Fondet e përbashkëta të Bitcoin Futures janë një lëvizje e shpejtë, megjithatë pse jo një ETF

Institucionet po rreshtojnë artikuj për të përmbushur nevojat e kripto-klientëve të tyre. Në realitet, shtesat më të fundit në këtë fushë janë 2 biznese që aktualisht janë dorëzuar për të futur fonde të përbashkëta që blejnë të ardhme Bitcoin.

Pothuajse një ETF?

Sipas Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim [SEC], të martën u pa ProFund s, një mbikëqyrës i pronës me bazë në Maryland, duke prezantuar dhe promovuar ofrimin e saj të "fondit të parë të përbashkët të teknikës Bitcoin".

Sipas një deklarate të bërë nga biznesi,

Fondi nuk do të investojë drejtpërdrejt në Bitcoin megjithatë do të kërkojë fitime kryesisht duke blerë marrëveshje të së ardhmes Bitcoin.

Sipas CEO të ProFund s, Michael Sapir,

Tani, ProFund deklaron të jetë teknika e parë BitcoinFondi i ndërsjellë Megjithatë, një biznes tjetër i menaxhimit të pronës në SHBA u paraqit gjithashtu për të futur fonde të përbashkëta për Bitcoin Kjo e fundit e bëri këtë të Premten, 23 Korrik.

Menaxhimi i Aseteve të Stone Ridge të Manhatanit kishte një regjistrim të premten, të datuar të hënën, për fillimin e fondit të saj të Strategjisë së Bitcoin Ridge Bitcoin. Ashtu si ProFund, ajo gjithashtu nuk do të investojë drejtpërdrejt në Bitcoin Në vend të kësaj, do të kërkojë të krijojë të ardhura "kryesisht duke investuar në kontrata të së ardhmes Bitcoin dhe në automjete të grumbulluara investimi që investojnë drejtpërdrejt ose tërthorazi në Bitcoin."

Çuditërisht, një përfaqësues i ProFund doli të deklarojë se Strategjia e saj Bitcoin ProFund tregtonte të Mërkurën, 21 Korrik Nëse po, kjo do të "mbështeste" pretendimin e kompanisë për të qenë mbikëqyrësi i parë i pronës për të furnizuar fonde të përbashkëta Bitcoin.

Ndërsa lajmet për ofertën më të fundit bënin xhiro, kishte shumë pikëpyetje pse SEC ende nuk ka autorizuar një Bitcoin ETF. Sidomos duke pasur parasysh se fillimi i një fondi të përbashkët ka qenë në të vërtetë një udhëtim i qetë.

Pse jo një ETF?

Eric Balchunas, një profesionist në ETF për Bloomberg, zbuloi zhgënjimin e tij për të njëjtën gjë. Balchunas specifikoi,

Interesante, me anë të një sondazhi në Twitter, Balchunas pyeti fansat e tij nëse do të blinin një fond të përbashkët Bitcoin Futures. 63.2% u kthyen me një alternativë "Jo, kurrë kurrë". Ndërkohë, 17.6% votuan për ta blerë atë vetëm nëse një ETF nuk ishte i autorizuar. Së fundi, 19% aspironin të blinin një fond të përbashkët të Bitcoin Futures, edhe nëse një ETF ishte i autorizuar.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju