Bitcoin po përgatitet për një sulm prej $ 47K-A mundet që çmimi BTC të kapërcejë rezistencën e krijimit ose thyerjes?

Balenat mbajnë një hënë prej 50,000 dollarësh në gji deri në këtë pikë, megjithatë hodlers me përvojë tashmë janë përgjegjës për shtesë të ofrimit të BTC sesa në çdo kohë që nga tetori 2020.

Bitcoin po përgatitet për një sulm prej $ 47K-A mundet që çmimi BTC të kapërcejë rezistencën e krijimit ose thyerjes?

Bitcoin (BTC) dukej se do të kishte problem me rezistencën vendimtare prej 47,000 dollarë të martën në mes të një stuhie ideale të pakësimit të arinjve të "rraskapitur".

Hodlers kundër balenave brenda betejës për $ 50,000 rishikim

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView miratuan BTC/USD sepse arritën nivelet më të larta mbi 46,600 dollarë në Bitstamp.

Çifti ka fituar 2,000 dollarë që nga çmimet më të ulëta të së hënës prej 43,700 dollarë, me analistët që shpresojnë se 44,000 dollarë tani do të qëndrojnë si ndihmë.

Për CryptoPumpKontribuesi i lajmeve Michaël van de Poppe, 47,000 dollarë tani ka formuar masën për të rrokullisur në një përpjekje për të ndezur një vrull bullish.

"Nga ana tjetër, së pari, çmimi i Bitcoin duhet të ndërpritet me 47,000 dollarë, pasi kjo është rezistenca aktuale. Nëse kjo dështon, vazhdimi lart në 50,000 dollarë është i realizueshëm si pengesa përfundimtare më herët se sa një vështrim i tepërt i mundshëm i të gjitha kohërave, "shkroi ai në një vlerësim për CryptoPumpLajmet për ditën.

Më parë, zakonet e promovimit të balenave kishin përcaktuar se 47,000 dollarë mund të ishte e vështirë për tu mposhtur.

Ndërkohë, shoku tregtar dhe analisti Rekt Capital shikoi një kthim të mesatareve thelbësore të ndryshimit si një konsideratë e mëtejshme bullish.

Dora e fortë siguron goditje të larta para vrapimit të demit

Me 46,000 dollarë, ekstra e ofrimit të Bitcoin është në pronësi të gishtërinjve më të fortë se pothuajse kurrë më parë se sa, konfirmon njohuria në zinxhir.

Lidhur: Çmimi i BTC afrohet 46 mijë dollarë me pakësimin e rezervave të tregtisë me Bitcoin sesa në Nëntor 2020

Në raportin e saj më të ri javor, "The Week On-chain", agjencia analitike Glassnode zbuloi se mbajtësit afatgjatë (LTHs) personalisht praktikisht përdorin 13 milion BTC-80% të disponueshmërisë.

Lexo artikullin:  Bybit Zgjat Arritjen e Tij Me Ofrimin e Tregtisë Vendore

Shtrirja e perceptimit të fortë të duarve në Bitcoin gjatë këtyre 12 muajve është në kontrast të fortë me epokat e mëparshme dhe zhvillimi nuk shfaq asnjë sinjal të ndalimit.

Ndërsa mbajtësit afatshkurtër (STH) zakonisht kanë formuar një prani serioze të tregut më herët se, edhe niveli më i ri në 50,000 dollarë nuk e tronditi vendosmërinë e LTH.

"Sigurimi në pronësi të LTH ka arritur 79.5% të të gjitha parave të gatshme të BTC këtë javë, e cila është e barabartë me masën e arritur në tetor, para fillimit të tregut të demave. Në realitet, në një bazë absolute të sasisë së monedhës, LTH -të aktualisht personale ndoshta janë më të hollat ​​në të kaluarën historike, duke arritur 12.97 milion BTC këtë javë, "Glassnode i famshëm. 

"Majat në pronësi të LTH zakonisht lidhen me tregjet e ariut në fazën e vonë, të cilat tradicionalisht janë miratuar nga një shtrydhje dhe fillimi i vrapimeve ciklike të demave."

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, një shtrëngim i afërt i ofrimit është një çështje fokale midis analistëve këtë javë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju