Bitcoin arrin nivelet më të larta $ 39K pasi komentet e Kryetarit të SEC i japin çmimit BTC 2% rritje

Gary Gensler nxit një rikthim të kostos së BTC të Mërkurën, megjithatë mesataret lëvizëse të padeklaruara po shkaktojnë një dhimbje koke për tregtarët në afate më të gjata kohore.

Bitcoin arrin nivelet më të larta $ 39K pasi komentet e Kryetarit të SEC i japin çmimit BTC 2% rritje

Bitcoin (BTC) arriti nivelet më të larta 24-orëshe më 4 gusht pasi vërejtjet e reja nga sfera rregullatore e Shteteve të Bashkuara përmirësuan veprimin e kostos.

Gensler ngulmon në "potencialin" e Bitcoin

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView vërtetuan lartësitë rajonale mbi 39,000 dollarë në Bitstamp, me BTC/USD që kërcejnë 2% në një orë.

Zhvendosja, e cila përfundoi një kanal në rënie në vend brenda natës, pasoi një vështrim tradicional në media nga Gary Gensler, Kryetari i ri i rregullatorit amerikan, Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim (SEC).

Një folës me përvojë i MIT mbi kriptomonedhën për të përmendur disa subjekte, Gensler në fakt ishte ftuar nga tregu si një nxitës i ardhshëm drejt udhëzimit të dobishëm nga Uashingtoni.

Një fjalim i së martës në të vërtetë kishte bërë një metodë për të siguruar tregjet, ndërsa qëndrimi i së mërkurës në CNBC forcoi dëshirën e Gensler për të zgjidhur mashtrimet duke lejuar financuesit të kenë akses në atë që ai e quajti zotërime "spekulative" - ​​Bitcoin dhe altcoins.

"Ky novacion - novacioni i Satoshi Nakamoto - nëse do të përmbushë potencialin e tij, duhet të vijë brenda kornizave të politikave publike," informoi ai rrjetin, veçanërisht duke veçuar Bitcoin në veçanti mbi kriptovalutat e tjera.

Vërejtjet e Gensler kishin qenë në të vërtetë një burim i ardhshëm çështjesh për tregtarët me fillimin e javës, kjo për shkak në një pikë të shpejtë pasi Bitcoin aktualisht po ziente nga një rritje e shpejtë në nivelet më të larta të javës mbi 42,500 dollarë.

Asistenca solide mbeti në 36,000 dollarë në këmbimin e rëndësishëm Binance atë ditë, ky nivel ende nuk ka parë një provë të vërtetë pas kthesës së papritur të së mërkurës.

Mesataret lëvizëse janë "shqetësimi më i madh" i tregtarit

Sidoqoftë, ishte e qartë se veprimi i kostos në atë ditë ishte sjellë në vëmendje.

Lidhur: 3 arsye pse Bitcoin mund të marrë papritur një varietet të ri prej $ 50K- $ 65K

Për tregtarin dhe ekspertin Rekt Capital, forca e mundshme këtu mund të lehtësojë shqetësimet se Bitcoin do të përfundojë duke e kthyer mesataren e tij të shpejtë lëvizëse 200-ditore në rezistencë për një afat të gjatë.

Lexo artikullin:  A e mbështet Jack Dorsey vullnetarizmin? CEO i Twitter ndan librin e Murray Rothbard "Anatomia e Shtetit"

200EMA, aktualisht me rreth 38,300 dollarë, ishte e shënuar nën koston e zonës pas episodit të Gensler.

Në vërejtjet për Crypto PumpLajmet, eksperti Filbfilb përfshiu që Bitcoin gjithashtu kishte ende për të rimarrë mesataret lëvizëse 100-ditore dhe 20-javore.

"Ky është shqetësimi im më i madh," paralajmëroi ai.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju