Bitcoin godet $ 40K pas një mungese 6-javore, megjithatë aktiviteti në zinxhir është 'mjaft i dobët'

Kostoja e BTC është përsëri mbi $ 40,000, megjithatë jo çdo pikë informacioni sinjalizon se një zhvendosje impulsive bullish mbetet në proces.

Bitcoin godet $ 40K pas një mungese 6-javore, por aktiviteti në zinxhir është 'disi i dobët'

Bitcoin (BTC) arriti në 40,370 dollarë më 26 korrik pasi një ditë e fortë fitimesh pa kthimin e një kthese të konsiderueshme të kostos.

BTC kushton fitime ditore pranë 20%

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbuluan BTC/USD duke prekur 40,400 dollarë para se të kombinoheshin të hënën në të ardhmen.

Kompleti në fakt ishte varur nga fitimet e mëparshme nga nata paraprake gjatë gjithë ditës, duke qarkulluar rreth 38,000 dollarë para se një rritje tjetër të merrte vend pas hapjes së St Wall.

Mes një kënaqësie të lehtë për t’u kuptuar nga financuesit që në fakt kishin pritur përparësinë për të rifilluar së fundmi, CryptoPumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe paralajmëroi të ishte jashtëzakonisht bullish në nivelet ekzistuese.

"Bitcoin ende po tregon forcë, megjithëse ndjenja po bëhet përsëri euforike ndërsa i afrohet rezistencës së diapazonit," kompozoi ai para goditjes prej $ 40,000.

“Trendi është zhvendosur, pasi tregu ka krijuar një lartësi më të lartë. Unë mendoj se ne jemi ende duke kërkuar një HL me $ 34.5-36K në javët e ardhshme nëse nuk thyejmë $ 41K. "

Kjo do të shënonte një dalje nga një larmi tregtare e krijuar prej kohësh e cila në të vërtetë ka mbetur në vend për më shumë se 2 muaj.

Një vështrim në nivelet e ndihmës dhe rezistencës në shkëmbimin e rëndësishëm Binance në kohën e kompozimit zbuloi një aktivitet mjaft të arsyeshëm blerës mbi 36,000 dollarë, me 41,000 dollarë ende në vend për shitësit.

Treguesit e Materialit, i cili ofron informacionin Binance, përfshinë që mesataret lëvizëse ishin thelbësore për tu menduar kur përpiqesh të kuptosh lëvizjet ekzistuese.

Aktiviteti "i qetë" në zinxhir mund të njomet demat

Ndërsa fitimet e së hënës ishin të jashtëzakonshme, Van de Poppe nuk ishte i vetmi në kërkimin e një vlerësimi praktik të tregut Bitcoin në përgjithësi.

Lexo artikullin:  Përmbledhja e Altcoin: Të dhënat zbulojnë rritje të matjeve shoqërore para DeFi dhe gjithashtu tubime të normave të NFT

Lidhur: Kostoja e BTC djeg arinjtë në rrugën drejt $ 40K: 5 gjëra për të parë në Bitcoin sot

Në edicionin më të fundit të buletinit të tij javor, "The Week On-chain", kompania e analitikës së informacionit Glassnode në mënyrë të ngjashme theksoi kërkesën për aktivitetet brenda zinxhirit për të kapërcyer efikasitetin e kostos në mënyrë që të mbajë tregun.

"Në përgjithësi, aktiviteti në zinxhir mbetet disi i dobët dhe vazhdon të jetë i qetë," përbënin ekspertët.

“Ndoshta shfrytëzimi i rrjetit Bitcoin është duke mbetur çmime në këtë rast. Në mënyrë ideale, paqëndrueshmëria e përtërirë dhe veprimi konstruktiv i çmimeve ndez kërkesën për hapësirë ​​të bllokuar. Nëse jo, mund të sugjerojë që një kornizë më e kujdesshme është e nevojshme në javët në vazhdim. "

Herën e fundit që Bitcoin u lidh me vlerën 40,000 dollarë ishte gjatë një rishikimi të shkurtër nga nivelet më të ulëta në mes të qershorit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju