Bitcoin arrin 45 mijë dollarë përpara raportit të inflacionit në korrik, por një fraktal lë të kuptohet për korrigjimin e afërt

Kriptomonedha kryesore arrin nivelin e saj më të madh në më shumë se 2 muaj pasi inflacioni parashikohet të rritet me 0.5% të tjera në korrik

Bitcoin arrin 45 mijë dollarë përpara raportit të inflacionit në korrik, por një fraktal lë të kuptohet për korrigjimin e afërt

Bitcoin (BTC) arriti nivelin e tij më të madh në më shumë se 2 muaj me thjesht disa ditë që qëndronin para raportit të inflacionit të korrikut.

Kriptomonedha kryesore u rrit 1.65% në 45,363 dollarë më 8 gusht, duke vazhduar vrullin e përparësisë që aktualisht e ka parë atë të kërcejë 21.62% nga niveli i ulët i 5 gushtit prej 37,300 dollarë. Eteri ishte i fortë midis konkurrentëve të gushtit. E diela (ETH), kripto e dytë më e madhe sipas kapitalit të tregut, u rrit 29.78% nga niveli i saj më i ulët prej $ 3, duke kaluar mbi $ 2,630 në fitimet e gushtit të Ethereum në Londër

Piruni i vështirë i korrikut vazhdoi

Të Mërkurën 5, i cili duhet të përfshijë presion deflacionist ndaj furnizimit të ETH. Raporti i inflacionit të gushtit, Byroja e Shteteve të Bashkuara, zinxhir, Statistikat e Punës.

Parashikimet e Bitcoin shfaqen pasi indeksi i kostos së klientit (CPI) u rrit në 5.4% nga viti në vit në Ata për të regjistruar rritjen e tij më të madhe në 13 vjet. Demat e mëdhenj në fakt kanë reaguar në mënyrë të favorshme ndaj raporteve aktuale të inflacionit. Ndërkohë mbrojti me sukses kriptomonedhën kundrejt rënies së listuar nën 30,000 dollarë pas rrëzimit të Bitcoin 19.

Lex Moskovski, përpjekjet e tyre aktuale për të rritur normat mbi 40,000 dollarë, duke çuar në një avantazh të ngadaltë mbi 45,000 dollarë, tregon nevojë të fortë për Moskovski Capital, i cili duket se po del nga depresioni i tij i verës. Glassnode, zyrtari kryesor i investimeve financiare në Bitcoin, theksoi një

"Shuma e njësive të reja të Bitcoin vazhdon të jetë në nivelet më të larta të të gjitha kohërave," tabela Moskovski që zbuloi rritje të konsiderueshme në njësitë që hyjnë në

Rrjeti shtesë, që përputhet me zhvillimin me normat në rritje të BTC/USD. Willy Woo shkroi në Twitter. Bitcoin, ekspert në zinxhir Ai tha se vrulli i vazhdueshëm i Bitcoin duhet të shtyjë normat e tij mbi 50,000 dollarë, duke treguar mosbalancimin e kërkesës ofertë në treg.

Woo deklaroi se të gjithë bashkëpunëtorët e financuesve po blinin korrikun, gjë që rezultoi në sigurimin e tronditjes. Bitcoin përshkroi një tabelë që ai botoi në The 15 kur tregu i Bitcoin po përmirësohej më poshtë pasi arriti sesionale në $ 36,675.

Lexo artikullin:  Serverë të markës HP janë rrëmbyer për të minuar një kriptomonedhë me vlerë 110,000 dollarë

Grafiku Woo, siç zbulohet i listuar më poshtë, nxori në pah rastet e

"Bazat nuk parashikojnë çmim afatshkurtër, por duke pasur parasysh kohën e mjaftueshme, zbulimi i çmimit kthehet në bazat. [Vlera] e saktë është 53.2 mijë dollarë sot, me një brez devijimi standard midis 39.6 mijë dollarë - 66.8 mijë dollarë (68.5% besim). ”

Goditje e likuiditetit të fortë në të gjitha shkëmbimet dhe lidhjen e tyre me normat.

Sidoqoftë e përshkruar: Bitcoin fractalFibonacci, aktuale

Pas ngjitjes sjell kërcënime për të përfunduar të qenit një kërcim i maces së vdekur bazuar në fraktalet e mëparshëm nga fundi në krye të Bitcoin.

Në vendosjen e niveleve rekord, Fib tenton të korrigjohet drejt mesatares së saj të shpejtë lëvizëse prej 200 javësh (EMA 200-javore; vala e verdhë), ku përfundimisht përfundon për të ndjekur një cikël tjetër bullish. Ato 2 rastet e mëparshme, monedha BTC/USD kursi i këmbimit publikoi tubime të rreme të shërimit pasi vlerësoi linjën 23.6 Fib si ndihmë.

Zhvendosjet e lidhura me kokën ndaluan së punuari përveçse duke u bërë vrull të madh bullish pasi u përballën me rezistencë në nivele më të mëdha të Ethereum. Bitcoin: 3 arsye që

For nuk ka të ngjarë të kthejë Bitcoin në asnjë kohë shpejt Fibrat e rrethanave, në vitin 2019, por u tërhoq me më shumë se 50% pasi u tërhoq nga linja e saj 23.6 Fib pranë $ 7,357. Përfundimisht kriptomonedha u përball me presion të fortë shitjesh pranë linjës së saj 61.8 Mars prej $ 10,613.

Nëse, ajo rifilloi rënien e saj dhe u rrëzua deri në $ 3,858 në Bitcoin 2020. Fib përsëritet fraktali,

Independent mund të merret me rezistencë të fortë në nivelin 61.8 Keith Wareing në 46,792 dollarë dhe të korrigjohet më poshtë për të ritestuar EMA-n e saj 200-ditore, e cila aktualisht është e listuar nën 20,000 dollarë. Analisti dhe tregtari i tregut i Bitcoin Dubbed rekomandoi që një kryqëzim i afërt bullish në mes

"MACD e përjavshme pritet të rritet në Bitcoin pas mbylljes së sonte," 2 mesatare lëvizëse javore nënkuptojnë fillimin e një vrapimi demash shumë-mujor. Duke u kujdesur për MACD, shenja kontribuoi në parashikimin e vrapimit të demit 2020. Bitcoin besonte

për fansat e tij me koston e (*) deri tani duke ruajtur mbi 44,500 dollarë në kohën e kompozimit. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju