Operacioni i shfrytëzimit të Bitcoin zbulon planet për të shndërruar deponinë e hirit të qymyrit në fermën diellore

Operacioni i Minierave të Bitcoin zbulon planet për të shndërruar deponinë e hirit të qymyrit në një fermë diellore

Në vitin 2014, deponia e Lockwood Hills në Dresden, New York u ble nga Lockwood Hills LLC, e cila është një degë e Greenidge. Vendi është "mirëmbajtur në mënyrë të sigurt" gjatë shtatë viteve të fundit, pohon Greenidge, dhe i dha fund përdorimit të energjisë me qymyr në objektin e energjisë ngjitur gjatë asaj kohe. Njoftimi të enjten thotë se kompania planifikon të mbyllë me siguri dhe të mbyllë deponinë dhe Greenidge shpreson të instalojë "një projekt diellor në të gjithë zonën 143 hektarë që do të prodhojë deri në 5MW energji".

Kompania e minierave të bitcoin thotë se lëvizja është në përputhje me përpjekjet e firmës për të përmirësuar mjedisin në New York. Ndërsa po punon në projekte si deponia e Lockwood Hills, Greenidge jep detaje se po blen kompensime vullnetare të karbonit nga projektet amerikane të reduktimit të gazit serë. Jeff Kirt, CEO i Greenidge, beson se modelet e minierave të bitcoin mund të avancojnë operacionet në një mënyrë që e mban mjedisin të sigurt.

"Minierat e Bitcoin në Greenidge janë tashmë një model për industrinë në atë që ne po avancojmë këtë platformë financiare në zhvillim për njerëzit në të gjithë botën në një mënyrë që mbron plotësisht mjedisin tonë dhe nxit rritjen ekonomike në të gjithë Nju Jorkun," tha Kirt në një deklaratë. Ky veprim e bën energjinë e rinovueshme një realitet duke shfrytëzuar fitimet e minierave të bitcoin për të financuar krijimin e një ferme të re diellore në një venddepozitim, shtoi Kirt.

Presidenti i Greenidge thotë se Minierat e Bitcoin shtojnë vende pune, mbështesin komunitetin lokal dhe mund të ndihmojnë mjedisin

Greenidge është vetëm një nga shumë projekte të minierave kripto që përpiqen të rinovojnë mjedisin duke transformuar modelet e biznesit dhe duke hequr mbeturinat përmes procesit. Për shembull, Stronghold Digital Mining konverton qymyrin e mbeturinave në energji alternative në mënyrë që të minojë bitcoin dhe kriptovaluta të tjera. Në fund të majit, EZ Blockchain bashkëpunoi me një ofrues të naftës me bazë në Teksas për të fituar para të gazit natyror të harxhuar me bitcoin.

Para blerjes së Greenidge në 2014, Deponia e Lockwood u lejua të mbante mbetje të djegies së qymyrit (CCR) dhe mbeturina të tjera. Greenidge deklaron se do të sigurojë që "vendi nuk do të pranojë më mbeturina të çdo lloji", shtoni një sistem filtrimi të ujit dhe një membranë të projektuar të përhershme për të ndaluar erozionin.

Lexo artikullin:  Rregullatori i BE-së paralajmëron se rritja e inflacionit mund t'i shtyjë investitorët në kripto - bën thirrje për një kornizë të unifikuar rregullatore

"Për ata prej nesh që u rritëm dhe akoma jetojmë pikërisht këtu në Liqenet e Fingerit, deponia e Lockwood Hills ka qenë një prani e vazhdueshme, me pamje nga Liqeni Seneca dhe Fshati i Dresdenit, dhe diçka që ne gjithmonë shpresonim se përfundimisht nuk do të ishte e nevojshme," Greenidge tha presidenti Dale Irwin në një deklaratë.

Irwin shtoi se ishte i kënaqur që objektet e minierave të bitcoin jo vetëm që mund të krijojnë vende pune dhe të mbështesin bizneset vendase, por operacionet e minierave të kriptos mund të "lehtësojnë zhvillimin e energjisë së rinovueshme në këtë venddepozitim të vjetër".

Çfarë mendoni për konvertimin e deponisë së Lockwood Hills në Nju Jork nga Greenidge? Na tregoni se çfarë mendoni për këtë temë në pjesën e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju