Bitcoin humbet 48 mijë dollarë ndërsa analistët shikojnë zonat e ardhshme për një kërcim të mundshëm të çmimit BTC

Mund të duhen 44,000 dollarë ose 40,600 dollarë para se demat e Bitcoin të rimarrin kontrollin në atë që sidoqoftë është një rregullim i mirëpritur për BTC/ USD.

Bitcoin humbet 48 mijë dollarë ndërsa analistët shikojnë zonat e ardhshme për një kërcim të mundshëm të çmimit BTC

Bitcoin (BTC) u nis për të kontrolluar ndihmën e re më 25 gusht pasi një prishje e trajektores së favorshme shkaktoi parashikime prej 44,000 dollarë.

Rezistenca e vjetër siguron sfond për rivlerësimin e çmimit të BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView zbuluan rënien e BTC/ USD rreth 2% gjatë natës të Mërkurën.

Një mohim pas një përpjekjeje për të shpenguar 51,000 dollarë-maja e një zone të qëndrueshme të qëndrueshme të qëndrueshme-pa Bitcoin kohë për idenë, duke filluar atë që analistët aktualisht kishin pohuar aktualisht do të ishte sigurisht një rregullim i fituar.

Për CryptoPumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe, 44,000 dollarë mund të jetë një dysheme e dobishme për të vazhduar pengesën.

“Në këtë fazë, 51,000 dollarë është një zonë e rëndësishme rezistence; vendndodhja për të shijuar për ndihmë të mundshme mund të zbulohet rreth $ 42,500- $ 44,000, "përmblodhi ai.

"Kjo është shkalla që ne mund të kontrollojmë për një ndërtesë të largët, për ndonjë aktivitet anësor. Ne ende mund të shohim 40,600 dollarë - rezistenca e mëparshme. "

Investitori tjetër Scott Melker nga ana tjetër konsideroi një kthesë të mundshme të favorshme që po ndodh aktualisht në kohëzgjatje të reduktuara, falë indeksit të qëndrueshmërisë së një personi të dashur (RSI) që përpiqet të dalë jashtë rajonit të "shitjes së tepërt". Kjo u ndihmua nga rritja e sasisë në zinxhir, diçka e nevojshme për përfitime të besuara.

"Devijim i mundshëm i favorshëm me RSI, duke u shfaqur i mbivlerësuar. Do të vërtetohej me një nyje të qartë të krahut në RSI në mbylljen tjetër, "ai foli për grafikun në orë.

"Kështu që ne presim. Periudhë e ulët, sinjal i zvogëluar i qëndrueshmërisë, sidoqoftë tërheqës sepse shoqëron ndihmën. "

Shkallët e marrjes në konsideratë në shkëmbimin domethënës Binance vërtetuan 47,000 dollarë si shkalla e ndihmës së ngushtë aty pranë midis investitorëve të zonës.

Kohë të mira në pritje për majoaltcoins

Altcoins vazhduan prejardhjen e tyre sipas Bitcoin në atë ditë, në stilin tradicional që zakonisht publikonte humbje shumë më të thella.

Lidhur: Ja pse demat e Bitcoin mund të grumbullojnë 50 mijë dollarë para skadimit të alternativave të BTC të 2B $ të së Premtes

Lexo artikullin:  Crypto Flash Crash e shtyn El Salvadorin të blejë uljen – 150 Bitcoin i shtohen Thesarit

Ether (ETH) hoqi mbi 6% në afro 3,000 dollarë ndihmë, ndërsa humbësi kryesor i 10 kriptovalutave ishte Solana (SOL), i cili ra në 14%.

Cardano (ADA), pavarësisht tregtimit 8% të reduktuar në 2.65 dollarë, ende ruhet një herë në javë fitime prej 34%.

Van de Poppe përfshiu që një punë e ngadaltë e mbështetur për Bitcoin sigurisht që do të siguronte sipërfaqe altcoins për të tejkaluar, kjo ndoshta e rezervuar për shtator ose tetor

Në përgjithësi, tregjet e kriptomonedhës pritet të vendosen në një rritje të dytë të rëndësishme në drejtim të përfundimit të vitit, CryptoPumpLajmet e raportuara.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju