Bitcoin, Analiza Teknike Ethereum: ETH kthehet nën 2,000 dollarë, BTC 6% për të filluar fundjavën

Të shtunën, bitcoin &#x 2019; Norma e s ra nën 30,000 dollarë, pasi arinjtë e kriptove u kthyen në aktivitet për të filluar fundjavën.

Pas një rritje prej pothuajse 10% gjatë të premtes &#x 2019; sesioni i BTC/ USD ra në një reduktim brenda ditës prej 28,860.79 dollarë më herët sot.

e shtunë &#x 2019; Rënia pason kostot arriti një lartësi prej 30,924.80 dollarë një ditë tjetër, pasi LUNA tregoi se në fund të fundit kishte rënë nën mungesën e rëndësisë së kriptove.

Bitcoin, Analiza Teknike Ethereum: ETH kthehet nën 2,000 dollarë, BTC 6% për të filluar fundjavënBTC/ USD &#x 2013; Grafiku ditor

Megjithatë, ndërsa LUNA u rrit praktikisht me 2,000% sot &#x 2019; sesioni, paqëndrueshmëria dhe gjithashtu paparashikueshmëria bazë në tregje ka shumë të ngjarë të shtohen në BTC &#x 2019; s shitje.

Duke parë grafikun, RSI 14-ditor aktualisht po tregtohet i reduktuar, pasi ka rënë në një bazë prej 25, që është një dysheme që në fakt nuk është dëmtuar për shkak të fundit të janarit.

Në rast të këtij modifikimi, pas kësaj ne ka të ngjarë të kontrollojmë tregtimin e bitcoin më mirë në 25,000 dollarë në seancat e ardhshme.

Ethereum

Globi &#x 2019; Kriptovaluta e dytë më e madhe u zhvendos gjithashtu u reduktua për të filluar fundjavën, pasi ETH ra nën 2,000 dollarë të shtunën.

ETH/ USD zbriti në një bazë prej 1,964.65 dollarë të shtunën, që është rreth 7% më pak se një ditë tjetër &#x 2019; lartësia prej 2,139.71 dollarë.

Si rezultat këto ditë &#x 2019; s zhvendosen, kostot aktualisht po luhaten afër një shkalle ndihme prej 1,950 dollarë, që ishte faktori fillestar i së Premtes &#x 2019; s tubim.

Bitcoin, Analiza Teknike Ethereum: ETH kthehet nën 2,000 dollarë, BTC 6% për të filluar fundjavënETH/ USD &#x 2013; Grafiku ditor

Ngjashëm me BTC, Indeksi i Forcës Relative 14-ditore në grafikun ethereum po ndjek gjithashtu rreth 25, që është dyshemeja e tij në më shumë se 4 muaj.

Aktualisht kemi parë kostot e humbjes së ETH deri në 1,695 dollarë sot, dhe gjithashtu nëse RSI duhet të vazhdojë të përkeqësohet, ne mund t'i hedhim një vështrim më të shpejtë këtyre niveleve të ulëta.

Në përgjithësi, ETH është ulur mbi 26% në 7 ditët e fundit, me tregtimin e BTC praktikisht 20% të reduktuar për shkak të së njëjtës kohëzgjatje.

Lexo artikullin:  AscendEX shpall një rritje prej 50 milionë dollarësh të Serisë B të udhëhequr nga Polychain Capital dhe Hack VC

Etiketat në këtë përrallë Analiza, Bitcoin, ETH, Ethereum, Analiza Teknike

A mund t'i shohim këto gradë ndihme të dëmtuara këtë fundjavë? Lini idetë tuaja në vërejtjet më poshtë.

Eliman Dambell

Eliman sjell një perspektivë të larmishme për vlerësimin e tregut, pasi ka funksionuar në të vërtetë si një mbikëqyrës agjenti ndërmjetësues, mësues i tregtisë me pakicë dhe gjithashtu si analist tregu në Crypto, Stocks dhe gjithashtu FX.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju