Metrika e minierave të Bitcoin që ka parashikuar çdo tubim masiv të BTC që nga viti 2020 po ndizet edhe një herë

Konfigurimi i fraktalit u shfaq në fillim të tubimeve me vlerë të Bitcoin në janar 2019, janar 2020, mars 2020 dhe dhjetor 2020.

Metrika e minierave të Bitcoin që ka parashikuar çdo tubim të madh të BTC që nga viti 2020 po ndizet përsëri

Një tregues i minierave të Bitcoin (BTC) që ka paraprirë një numër tubimesh kryesore me vlerë të BTC po ndizet edhe një herë.

Platforma e analitikës Blockchain Glassnode vuri re një kryq të artë midis mesatareve zhvendosëse 30-ditore dhe 60-ditore të shiritit të hash të Bitcoin. Në ide, një kryqëzim i tillë nënkupton që vrulli i vlefshëm po kalon nga i dëmshëm në optimist.

Shiritat Hash bazohen kryesisht në sjelljen e tarifës së hash të komunitetit të Bitcoin dhe janë krijuar për të informuar tregtarët kur vlera është për shkak të ekspertizës së sipërme. Me fraza të thjeshta, ato paraqiten kur Bitcoin kthehet në më të dashur për minierën në krahasim me çmimin e poshtëm të minierave.

Minatorët fitojnë shumë më pak në frazat e dollarit amerikan në të gjithë korrigjimet me vlerë të Bitcoin. Pra, për të paguar për çmimet e tij operacionale, ata promovojnë Bitcoin -in e tyre të sapoformuar për të rritur kapitalin. Ata gjithashtu ka të ngjarë të mbyllin makinat për të ulur çmimet e tyre operacionale, duke rezultuar në rënie të tarifës së hash brenda komunitetit Bitcoin.

Por akuzat për hash bëhen mirë për një kohë për shkak të rregullimeve të automatizuara të çështjes së Bitcoin. Kjo zvogëlon çmimin e minierave dhe e bën më të lirë për minatorët më pak efikas të hyjnë në grindje. Duke vepruar kështu, minatorët akumulojnë para shtesë, duke përfunduar kështu intervalin e kapitullimit.

Prandaj, shiritat hash zbulojnë ndryshimin sentimental të minatorëve nga kapitullimi në akumulim. Kjo u siguron tregtarëve një mënyrë për të gjetur fundet e mundshme me vlerë brenda tregut vendor.

Fraktalet e shiritit Hash parashikojnë vrapime të demit Bitcoin

E kaluara e fundit historike ka vërtetuar se vlera e Bitcoin ka adoptuar treguesit e shiritit hash.

Për shembull, grafiku i mëposhtëm ilustron një numër rastesh përmes të cilave një kalim i zakonshëm midis shiritit të hashut 30-ditor (pa përvojë) dhe 60-ditore (blu) ka bërë që demat e Bitcoin të ndjekin greva të kundërta.

Për raste, i ashtuquajturi rasti i shtrydhjes së ofruar në dhjetor 2020 përkoi me kalimin e zakonshëm të kalimit të zakonshëm në ngjyrë jeshile-blu. Oferta përfundimtare për Bitcoin atë muaj ishte 28,990 dollarë, e cila u rrit në 62,971 dollarë më 14 prill.

Lexo artikullin:  Thai SEC synon të heqë licencën e funksionimit të shkëmbimit të kriptove Huobi

Në mënyrë të ngjashme, kapitullimi i ariut të vitit 2019, cikli i mini-ariut në janar 2020, përplasja e shkaktuar nga koronavirusi i marsit 2020 dhe rasti i përgjysmimit të majit ndodhi së bashku me kalimin e zakonshëm të gjelbër-blu. Secili u miratua nga një transferim i përmbysur brenda tregut të Bitcoin.

Kryqëzimi aktual bullish u shfaq si pjesë e asaj që Glassnode i referohej si "Rimëkëmbja e Madhe e Migrimit". Në element, goditja e Kinës ndaj sektorit të kriptove në maj i bëri presion minatorëve rajonalë të ndërpresin operacionet. Disa vendosën të mbyllen plotësisht nën vëzhgimin rregullator të Pekinit, ndërsa të tjerët i zhvendosën operacionet e tyre të minierave jashtë shtetit.

Lidhur: Çështja e minierave të Bitcoin kërcen për herë të dytë ndërsa minatorët vendosen në det të hapur

Intervali i eksodit të grupit të minierave të Kinës vuri re se tarifa e hash -it në Bitcoin u ul nga 180.66 milion terrahashe për sekondë (TH/s) më 11 maj në 84.79 milion TH/s deri në korrik - një rënie më e madhe se 53%.

Por që nga 17 gushti, tarifa e hash ishte rikuperuar në 119.12 milion TH/s, pasi minatorët i zhvendosën operacionet e tyre në Kanada, Kazakistan, Rusi dhe Shtetet e Bashkuara.

"Historikisht, hash-shiriti 30D kalon mbi 60D kur përfundon ndikimi më i keq i minierave dhe restaurimi është duke u zhvilluar," tha Glassnode e famshme.

Bitcoin ishte duke blerë dhe shitur afër 45,200 dollarë në kohën e shkrimit, duke u rritur 55% nga niveli i ulët i 20 korrikut prej 29,301 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju