Bitcoin mund të jetë në prag të një shpërthimi të madh në $ 42K, sugjeron aktiviteti hodler

42,000 dollarë po bëhen një fushë beteje gjithnjë e më e rëndësishme për demat dhe arinjtë e Bitcoin.

Bitcoin mund të jetë në prag të një shpërthimi të madh në $ 42K, sugjeron aktiviteti hodler

Analisti i zinxhirit Willy Woo pohoi se Bitcoin (BTC) do të thyhej mbi nivelin e rezistencës prej $ 42,000 në përpjekjet e tij të ardhshme.

Studiuesi e bazoi analogjinë e tij bullish në të ashtuquajturin tregues Rick Astley, një hartë e nxehtësisë që gjurmon investitorët-Rick Astleys të kësaj bote-që blejnë Bitcoin për të mbajtur asetin për periudha më të gjata kohore.

Treguesi më herët parashikoi rritje të çmimit të Bitcoin bazuar në aktivitetin blerës të investitorëve nën nivele të caktuara të rezistencës teknike.

Sidoqoftë, Woo vuri në dukje se "investitorët afatgjatë me dorë të fortë po thithin" furnizimin e Bitcoin nën 42,000 dollarë, gjë që ngre perspektivat e kriptomonedhës për t'u mbyllur mbi nivelin.

"HODLers të fuqishëm kanë shfrytëzuar këtë mundësi për të mbledhur sasi të mëdha monedhash ndërsa jemi nën tavanin e rezistencës," shkroi Woo në Twitter.

Deklaratat erdhën një ditë pasi Bitcoin rimori nivelin e tij të rezistencës psikologjike prej $ 40,000 si mbështetje.

BTC qëndroi mbi dyshemenë e çmimeve të Premten, pavarësisht ndjenjës së marrjes së fitimit. Ajo vendosi një maksimum brenda ditës prej 41,191 dollarë para se të korrigjohej në 40,360 dollarë, që nga ora 12:05 UTC.

Perspektivat e larta të Bitcoin dukeshin të kufizuara për shkak të tendencës së tij për të refuzuar përpjekjet e shpërthimit bullish mbi zonën $ 40,000- $ 42,000. Në mënyrë të detajuar, kursi i këmbimit BTC/USD ka bërë të paktën dhjetë përpjekje për t'u mbyllur mbi kufirin e përmendur pas rrëzimit famëkeq të kriptove të 19 majit, 

Por çdo herë, presioni i fortë i shitjes rreth zonës bën që normat e BTC/USD të ulen drejt intervalit 30,000-35,000 dollarë.

Shtypja e furnizimit është duke u zhvilluar

Parashikimet e përmbysura të Woo gjithashtu bartën ngjyrat e shtrydhjes së ofertës - një situatë ku numri i ofertës në dispozicion Bitcoin bie nën kërkesën e saj të tregut, duke çuar në oferta më të larta.

I ngjashëm: Kjo strategji e opsioneve bullish të Bitcoin synon $ 50K pa rrezik likuidimi

Woo aplikoi treguesin e tij "Liquid Supply Shock" për të arritur në përfundimin se tregjet nuk mbaruan me Bitcoin.

Në detaje, Liquid Supply Shock është raporti i monedhave që tregtarët nuk mund të blejnë kundrejt monedhave që mund të blejnë. Woo llogarit goditjen e furnizimit duke ndarë monedhat e mbajtura nga investitorët me dorë të fortë me monedhat e mbajtura nga investitorët spekulativë.

Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve 8/27: BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE, DOT, SOL, UNI, LUNA

"Monedhat po zhduken me shpejtësi nga tregu në dispozicion pasi mbajtësit e fortë vazhdojnë t'i mbyllin ato për investime afatgjata," tha Woo, duke shtuar se shtrëngimi i furnizimit mund të dërgojë Bitcoin në 55,000 dollarë.

"Unë nuk kam parë një mundësi të goditjes së furnizimit si kjo që nga TM4 2020 kur BTC ishte me çmim 10k dollarë vetëm për t'u rivlerësuar me 60k dollarë në muajt pasardhës. Tronditja jonë e furnizimit është ende në lojë me çmime më të larta që priten. "

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju