Çmimi i Bitcoin shënon 50 mijë dollarë për herë të parë që nga maji

Që nga zhytja në grupin 29,000 dollarë në fund të qershorit, çmimi i Bitcoin në fakt është rikuperuar më shumë se 72%.

Çmimi i Bitcoin shënon 50 mijë dollarë për herë të parë që nga maji

Çmimi i Bitcoin (BTC) u kthye në ofendimin e së dielës vonë, duke prekur 50,000 dollarë për herë të parë që nga maji dhe gjithashtu sinjalizoi se tregu në lulëzim po i afrohej me shpejtësi pjesës së tij të dytë.

Çmimi BTC arriti një vlerë prej 50,127.55 dollarë në Bitstamp, pasi në fakt kishte fituar 1% në ditë, sipas CryptoPumpNews Markets Pro Kriptomonedha më e madhe ka një kapitalizim të plotë të tregut prej 936 miliardë dollarë.

Metrikat zinxhir rekomanduan kohët e fundit që kapja e furnizimit mund të përfundojë, me pronarët e qëndrueshëm dhe gjithashtu organizatat që forcojnë zotërimet e tyre të BTC ndërsa normat qëndrojnë në një ulje çmimi. Një koleksion i niveleve më të ulëta dhe gjithashtu një sinjal i favorshëm i mbylljes së përditshme kanë sjellë në të vërtetë energji për BTC që nga tregtimi me grupin e reduktuar prej 30,000 dollarësh.

Ndërkohë, Indeksi i Bitcoin Fear & & Greed, i cili bazohet në një vlerësim të pamjes multifaktoriale, në të vërtetë është kthyer nga "shqetësimi i rëndë" në "lakmi e rëndë" në shumë më pak se një muaj.

Tregu i kriptomonedhës duket se në fakt ka transformuar një avantazh këtë muaj, me kapitalizimin e kriptove të përzier aktualisht duke lundruar në rreth 2.2 trilionë dollarë, sipas Coingecko Për krahasim, kaplitazimi i përzier i kriptove zbriti i listuar nën 1.3 trilion dollarë gjatë gjithë aktivitetit tregtar të korrikut.

Related: Kapaku i tregut të kriptove kthehet në $ 2T për herë të parë që nga maji

Ndërsa Bitcoin në fillim udhëhoqi shërimin e tregut të kriptove më parë këtë muaj, altcoins të shumta janë rritur që atëherë. Në kohën e krijimit, Cardano (ADA), Polkadot (DOT) dhe gjithashtu Solana (SOL) të gjithë treguan fitime dyshifrore për javën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju