Eksperti themelor i Bitcoin pretendon se metrikat e miratimit "Duken të tmerrshme"

Metrikat e adoptimit të Bitcoin në të gjithë bordin "duken të tmerrshme", pretendon një ekspert themelor i BTC në Twitter.

Metrikat e Miratimit të BTC-së Duket të Janë të Ulëta

Një ekspert themelor i BTC në Twitter pretendon se metrikat e adoptimit të Bitcoin “duken të tmerrshme”, duke cituar disa grafikone që nënvizojnë trendet e rëndësishme.

Ekzistojnë tre grafikë përkatës këtu që eksperti ka theksuar, secili ka të bëjë me rritjen e adresës BTC.

Metrika e parë është Adresa ditore aktive, e cila siç sugjeron emri tregon numrin e adresave aktive çdo ditë.

Ja se si duket tabela e Adresave Aktive Ditore Bitcoin:

Adresat Aktive të Përditshme të Bitcoin

Merrni 110 USDT Futures Bonus FALAS! Adresat aktive të BTC kanë rënë kohët e fundit

Siç është e qartë në grafik, adresat aktive të përditshme të Bitcoin kanë rënë vetëm në muajt e fundit. Në fakt, metrika duket se është përgjysmuar kur krahasohet me pikun gjatë pjesës së hershme të vitit.

Treguesi tjetër i rëndësisë është numri i adresave me më shumë se 1k metrikë BTC, e cila tregon se sa adresa kanë më shumë se një mijë monedha të ruajtura.

Bazuar në vlerën e metrikës, bëhet e mundur të dimë se sa balena ende mbajnë Bitcoin-in e tyre.

Kur vlera bie, kjo do të thotë që balenat kanë filluar të hedhin. Nga ana tjetër, kur ngrihet, kjo do të thotë që balenat e vjetra kanë blerë përsëri në BTC dhe / ose investitorë të rinj janë bashkuar.

Ja se si duket grafiku i numrit të adresave Bitcoin me ose më shumë se 1k BTC në bilanc:

Adresa Bitcoin me më shumë se 1000 BTC

Adresat e BTC-së me ose më shumë se 1 mijë monedha nuk janë rikuperuar që nga vrapimi i demit

Grafiku i mësipërm tregon se adresat e balenës Bitcoin ranë kur BTC arriti kulmin gjatë vrapimit të demit 2021, dhe që atëherë metrika nuk ka treguar shenja të rimëkëmbjes.

Kjo do të thotë që balenat që hodhën gjatë vrapimit nuk janë blerë ende në BTC.

Lexo artikullin:  Banka Rezervë e Zelandës së Re kërkon Opinion Publik mbi Monedhën Dixhitale të Bankës Qendrore

Leximi i Ndërlidhur | AT: Bitcoin kthehet e pambrojtur, pse BTC mund të nosedive nën 32K $

Metrika e fundit është Rritja e Adresës së Re BTC, e cila tregon sa adresa të reja bëhen çdo ditë. Ja se si duket grafiku i saj:

Adresat e reja Bitcoin

Adresat e reja BTC kanë rënë gradualisht që nga fillimi i vitit

Duket se metrika e adresave të reja ka zbritur në të njëjtin nivel siç ishte menjëherë pas përplasjes në 2018.

Leximi i Ndërlidhur | Vëllimi i tregtimit të Bitcoin zhytet në nivelin më të ulët që nga viti 2020

Sidoqoftë, ndërsa secili nga këta tregues mund të mos duket aq i mirë, duhet theksuar se ata mund të ndryshojnë për mirë shumë shpejt.

Çmimi Bitcoin

Në kohën e shkrimit, BTC po tregton rreth 32.8 dollarë dollarë, me rënie prej 5% në 7 ditët e fundit. Këtu është një tabelë që tregon prirjen në çmimin e kriptos:

Grafiku i Pricemimeve të Bitcoin

Bitcoin duket se është në një trend në rënie | Burimi: BTCUSD në TradingView

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju