Shkalla e Bitcoin godet $ 34K ndërsa parashikimet e tregtarit për rezistencën e freskët të fundjavës përballen me të

Bitcoin ka shumë të ngjarë të marrë 34,500 dollarë sot ose nesër, deklaron Micha ël van de Poppe, duke hapur rrugën për 36,000 dollarë ose më shumë.

Çmimi i Bitcoin godet $ 34K ndërsa tregtari parashikon përballjen e freskët të rezistencës së fundjavës

Bitcoin (BTC) preku 34,000 dollarë më 24 korrik pas rezistencës më të fundit për të lëvizur më shumë tregun.

Bitcoin lufton 34,000 dollarë

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbuluan se BTC / USD thjesht arriti $ 34,000 në Bitstamp të Shtunën para se të ktheheshin për të qëndruar rreth 200 $ më e ulët.

24 orët e mëparshme paguanin për tregtarët ndërsa Bitcoin prezantoi nga 32,000 dollarë për të siguruar fitime prej 4% që mbanin mbi 33,800 dollarë në kohën e kompozimit.

Për Crypto PumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe, ishte e nevojshme që forca të vazhdonte dhe 32,500 dollarë të mbaheshin në rast të një riparimi.

“Bitcoin e thërret atë rezistencë në 32.5 - 32.7 dollarë. Mbajtur atë për mbështetje = vazhdim i mundshëm drejt $ 36K, "parashikoi ai në një azhurnim të Twitter.

"Në përgjithësi, rezistenca tjetër me $ 34.5K është duke u arritur gjatë fundjavës."

Zakonet e tilla nuk do të ishin aspak të papritura duke ofruar një larmi të madhe tregtare në të cilën BTC / USD aktualisht po vepron - 42,000 dollarë, pika e ngritjeve të të gjitha kohërave nga shkurti, qëndron tavani i varietetit dhe linja në rërë për një zgjerim përfundimtar të lulëzimit të tregut.

Bashkëpunëtori dhe eksperti Rekt Capital nga ana tjetër theksoi modifikimet e vazhdueshme me mesataren e lëvizjes së shpejtë 50-javore (EMA) si një tregues i kthimit të bullishizmit në kohë më të gjatë.

Nga ana më e kujdesshme, si Crypto PumpLajmet e raportuara, parashikimet prej $ 24,000 do të mbeten të panevojshme për Bitcoin, me një tregtar që konsideron një hapësirë ​​të së ardhmes CME afër si ndihmë të mundshme.

Lexo artikullin:  Ministria iraniane e Industrive mohon se mungesat e energjisë janë shkaktuar nga minatorë të paligjshëm të kriptove

"Ne shohim mbështetje në nivelin $ 22k dhe 24k nëse do të ketë një ndarje nën nivelin aktual të mbështetjes," suita tregtare Decentrader përfshiu një azhurnim të ri të tregut të Premten.

Ethereum shpërthimi "konfirmues"

Nga ana tjetër, Altcoins ngadalësoi normën e fitimeve të tyre, megjithatë ruajti efikasitet të shkëlqyeshëm gjatë javës.

I ngjashëm: Vetëm HODL! Bitcoin dhe Ethereum tejkalojnë fondet e indeksit kripto me 'rrezik më të ulët'

Me një numër të pesëdhjetë kriptomonedhave kryesore me kapakun e tregut duke parë kthime javore prej 10% ose më shumë, vetëbesimi po kthehej në treg.

Ether (ETH), altcoin më i madh, u tregtua prapa mbi $ 2,000, duke arritur arritjet më të larta dhjetë ditore.

"Deri më tani, kaq mirë për të konfirmuar një shpërthim këtu", deklaroi Rekt Capital për efikasitetin e ETH / USD.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju