Bitcoin është më e mbivlerësuar seç ishte në ATH Në Prill, thotë Analisti

Bitcoin në fakt ka vazhduar të zbulojë fitime të konsiderueshme kohët e fundit në treg. Fundjava pa koston e posedimit dixhital duke u rritur mbi 42,000 dollarë për herë të parë në më shumë se një muaj, duke parë mbyllje të vazhdueshme të gjelbër dita-ditës për 9 ditë direkt për herë të parë në 10 vjet.

Pas kësaj në fakt ka qenë një larmi spekulimesh se pse po ndodh kjo. Dhe më e rëndësishmja, se si ka më shumë mundësi që ky model të përfundojë. Indikacionet vazhdojnë të tregojnë drejt nivelit bullish megjithatë me ndryshimet e kostos për të cilat bitcoin është famëkeq, nuk ka informacion se sa saktësisht do të përfundojë trendi rritës ekzistues.

Lexim i Lidhur | 8 Qirinj të Gjelbër: Ja Çfarë Ndodhi Herën e fundit në Bitcoin

Duke folur për këtë ishte Matt Maley, një strateg kryesor i tregut në Miller Tabak & & Co, i cili ishte në thirrjen e Market Watch të ditës. Maley diskutoi mendimin e tij pas asaj që ai mendon se kërkohej që fitimet ekzistuese në treg të qëndronin ndërsa normat rriteshin.

Mos u emociononi shumë

Maley filloi me disa rekomandime për financuesit, të cilët ai i informon për të përcaktuar veprimin e tarifave gjatë gjithë orëve të rregullta të tregut. Duke lënë të kuptohet e vërteta se tubimet aktuale të kostos së bitcoin kanë ndodhur në të vërtetë gjatë gjithë orëve jashtë tregut, të cilat janë fundjavat, netët dhe mëngjeset. Ai i shoqëron këto rekomandime me tregjet që janë shumë më të holla, me vëllime më të ulëta, gjatë gjithë orëve jashtë tregut. Kështu, është thelbësore që lëvizja e posedimit dixhital të vëzhgohet gjatë orëve të rregullta të tregtimit për të parë se si zhvendoset kostoja.

Leximi i lidhur | Fast Money's Brian Kelly mbetet bullish në Bitcoin, ja pse

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

Maley paralajmëroi të mos emocionohej shumë për rritjen e kostos aktuale. Pritja për të parë se çfarë bën tregu vazhdon të jetë rekomandimi i Maley për klientët me shqetësimet për tubimet e kostos së fundjavës që në fakt janë përjetuar në treg.

"Tregjet janë shumë më të" hollë "... dhe vëllimet janë shumë më të ulëta ... në fundjavë," tha Maley. "Pra, ne do të duam të shohim [nëse] bitcoin mund të mbetet mbi 40 mijë dollarë sapo të hyjmë javën tjetër para se të emocionohemi shumë."

Grafiku i çmimeve të Bitcoin nga TradingView.com

Ulja e kostos së BTC pas tubimit të fundjavës | Burimi: BTCUSD në TradingView.com

Lexo artikullin:  Rënia e BlockCrushr pretendon që implikon ConsenSys për marrjen e IP-së së tij

Maley vazhdon të dëshirojë të presë për të parë se si qëndron kostoja sot para çdo gjëje tjetër. Objektivi i tij tani është mesatarja lëvizëse 200-ditore (DMA), e cila qëndron në 44,600 dollarë. Duke u shprehur se DMA në të vërtetë ishte afruar në atë nivel duke marrë parasysh që luhatet duke pasur parasysh atë maj, dy herë. Por në fakt ishte rrokullisur të dyja herë para se ta godisnim. "Prandaj, mund/duhet të sigurojë një rezistencë ndaj çdo tubimi të mëtejshëm në fillim të gushtit, "tha Maley.

Bitcoin është mbivlerësuar

Maley shpjegoi se posedimi dixhital tani duket i tepërt i blerë në bazën ekzistuese afatshkurtër. Kjo bazohet në Indeksin e Fuqisë Relative të posedimit, një tregues lëkundës i përdorur për të gjetur madhësinë e humbjeve aktuale në lidhje me fitimet aktuale.

Lexim i Lidhur | Bitcoin për të arritur nivele të reja të të gjitha kohërave, Strateg i Tregut

Duke folur për shitjen e tepërt të bitcoin, Maley tha, "Mos na keqkuptoni, ai u bler shumë më tepër para se të kalonte në janar dhe shkurt… dhe në nëntor të vitit të kaluar. ” Duke vazhduar më tej, Maley përfshiu, "Sidoqoftë, është më e blerur sesa ishte në nivelet më të larta të të gjitha kohërave në prill, kështu që investitorët dhe tregtarët do të kenë shumë më shumë besim nëse lëvizja e kësaj fundjave do të zgjasë në mes të javës tjetër."

Kostoja e bitcoin ka vazhduar të zbulojë indikacione të forta bullgare pas rënies aktuale të kostos. Por nëse Maley është i duhuri në analizën e tij dhe bitcoin është i tepërt i blerë, atëherë tregu mund të vazhdojë të shohë më shumë rënie në koston e posedimit dixhital.

Leximi i Lidhur | Pse një valë tjetër për Altcoins është e mundshme sipas dominimit të BTC

Kjo mund të ulë koston e bitcoin në 35,000 dollarët e mëparshëm pasi kostoja zbulon një pikë të rehatshme korrigjimi pas tubimit. Deri në kohën e këtij shkrimi, bitcoin aktualisht po rritet gradualisht pas rënies në orët e para të së hënës, duke u tregtuar në 39,443 dollarë sipas TradingView.com.

Imazh i veçuar nga Co inDesk, tabelë nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju