Bitcoin fshin fitimet e vitit 2021 ndërsa çmimi i BTC bie në 'ofertën më të madhe ndonjëherë' në Binance

BTC është përsëri në vendin e parë kur bëhet fjalë për tregun e demave të këtij viti, por ofertat e pashembullta po bëjnë çmos për të ndalur çdo humbje të mëtejshme.

Bitcoin fshin fitimet e vitit 2021 ndërsa çmimi i BTC bie në 'ofertën më të madhe ndonjëherë' në Binance

Bitcoin (BTC) duke thyer nën 30,000 dollarë i ka kushtuar pothuajse të gjitha fitimet e saj në garën e demave 2021 - por një rresht argjendi historik është gati për të shpëtuar dema.

Të dhënat nga libri i porosive të shkëmbimit të kripto Binance konfirmojnë se BTC / USD pothuajse është zhytur në zonën më të fortë të mbështetjes së parë ndonjëherë.

Çmimi i BTC arrin në "ofertën më të madhe ndonjëherë" 

Kanë kaluar një 24 orë të përafërt për hodlerët e Bitcoin, dhe prishja nuk duket se ka mbaruar akoma. Pasi humbi 6% brenda natës, BTC / USD arriti vlera më të ulëta prej $ 29,300 - $ 300 më poshtë ku u hap në fillim të vitit.

Me këtë, pavarësisht se arriti lartësi të larta prej $ 64,500 vetëm tre muaj më parë, Bitcoin është de facto përsëri atje ku filloi para se të fillonte faza më intensive e garës së saj më të fundit.

Ata që kanë frikë se gjithçka ka humbur - të paktën për një periudhë afatshkurtër - mund të jenë të lumtur të zbulojnë se i njëjti nivel aktualisht pret "ofertën" më të madhe të Bitcoin të parë ndonjëherë.

Siç u zbulua më 20 korrik nga "Material Scientist", krijuesi i burimit të monitorimit Treguesit e Materialit, BTC / USD tani po rritet nga kërkesa e paparë.

"Sapo kemi arritur ofertën më të madhe ndonjëherë", përmblodhi Material Scientist.

"Do të duhej një FUD masiv për ta thyer atë. Kështu që, mendoj se përmbysja është më e mundshme. ”

Ideja e thyerjes së Bitcoin nën nivelet aktuale është, megjithatë, larg fantazisë për tregtarët, me parashikime prej 24,000 dollarë apo edhe një "skenar Armageddon" prej 14,000 dollarësh që qarkullojnë në internet.

Të dhënat shtesë të librit të porosive nga Binance tregojnë relativisht pak rezistencë midis çmimit spot dhe 35,000 dollarë, diçka që mund ta bëjë më të lehtë inxhinierinë.

Në kohën e botimit, Bitcoin rrethoi 29,700 dollarë ndërsa stabiliteti relativ u kthye në treg.

Festa e fëmijëve më të vegjël "parabolikë"

Ndërkohë, shifrat e fundit që mbulojnë aktivitetin e investitorëve rreth Bitcoin kanë prodhuar disa rezultate të habitshme.

Lexo artikullin:  CEO i Robinhood, Elon Musk dhe bashkë-themeluesi i DOGE Billy Markus diskutojnë për përmirësimin e Dogecoin

Siç vuri në dukje nga statisticienti Willy Woo më 20 korrik, tani janë aktorët më të vegjël që po grumbullojnë BTC, edhe kur balenat më të mëdha heqin dorë nga pronat e tyre.

E ngjashme: Rothschild Investment Corp ka rritur ekspozimin e saj në Bitcoin me 300% që nga Prilli

"Peshqit e vegjël po shkojnë parabolik," komentoi ai.

“Ky është raporti i furnizimit që mbahet nga mbajtësit e 0-10 BTC vs 100+ BTC (Delfinët te Balenat me shpinë). PS Djemtë e vegjël mbajnë 32% të asaj që mbajnë njerëzit e mëdhenj, dhe kjo madje nuk përfshin plaçkën e tyre në bursa ose ETF. "

Kjo e bën 2021 të duket më e ngjashme me 2013 sesa 2017 për sa i përket viteve të pas-përgjysmimit të vrapimit të demave, një rrëfim i zakonshëm në javët e fundit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju