Çmimi i Bitcoin kthehet në zonën 'kritike' të strumbullarit ndërsa $ 33K qëndron e paprekur

Demat kanë probleme me shpengimin e gradave të humbura të ndihmës, megjithatë $ 30,000 mbetet një strukturë e fortë për shumëllojshmërinë e tregtimit të Bitcoin.

Çmimi i Bitcoin kthehet në zonën 'kritike' të strumbullarit ndërsa $ 33K qëndron e paprekur

Bitcoin (BTC) nuk arriti të thyejë 33,000 dollarë më 14 korrik pasi një kërcim nga nivelet më të ulta ditore siguroi një zhvillim të moderuar.

Çmimi BTC: Përshtatet dhe gjithashtu fillon i renditur më poshtë $ 33,000

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView gjurmuan një ditë më shumë - megjithëse me paqëndrueshmëri të rritur - për BTC / USD të Mërkurën.

Seti preku për pak kohë 31,750 dollarë gjatë natës para një reagimi të fortë të krijuar $ 32,970. Kjo nënkuptonte që 33,000 dollarë, kur ishte ndihmë e fortë, ende vazhdonin të ishin të paarritshme.

Për investitorin e shquar Micha ël van de Poppe, kjo zonë nga 32,600 dollarë e lart ishte "kritike për t'u thyer" në mënyrë që Bitcoin të kishte një mundësi për të arritur objektiva më të larta në larminë e saj tregtare.

“Shumë altcoins bëjnë teste me fund të dyfishtë. E shkëlqyeshme, ”ai përfshiu azhurnimin e tij më aktual në Twitter.

Në momentin e krijimit, Bitcoin rrethoi $ 32,800 duke iu përmbajtur përpjekjeve të dublikuara për të thyer $ 33,000. Bleni dhe gjithashtu ofroni gradë në Binance zbuloi ndihmë të fortë në pozicionin prej $ 30,000, me një brez rezistence prej $ 33,000 megjithatë gradualisht zbehet.

Duart e forta mbledhin në heshtje likuiditetin

Pritjet ishin të larta ditën përpara një "fature Bitcoin" shumë të reklamuar që ekzistonte para qeverisë federale të Paraguait Ndërsa informacioni në lidhje me rregulloren ka qenë në të vërtetë i dyshimtë, optimistët me të vërtetë shpresojnë që kombi me siguri do të kërkojë t'i përmbahet El Salvadorit dhe gjithashtu bëj tenderin e ligjshëm të Bitcoin.

Përtej parimeve të rrjetit, nuk kishte asgjë tjetër për demat për të përfituar në kohën e krijimit, me ndërtime të mëdha nga financuesit dhe gjithashtu pak akoma në agimin e aktivitetit të çmimeve.

Të ngjashme: Fitim i shkëlqyer? Profesionet e Bitcoin në dokumentin 59% të renditura më poshtë synimi i versionit të çmimit BTC nga furnizimi në qarkullim

Në vlerësimin e ri, megjithatë, William Clemente rekomandoi që mund të ketë një "vonesë" në veprimin e çmimeve.

Lexo artikullin:  Investitorët institucionalë dominuan skenën DeFi në T2: Raporti i Chainalysis

"Anasjelltas. Çmimi ndonjëherë mund të vonojë flukset e akumulimit. Për shembull, në janar ose shtator 2020 ne kishim një ndarje të demave, jo gati këtë madhësi ”, pohoi ai në vërejtjet në Twitter.

"Gjithashtu të theksohet: ne kishim një në Mars 2020, por forcat makro padyshim që mund ta tejkalojnë këtë."

Clemente theksoi një grafik të proporcionit të furnizimit me lëng Bitcoin (LSR), një statistikë që aktualisht sinjalizon lëvizjen e BTC për ata me pak sfond të marketingut.

"Asgjë nuk ka ndryshuar, tronditja e furnizimit është akoma në lojë," pretendoi ai, duke iu referuar në përgjysmimin e ndihmës bllok 2015.

“LSR tregon se veprimi i Bitcoins që rianorbohet nga duar të forta vetëm se vazhdon të devijojë më shumë nga çmimi. Shkëmbimet gjithashtu zbritën -21,829 BTC në 2 javët e fundit; trend i qartë i akumulimit edhe në ato flukse ”.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju