Vështirësia e Minierave të Rrjetit Bitcoin pritet të ketë rritje më të madhe në mbi 2 muaj

Në një prekje më shumë se 2 ditë & rsquo; kohë, Bitcoin & rsquo; Problemet e minierave pritet të hidhen mbi 7.3 %si pronë kripto & rsquo; s hashrate total ka rritur në të vërtetë një marrëveshje të mirë. Që nga 28 qershor, Bitcoin '& rsquo; s hashrate në fakt është rritur 69.56 %dhe në fakt është rritur më shumë pas rritjes së vlerës së tregut.

Vështirësia e Minierave të Rrjetit Bitcoin pritet të ketë rritje më të madhe në mbi 2 muajBitcoin hashrate gjatë një zmadhimi 1-vjeçar më 10 gusht 2021.

Më 15 korrik, Bitcoin '& rsquo; s hashrate goditi një nivel të lartë prej 130 EH/s të renditura thjesht nën atë zonë për 25 ditët e fundit, dhe herë pas here, në të vërtetë është përpjekur të tejkalojë metrikën. Bitcoin '& rsquo; Problemet e minierave e bëjnë më të vështirë për minatorët të zbulojnë blloqe dhe gjatë datës së fundit, ajo u rrit më shumë se 6%. Sidoqoftë, nxitja më e madhe që atëherë ishte në 13 maj 2021, kur telashet u rritën me 21.53% atë ditë.

Vështirësia e Minierave të Rrjetit Bitcoin pritet të ketë rritje më të madhe në mbi 2 muajNë kohën e kompozimit dhe shpejtësisë ekzistuese të hashrate, problemi i minierave parashikohet të rritet më shumë se 7%.

Modifikimi tjetër i telasheve zbulon një kuotë prej rreth 7.39% dhe mund të rritet më shumë nëse hashrate vazhdon të rritet. Kjo nënkupton që gjatë muajit të fundit, telashet do të jenë afër 13.39% më të mëdha në 2 ditë. Në kohën e kompozimit, BTC '& rsquo; Problemet e minierave janë rreth 14.50 trilionë, dhe pritet të jenë rreth 15.57 trilionë pas modifikimit të problemit tjetër.

Përveç modifikimit të 13 majit, modifikimi i problemeve do të jetë modifikimi më i madh duke pasur parasysh që 9 janar 2021. Ndërsa telashet e bëjnë më të vështirë zbulimin e blloqeve të BTC, ai mund të rritet dhe zvogëlohet në varësi të asaj se sa hashrate i kushtohet blockchain.

Antpool ende komandon pikën kryesore, Bitcoin '& rsquo; s Norma e inflacionit në vit është 1.76%, përgjysmimi i Bitcoin është 1,006 ditë larg

Të hënën, Antpool është minatori më i madh i BTC, duke regjistruar 17.71 %të totalit të hashrate. Antpool ka më shumë se 20 EH/s kushtuar blockchain Bitcoin (BTC) dhe ndiqet nga Poolin '& rsquo; s 15.12 EH/s të fuqisë hash. Me më shumë se 15 exahash Poolin ka më shumë se 13% të fuqisë hash të rrjetit sot ndërsa Viabtc komandon pozicionin e 3 -të.

Lexo artikullin:  'Supercikli' i Bitcoin përcakton koston e katërt të BTC Q4 pasi furnizimi jolikuid godet në nivele të larta

Vështirësia e Minierave të Rrjetit Bitcoin pritet të ketë rritje më të madhe në mbi 2 muaj Pishina 3-ditore e minierave të minierave BTC qarkullon me qarkullim më 10 gusht 2021.

Viabtc '& rsquo; s 11.46% e hashrate të rrjetit buron nga 12.9 EH/s të fuqisë hash që po përdor në zinxhir. Pozicioni i 4-të mbahet nga F2pool (10.83%), dhe minatori i pestë më i madh është Foundry USA (9.79%). Minatorët e panjohur hash ose stealth ende kanë një sasi të madhe të fuqisë hash ndërkombëtare me 9.17% të fuqisë hash sot ose 10.9 EH/s.

Që nga 10 gushti 2021, ka rreth 1,006 ditë deri në përgjysmimin e përfitimit të bllokut tjetër dhe është '& rsquo; s me shumë mundësi minatorët do të përpiqen të minojnë me sa më shumë fuqi hash deri atëherë. Kur të ndodhë kjo, përfitimi i bllokut 6.25 BTC do të zvogëlohet në 3.125 monedha për përgjysmim të bllokut.

Jepni ose merrni shpejtësi hashrate, janë afërsisht 144 blloqe të zbuluara çdo ditë dhe norma e inflacionit BTC në vit është vetëm 1.76%. Në kohën e kompozimit, retargeti i ardhshëm i problemeve do të jetë 386 pengesa të BTC dhe me shpejtësinë ekzistuese të rrjetit dhe vlerës së tregut, duket se minatorët mbeten në prirje të rritjes së problemeve të njëpasnjëshme.

Çfarë mendoni për rritjen e problemeve të ardhshme dhe të vërtetën që Bitcoin '& rsquo; s hashrate është shëruar nga humbjet në fund të qershorit? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju