Shkalla e Bitcoin gati për t'u rikthyer? Pantallona të shkurtra BTC në përplasjen e Bitfinex me 25% pas rritjeve të dokumenteve

Kriza më aktuale në pantallonat e shkurtra BitFinex BTC mund të përputhet me një rritje në kuotat e Bitcoin, specifikoi një ekspert.

Çmimi Bitcoin vendoset të tërhiqet? Pantallona të shkurtra BTC në rrëzimin e Bitfinex me 25% pas rritjeve rekord

Lindjet në Bitcoin (BTC) duhet të shikojnë për një grevë të ardhshme pasi shumëllojshmëria e cilësimeve të margjinalizuara të shkurtra në aksidentet e këmbimit Bitfinex me afërsisht 25%.

Baza e të dhënave u ul në 11,066 BTC që nga ora 12:20 GMT e Shtunë, në kontrast me 14,897 BTC në seancën e hapur. Ndërkohë, ulja erdhi si një komponent i një hapi më të madh disavantazhi që filloi më 15 korrik. Ditën, shumëllojshmëria e përgjithshme e cilësimeve të shkurtra margjinale në të vërtetë kishte arritur në 17,053 BTC.

Në terma të thjeshtë, BTCUSDSHORTS qëndron për shumëllojshmërinë e cilësimeve të marzheve margjinale në Bitfinex, të përcaktuara në BTC. Tregtarët marrin fonde nga Bitfinex - ndërmjetësi i tyre - për të dhënë rezultate të dobëta për mjetin BTC / USD. Kjo pretendoi, informacioni më i azhurnuar tregon se investitorët në të vërtetë kanë minimizuar ekspozimin e tyre të drejtpërdrejtë bearish të nxitur në tregun Bitcoin.

Parashikohet piku i Bitcoin?

Investitori i njohur Scott Melker deklaroi se çdo rënie e madhe në cilësimet e BTCUSDSHORTS në Bitfinex rezulton në një rritje të vendit në kostot e Bitcoin, duke përfshirë që ai me siguri do të shohë më së miri për një përgjigje të krahasueshme të favorshme.

Duke hedhur një vështrim më të mirë, marrëdhënia BTCUSD-BTCUSDSHORTS zbuloi një marrëdhënie të parregullt të favorshme. Cilësimet e shkurtra të Bitfinex zgjodhën një Bear Run pas dhjetorit 2020, një kohëzgjatje që shoqëroi një rritje në të gjithë vendin e Bitcoin dhe gjithashtu tregjet e nënprodukteve.

Në prill-maj, një rënie në cilësimet e shkurtra të Bitfinex shoqëroi normën e Bitcoin në rritje nga poshtë- 45,000 dollarë në një dokument të lartë prej 65,000 dollarë.

Sidoqoftë, aksidentet e krahasueshme të BTCUSDSHORTS në qershor - në Bitcoin - të mirëmbajtur në mënyrë ideale të mbajtur mbi një shkallë të ndihmës emocionale prej $ 30,000, përndryshe pumpe redaktoi atë plotësisht.

Lexo artikullin:  FMN thotë se CBDC nigeriane tërheq interesin global, paralajmëron për rreziqet e lidhura

Shkalla e hirtë FUD

Stresi i dobët në Bitcoin mban pavarësisht nga një rënie aktuale në BTCUSDS shkurtër përveç kësaj, ndërsa Grayscale Investments zhbllokon 16,000 BTC me vlerë të mirë të aksioneve të saj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) më 18 korrik, pas një gjashtë muaj zgjatje të mbylljes.

Planifikuesit e JPMorgan & & (*) të udhëhequr nga Chase lajmëruan në Nikolaos Panigirtzoglou se rasti i madh i hapjes së qershorit mund të bëhet burimi i valës së mëposhtme të marketingut në tregun e Grayscale. Bitcoin- ekspert i zinxhirit

Për probleme të ngjashme të krahasueshme kohët e fundit, duke sqaruar se kur kostot e GBTC bien për sistemet Willy Woo të mbajtura në librat e Bitcoin, ajo ka një tendencë për të tërhequr kapitalistët nga tregjet e vendeve.

"Investitorët tani kanë më shumë nxitje nga aksionet e GBTC sesa BTC, kjo devijon disa nga presioni i blerjes në tregjet e spoteve BTC," Woo (1) është i papritur dhe gjithashtu ndikon drejtpërdrejt se ndërsa (2) vepron me të vërtetë gradualisht. "Kjo është e fortë."

Bitcoin një BTCUSDSHORTS shpresëdhënëse zvogëlon kompensimet e një zhbllokimi GBTC të dëshpëruar, vendi kursi i këmbimit të monedhës BTC / USD mban 31,000 $ si ndihmën e tij të veprimit.

Ndërsa BTC / USD në fakt ka vlerësuar në mënyrë të vazhdueshme varietetin $ 30,000 - $ 31,000 si ndihmë para se të tërhiqet më shumë. Një optimale e përmirësimit të tij ka pasur në të vërtetë aftësinë për të birë përmes shkallës së rezistencës 35,000 $.

, besimi i marrjes së fitimit i shtyu të dyja drejt $ 30,000. Sidoqoftë një rezultat, besimi bearish për

Ndërsa në mesin e ekspertëve është jashtëzakonisht e lartë, e shënuar më poshtë $ 30,000. Rrethanat e Bitcoin, chartist pseudonim For shikon që BTC / USD po bie në $ 20,000 nëse të dy mbyllen të listuara më poshtë $ 30,000.

si situata për "nuke" duhet të zbresë e shënuar më poshtë $ 30K.Bitcoin #

Kolapsi i listuar më poshtë $ 20,000 në mosfunksionimin e mëposhtëm të renditur më poshtë varietetit $ 30K - $ 31K, siç mori grafikun më poshtë. Bitcoin varej nga bazat mbi-zinxhir për të parashikuar një rezultat të favorshëm.

Lexo artikullin:  ETF markë e re e Goldman Sach 'DeFi' është gjithçka

Eksperti i Woo pretendoi se paratë e mençura në të vërtetë kanë ndaluar tregtinë ndërsa kapitalistët e qëndrueshëm në të vërtetë janë thithur në gradë të lartë në mënyrë të barabartë si norma flirton me $ 30K mbështetje. Bitcoin ai e përbëu në shënimin e tij aktual për klientët, përfshirë:

"Monedhat po largohen nga spekullatorët tek investitorët afatgjatë (duar të forta) tani me një normë të paparë që nga Shkurti kur çmimi u shty nga $ 30k në 56k $,".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju