Bitcoin: A është kjo kartolina, 'për të kapur jashtë grupit'

Pas një përplasjeje të vogël kohët e fundit, Bitcoin, kriptomonedha kryesore aktualisht po ndërmerr një rregullim të rëndësishëm në trajektoren e saj të normës. BTC ishte bearish në grafikun një ditor, grafikun 12-orësh, si dhe gjithashtu në një grafik katër orësh, dritat e kuqe të qirinjve dukej se po kontrollonin modën e saj. Në momentin e kompozimit, Bitcoin po tregtonte rreth $ 31.5K, pasi kishte rënë me 0.65% në 24 orët e fundit. Megjithatë, jo të gjitha shpresat u hodhën për medaljen e mbretit.

Ndërsa mini periodike pumps më 16 korrik në grafikun katër orësh të BTC me të vërtetë nuk ka bërë shumë për normën e tij, disa supozime intriguese ekzistonin nga specialistët. Nga njëra anë, informacioni aktual i Santiment goditi një shënim të favorshëm mbi besimin e Bitcoin në Twitter në rënie. Sa më e pafavorshme të jetë besimi, aq më i madh është niveli i rritjes së normave të ardhshme. Kështu, parashikimi i një tubimi për monedhën kryesore që mund të trondisë lagjen Bitcoin. Mesazhi pretendonte:

Nga ana tjetër, Themeluesi si dhe CEO i shkëmbimit të kriptove CoinCorner Danny Scott cicëruan në lidhje me një ngjashmëri të veçantë midis grafive Bitcoin këto ditë si dhe 2013. Ai shpjegoi se të dy grafitë zbuluan një lartësi të Bitcoin në Prill të ndjekur nga një rënie që zgjati për disa muaj. Sidoqoftë, në 2013 Bitcoin mori në gusht, si dhe tregoi një tubim deri në fund të vitit.

Jo thjesht kjo, një vështrim më i mirë i furnizimit për të transmetuar proporcionin për Bitcoin zbuloi një rënie të lartë në statistikë. Teknikisht kjo me siguri do të respektohet nga një rritje e normës siç shihet në ciklet e mëparshme. Sidoqoftë, në një Tweet aktual, duke ndjekur vëmendjen rreth modelit të Bitcoin për të aksioneve në qarkullim, PlanB kishte postuar në Twitter se "6 muajt e ardhshëm do të bëhen ose prishen për S2F (përsëri)". Dizajni S2F në të vërtetë ka ndaluar së punuari për t’u ngritur kur bëhet fjalë për Bitcoin, sipas disa kritikëve të filmit.

Lexo artikullin:  Studimi argumenton se Ethereum mund të rrëzojë Bitcoin si dyqani më i mirë i vlerës së kriptove

Dizajni i aksioneve në rrjedhë prapa Bitcoin si një burim i kufizuar elektronik me cilësi jashtëzakonisht tërheqëse për të ruajtur vlerën afatgjatë, duke supozuar se ekziston një lidhje statistikisht thelbësore midis Stock to Flow dhe çmimit të tregut. Në përgjithësi, norma e Bitcoin duhet të shohë një rritje të konsiderueshme me kalimin e kohës për shkak të proporcionit të saj të aksioneve në Flow të rrjedhës.

Ndërsa këto dy metrika mund të synojnë në drejtim të një historie të favorshme, ato duhet të merren me një kokërr kripë. Siç shihet në grafikët e mësipërm, detyra e avancimit të Bitcoin gjithashtu u ul në gradë të reduktuara duke theksuar një rrjet të dëmtuar. Veçanërisht, Frika e Bitcoin dhe Indeksi i Lakmisë kishin goditur kohët e fundit 15, gjë që tregon shqetësim të madh. Shkallë të ngjashme u vunë re gjatë gjithë Marsit 2020, kur monedha ra me praktikisht 50% në ditë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju