit.

BTC/USD kishte fituar gjatë gjithë fazave përfundimtare të miratimit të faturës, madje duke hequr dorë nga mungesa fillestare e ndryshimeve.

Në të njëjtën kohë, Presidenti i Argjentinës, Alberto Fernandez, zbuloi një gatishmëri për të adoptuar Bitcoin në vendin me probleme financiare.

Me erëra pozitive përsëri në lojë, kështu ishte edhe një sulm ndaj rezistencës së madhe në kohën e shkrimit.

Një vështrim në nivelet e blerjes dhe shitjes në shkëmbimin kryesor Binance tregoi 47,000 dollarë si niveli përfundimtar për të thyer për dema, ndërsa një mur gjigant mbështetës ishte grumbulluar në 41,000 dollarë.

Çmimi eter rifiton $ 3,000

Altcoins ndërkohë përfitoi gjithashtu nga lëvizja e Bitcoin, disa nga pesëdhjetë të parat sipas kapitalit të tregut duke përfituar nga fitimet javore të cilat arritën në 40%.

Lidhur: Këto 3 metrika sugjerojnë se ka ende kohë për një tjetër "DeFi Summer"

Altcoin më i madh sipas kapakut të tregut Ether (ETH) ishte më i qetë, me 2.5% në ditë për të lëvizur pranë $ 3,200 pasi humbi shkurtimisht shenjën $ 3,000 të enjten.

Lexo artikullin:  Visa, Monitorimi i Mastercard-it i Përputhshmërisë Rregullatore të Binance, ndërsa më shumë Rregullatorë Kontrollojnë Shkëmbimin e Crypto

Kapaku i përgjithshëm i tregut të kriptomonedhës ishte 1.93 trilionë dollarë të Premten, duke iu afruar rimarrjes së nivelit të mbështetjes prej 2 trilionë dollarësh pas mungesës disa mujore.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju